fbpx
TRENDY W ŁAZIENCE

 

TRENDY W ŁAZIENCE

Wiemy, że łazienka musi być bezpieczna, komfortowa i higieniczna. Ale musi być także piękna, estetyczna i trafiać w nasz gust. Łazienkę urządzamy dla siebie, domowników, ale także dla odwiedzających nas gości. To co wybierzemy, finalnie będzie oceniane zarówno przez nas jak i przez naszych gości.

 

znaczek

Aranżacja łazienki to niełatwa rzecz. Nawet najlepsi dekoratorzy i architekci nie załatwią sprawy od ręki. Każdy szczegół musi być przemyślany i zgodny z panującymi lub zapowiadanymi trendami. Wszystko po to, aby design łazienki był świeży, ponadczasowy i cieszył oko przez najbliższe lata, a czasami nawet i kilkadziesiąt lat. Kilkadziesiąt lat? Tak! To da się zrobić, to jest możliwe. Poznajmy zatem TRENDY W ŁAZIENKACH NA 2017 ROK.

 

 

Przewidujemy spore zmiany i odwrócenie obecnych trendów. Obserwując propozycje najlepszych światowych manufaktur łazienkowych, prezentowane na targach Mediolanie oraz najnowsze propozycje designerów nasuwa się wniosek, że nadchodzi prawdziwa rewolucja! W Luxum, jesteśmy dumni, że początki zmian oraz nadchodzące trendy zauważyliśmy już wcześniej i możemy przygotować dla Was ofertę, dzięki której możecie wyróżnić się już teraz. To wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy chcą urządzić się modnie i nowocześnie, podkreślając własny styl życia.

 

CO SIĘ ZMIENIA?

 

 
Zmienia się dużo, można powiedzieć, że bardzo dużo. Umywalki, kabiny prysznicowe, szafki łazienkowe i okładziny ścienne – te ważne elementy wyposażenia łazienek ulegają zmianom, od ewolucyjnych po prawdziwe rewolucyjne! Jak zatem zmieniają się trendy w łazience, co będzie wyznaczało modę łazienkową w przełomowym sezonie 2017 i najprawdopodobniej w nadchodzących latach 20-stych XXI wieku. Czy zbliżająca się dekada, będzie równie ekscytująca pod względem architektury jak lata 20-ste ubiegłego wieku? Wierzymy, że tak i już teraz pokazujemy co będzie fascynowało, jak i czym będą urządzane łazienki nowoczesnych Europejczyków.

 

 

MEBLE ŁAZIENKOWE

 

 

Zmierzch mebli lakierowanych w wysokim połysku. Moda na uchwyty również odchodzi w niepamięć. Od teraz królują wykończenia w satynie matowej. Idealnie gładkie powierzchnie, ale pozbawione „świecenia”. Czyste, gładkie, minimalistyczne. Niezależnie od koloru mebla, świetnie sprawdzą się dodatki z naturalnego drewna, najczęściej jako fronty szafek lub wstawki we frontach. Mile widziane będą wnętrza szafek wykończone szkłem i naturalną sklejką.

 

Prawdziwą furorę robią meble łazienkowe wykonane z kompozytów solid surface (Corian, Staron, Krion). Świeży trend który pozwala nam na realizację całego mebla z monolitycznej bryły solid surface, lub tylko jego elemetów, jak blaty czy fronty szafek łazienkowych.

 

kolko-wykrzyknikMeble z kompozytów są bardzo eleganckie, estetyczne i całkowicie wodoodporne. To meble łazienkowe które są praktycznie niezniszczalne, dodatkowo w łatwy sposób podlegają renowacji. Wymiana mebli łazienkowych z Corianu czy Krionu w praktyce następuje wtedy, kiedy nam się znudzą. Ale i wówczas niezwykłe właściwości kompozytów pozwalają na przebudowę mebli, a nawet zmianę ich kształtów.

 

Jeżeli chodzi o linie mebli, niewiele się zmieni, nadal będą modne ostre linie i geometryczne kształty, coraz częściej będą się pojawiać meble z frontami 3D. Szafki częściej będą wieszane w orientacji poziomej, a meble nie będą zbyt wysokie, aby całość aranżacji wyglądała lekko. Blaty szafek wykonane z kompozytów zachowują swoją estetykę przez długie lata, a przy tym, cóż tu ukrywać – są luksusowe.

 

paskekszafkilazienkowe

KABINY PRYSZNICOWE I BRODZIKI

 

Największa zmiana następuje w kabinach prysznicowych. Znikną nadal jeszcze modne kabiny bez brodzika, wykonane z płytek. Na szczęście to złe rozwiązanie odchodzi do lamusa. Płytki nie są w 100% wodoodporne, mają fugi i mikropory w których gromadzi sie brud i zarodniki grzybów. Problemem jest także łączenie płytek z odpływem, zwłaszcza liniowym. Do tego fugi i spojenia odpływu z płytkami często ulegają rozszczelnieniu, powodując kłopotliwe naprawy. Niewielkie zatkanie odpływu np. włosami, powoduje konieczność przerwania kąpieli i natychmiastowego wyczyszczenia przepustu – inaczej łazienka zostanie zalana.

 

Dlatego absolutnie słusznym jest nowy kierunek w trendach łazienkowych – minimalistyczne brodziki. To już nie takie brodziki jak kiedyś, teraz obowiązkowo muszą być niskie, a jeżeli możliwości techniczne pozwolą, niech będzie to brodzik wpuszczany w posadzkę. Ranty brodzika są wyposażone w SZKŁO WPUSTY , które umożliwiają osadzenie tafli szkła kabiny, bez konieczności stosowania szpecących profili.

 

W większych łazienkach zastosowanie znajdą brodziki dwustrefowe z podziałem na strefę mokrą i suchą, bez konieczności zastosowania drzwi kabinowych. To bardzo wygodne, eleganckie i higieniczne rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kompozytów solid surface, brodziki mogą być łączone bez spoin z okładzinami ściennymi. Do tego z kompozytu można formować lub okładać nim wnęki na kosmetyki i akcesoria kąpielowe. Dzięki takim rozwiązaniom aranżacja kabiny prysznicowej wygląda lekko i nowocześnie. Co ważne, brodziki i kabiny wykonane z udziałem kompozytów solid surface lub GFK Luxum, są absolutnie higieniczne, a to oprócz wygody i wyglądu, niezwykle ważny aspekt. Utrzymanie czystości w kabinach z kompozytów ucieszy ludzi chcących zadbać o najwyższy poziom czystości i łatwość sprzątania. Kabiny prysznicowe i brodziki kompozytowe to bardzo pozytywny trend w łazience.

 

kolko-wykrzyknikBrodziki kompozytowe przygotowywane są w Luxum na wymiar, w dowolnym kształcie i kolorze.

 

pasekbrodziki

 

WANNY WOLNOSTOJĄCE I W ZABUDOWIE

 

Obecnie prym wiodą wanny prostokątne w zabudowie i owalne wolnostojące. Akrylowe lub dolomitowe WANNY Z LANEGO MARMURU. To materiały eksploatowane od kilkudziesięciu lat. Niestety wanny akrylowe szybko się rysują i szarzeją, nie wyglądają też ekskluzywnie w łazience urządzonej niemałym nakładem pracy i gotówki. Wanny dolomitowe są bardzo ciężkie, a naturalną właściwością lanego marmuru jest chłodny charakter. Woda w wannie dolomitowej szybko się wyziębia, bowiem materiał pochłania ciepło. Dlatego trendy w łazience słusznie idą w kierunku szerokiego wykorzystania kompozytów solid surface. Wanny z solid surface takich jak Corian, Staron, Krion lub lekkiego kompozytu GFK Luxum, są znacznie lżejsze od dolomitowych, nie są „plastikowe„ jak akrylowe. Są wyjątkowo estetyczne i ciepłe w dotyku, solidne, trwałe oraz dostępne na wymiar w dowolnych kształtach i kolorach, zarówno w wysokim połysku jak i o strukturze satyny matowej. Właśnie STRUKTURA MATOWA to hit modowy i trendy w wyposażeniu łazienek podążają właśnie w kierunku powierzchni o matowej strukturze.

 

Dzięki możliwości wytwarzania wanien na wymiar, dopasowuje się je do istotnych potrzeb użytkowników i miejsca w łazience. W nadchodzących trendach widać zdecydowaną przewagę wanien o ostrych, zdecydowanych liniach i kubistycznych formach. Eleganckie, wolnostojące wanny owalne nadal będą widywane w aranżacjach. Niemniej jednak, jeżeli chodzi o wanny owalne, będą to zdecydowanie wanny duże o długości minimum 180 cm. Majestatyczna, pokaźna wanna zapewni nam odpowiedni komfort i będzie wyglądała luksusowo. Z całą pewnością wanny owalne, wolnostojące nie wyglądają dobrze w małych łazienkach.
Modne stają się wanny okrągłe typu BALIA. Właśnie balie wykonane z białego kompozytu solid surface o strukturze matowej wyglądają niezwykle awangardowo. Wolnostojące wanny okrągłe, będą modne zarówno w formie walca jak i wpisane w kwadrat. Imponująco wyglądają wanny wpuszczone w podłogę. Takie nietypowe i odważne rozwiązanie jak wpuszczenie wanny w podłogę, nada łazience ekskluzywnego posmaku.

 

Utrwala się trend wanien wolnostojących, zintegrowanych z półkami lub szafkami łazienkowymi. Takie wanny można dodatkowo wyposażyć w umywalki. To rozwiązanie do minimum średnich łazienek, ale zabudowa w kształcie L znajdzie zastosowanie także w mniejszych łazienkach.

 

pasekwanny1

Osobną kategorię stanowią wanny w zabudowie.  Już nie w tak tradycyjnej, lecz w zabudowie bez spoin robionej z tego samego materiału co wanna, idealnie dopasowana do wnęki lub miejsca przeznaczonego na postawienie wanny. To świetne rozwiązanie, zarówno pod względem wizualnym, łatwe do utrzymania w czystości. Takie wanny robione są na miarę i z reguły montowane przez ekipę wykonawczą.

 

Utrzymają się trendy obudowy wanien w egzotycznym drewnie np. teakowym. Drewno wodoodporne świetnie pasuje do czystych i higienicznych powierzchni kompozytów.

 

pasekwanny2

UMYWALKI I BLATY ŁAZIENKOWE

 

Umywalki to nie tylko podstawowe wyposażenie sanitarne, ale jeden z najważniejszych akcentów dekoracyjnych, wyznaczających styl łazienki. Dlatego właściwy wybór umywalki jest bardzo ważny.

 

Nadchodzi prawdziwa rewolucja!!! Umywalki nablatowe kończą swoją służbę i odchodzą na emeryturę. Chcesz mieć modnie i elegancko urządzoną łazienkę?  Nawet nie myśl o zwykłych umywalkach nablatowych. Trendy które nadchodzą, pokazują wyraźnie – umywalki nablatowe w tradycyjnym wydaniu będą passe. Nie były zbyt wygodne, a utrzymanie w czystości łączenia spodu umywalki z blatem to wyczyn godny awansu na olimpiadę. Nie oznacza to, że umywalki nablatowe całkiem znikną z designerskich i nowocześnie urządzonych łazienek. Będą pojawiać się nadal w aranżacjach łazienek luksusowych, lecz same umywalki do montażu na blacie przejdą prawdziwą metamorfozę. Modne będą umywalki nablatowe, wyłącznie o cienkich ściankach, nie przekraczających 12 mm. W nadchodzących łazienkowych trendach widać wyraźnie, że umywalki nablatowe będą stosowane raczej w nietypowych, dużych rozmiarach, umieszczone na niskich szafkach lub zabudowach razem z wanną. W ten sposób wyglądają niezwykle majestatycznie, dając doskonałe rezultaty aranżacyjne.

 

pasekumywalkiduze

Umywalki wolnostojące, to asortyment wyposażenia łazienek, który jeszcze długo pozostanie modny. Jednak i w tym przypadku, ściany mis powinny być cienkie, aby umywalki wyglądały lekko. Stylistyka ma być bardziej zdecydowana, żadnych dziwnych kształtów. Umywalki wolnostojące będą eleganckie i minimalistyczne w formie tuby WALCA lub kubistyczne w formie sześcianu z misą kwadratową.  Umywalki mogą być wyposażone w relingi lub wnęki na ręczniki.

 

Umywalki wolnostojące z kompozytów to czyste połączenie luksusu i elegancji.

 

pasekumywalkiwolnostojace

UMYWALKI Z BLATEM

KWINTESENCJA KOMFORTU, CZYSTOŚCI I DOBREGO SMAKU

 

Właśnie umywalki w jednym monolicie razem z blatem, to kierunek w jakim podążają najnowsze trendy. Widać to wyraźnie na wszystkich liczących się targach wyposażenia wnętrz, propozycjach designerów i w projektach uznanych architektów.

 

Umywalki z blatem pojedyncze i podwójne, a nawet wielostanowiskowe, w jednym monolicie, bez widocznych łączeń, o zdecydowanych prostych liniach i minimalistycznej, wręcz ascetycznej formie. Awangardę i przepis na odróżnienie się od przeszłości stanowić będą odpływy liniowe, które nadają umywalce sznytu, niepowtarzalnego charakteru i posmaku luksusu. Umywalki z blatem, najlepiej w kolorze śnieżno białym, oczywiście tak jak pozostałe wyposażenie, o strukturze satyny matowej.

 

W umywalkach wyraźnie widać zmierzch tradycyjnej ceramiki. To bardzo dobry materiał, który jednak powoli odejdzie do historii.  Ustąpi miejsca nowym, nowoczesnym materiałom, dającym większe możliwości kreacji i otrzymania wyrobów o nienagannej estetyce, jednocześnie bardzo trwałych i higienicznych. Ceramika nie daje możliwości tworzenia umywalek z blatem o długości powyżej 110-120 cm, jej powierzchnia jest pofałdowana i występują krzywizny. W ceramice nie ma możliwości uzyskania ostrych rantów, odpływów liniowych i matowej struktury. Dyskusyjne jest stosowanie zwykłych odlewów dolomitowych LANEGO MARMURU, które mają swoje ograniczenia, dodatkowo są bardzo ciężkie, podobnie jak ceramika. Nowoczesne kompozyty takie jak lekki GFK Luxum, Krion, Corian czy Staron – pozwalają na tworzenie doskonałych, designerskich umywalek o świetnym wyglądzie i rewelacyjnym komforcie użytkowania.

 

Najlepsi światowi producenci, potrafią dzięki kompozytom dostarczać do łazienek prawdziwe arcydzieła sztuki użytkowej. Tak więc, połączenie kompozytów i oszczędnego w formie, minimalistycznego designu, stanowi swoiste DNA trendów łazienkowych na najbliższe lata, gdzie istotnym elementem z punktu wyrazistości aranżacji, będą właśnie eleganckie umywalki. Posmaku całości dodaje fakt, że w polskiej manufakturze Luxum, takie właśnie umywalki na indywidualne zamówienie są już wytwarzane. Naszą przewagą jest ogromne doświadczenie oraz dopracowana technologia. Dostarczamy umywalki na wymiar, idealnie dopasowane do wnętrza i potrzeb projektu.

 

Umywalki kompozytowe SZYTE NA MIARĘ to wyjątkowy komfort użytkowania i piękno spójnej aranżacji.

 

pasekumywalkiblaty

OKŁADZINY ŚCIENNE

 

Trendy w łazience na najbliższe lata wskazują, że może dojść do kilku spektakularnych zmian u producentów płytek ceramicznych. Tylko najlepsze firmy, mające „nosa” do świetnego wzornictwa mogą przetrwać. To co wydawało się przez wieki niemożliwe i sądzono, że ceramiczne kafle będą w łazienkach wieczne, a jednak to  – właśnie nadchodzi! Szanse mają tylko producenci dobrej ceramiki. Trendy wykazują zmierzch włoskiego wzornictwa. W płytkach ceramicznych prym zaczynają wieść Hiszpanie. Obserwujemy widoczny wzrost zainteresowania designem z półwyspu iberyjskiego. Aranżacje z PRZECIERANYCH, celowo postarzałych płytek, przedstawiających jakby „opowieść”, nadają konkretnego charakteru łazienkom. Kolory i matowe faktury odgrywają tutaj ważną rolę. W modzie pozostaną wyjątkowej jakości mozaiki ze szkła, ceramiki, czy różnego rodzaju stopów. Mozaiki nie będą stanowiły tylko dekoru, ale często będą ozdabiać całe ściany, a nawet całe pomieszczenia. Okładziny z mozaiki, uzupełnione o minimalistyczne formy wyposażenia sanitarnego, nie przytłaczają, ale energetyzują łazienkę.

 

pasekmozaiki

Trendy łazienkowe są jednak wyraźne, płytka ceramiczna czy gres muszą być wyjątkowe, aby wzbudzić zainteresowanie projektantów łazienek przyszłości.  Łazienki mają być łatwe do utrzymania w czystości, jasne, najlepiej w minimalistycznej formie. Jako okładziny ścienne powraca naturalny kamień, a awangardę stanowić mają kompozyty solid surface. Swoje miejsce w minimalistycznych łazienkach znajdzie także wchodzący przebojem do wnętrz beton architektoniczny.

 

Marmur Carrara, łupek, trawertyn, a zwłaszcza onyks – te kamienie naturalne znajdą się w najmodniejszych łazienkach w najbliższych latach.

 

Odważni, lubiący loftowy lub wręcz industrialny styl mogą śmiało postawić na beton architektoniczny. Dostępne są płyty betonowe Luxum, które sprostają niełatwym wymaganiom łazienki. Można też zdecydować się na system nakładania betonu na wyposażenie sanitarne (umywalki, wanny, brodziki), które może być lekkie i wbrew pozorom bardzo trwałe i odporne na wodę i kosmetyki. Co ważne, beton architektoniczny występuje w wielu kolorach, także białym, piaskowym, antracytowym czy czarnym. Śmiało możemy beton architektoniczny zastosować w łazienkach, których kolorystyka odchodzi od szarości i stawia na bardziej wyraziste rozwiązania.

 

paseklazienka

PRAWDZIWYM HITEM WYZNACZAJĄCYM TRENDY W ŁAZIENKACH BĘDĄ JEDNAK..

 

Tak, macie rację – kompozyty solid surface. Ten fantastyczny, przyjazny i szlachetny materiał jest wszechstronny, a dzięki jego szerokiemu zastosowaniu w łazience otrzymamy kompletną aranżację, charakteryzującą się niezwykłą spójnością.  Dzięki kompozytom solid surface, otrzymujemy absolutnie higieniczną, nieporowatą powierzchnię bez widocznych spoin, bez fug. Dzięki szybkiej obróbce i montażowi, przez doświadczoną ekipę fachowców, na ścianach naszej łazienki otrzymujemy LUKSUSOWY MONOLIT – który bez widocznych spoin i bez konieczności stosowania silikonu, może być połączony w wanną, brodzikiem i umywalkami, a nawet meblami oraz szafkami łazienkowymi. To niesamowite, jak wspaniale wyglądają, jak czyste i trwałe mogą być łazienki monolityczne.

 

Kompozyty solid surface najczęściej stosowane są w kolorze białym, ale modne będą także eteryczne, pastelowe kolory, a także modyfikowane w doskonały sposób kolory i faktury naturalnych „kosmicznych” kamieni. Przykładem tych ostatnich kompozytów mogą być okładziny z kompozytu STARON TEMPEST produkcji Samsunga. Mało kto wie, że te fantastyczne kompozyty wytwarzają właśnie tacy giganci jak Samsung, LG, Porcelanosa, DuPont. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej dostawców kompozytów. W Luxum opracowaliśmy własny i co najważniejsze lekki kompozyt GFK LUXUM. Jego nieznaczna waga sprawia że jest idealny na luksusowe wanny, umywalki, czy brodzki.

 

Materiały kompozytowe solid surface mogą być łączone dowolnie, w różnych kolorach. Świetnie się czują w towarzystwie naturalnego drewna, mosiądzu, stali nierdzewnej. W białej, minimalistycznej wersji, rewelacyjnie łączą się także z kamieniem naturalnym.

 

kolko-wykrzyknikKompozyty mają doskonałe właściwości. Mogą być frezowane i formowane, przyjmując dowolne, wyrafinowane kompozycje i kształty. A to wszystko w monolitycznej formie bez widocznych spoin.

 

Okładziny ścienne do łazienek z solid surface to modowy strzał w dziesiątkę. Ileż to razy pojawiały się „cudowne” materiały, po których już nie ma śladu i nikt ich nie pamięta. Kompozyty solid surface to jednak zupełnie coś innego, to znak XXI wieku w łazienkach i wyznacznik trendów modowych na minimum dwie dekady. Dokonaj dobrego wyboru już teraz i postaw na kompozyty w łazience.

 

pasekcorian

 

WC I BIDET

Nieodzownym wyposażeniem łazienek jest muszla ustępowa. Jeżeli rozmiar łazienki na to pozwolą, zamontuj także bidet. To wymóg cywilizacyjny nowoczesnego Europejczyka. Na rynku możemy znaleźć misy WC z funkcją bidetu.

 

Najnowsze łazienkowe trendy wskazują, że toalety będą smuklejsze, w formie raczej kwadratowej lub prostokątnej. Owalne misy ustępowe odchodzą do lamusa. Wolno opadająca, biała, matowa deska jest niezbędna w komplecie.
O ile jest to możliwe, należy montować systemy podtynkowe. Firma Geberit już może zacierać ręce. Standardem w łazienkach przyszłości będą systemy podtynkowe z eleganckimi, designerskimi przyciskami.

 

pasekwc

ARMATURA ŁAZIENKOWA

 

Trendy wskazują, że nadchodzi era stali nierdzewnej szczotkowanej, a także armatury w kolorze wyposażenia lub w kolorach kontrastowych.
Syfony umywalkowe będą stosowane w formie podtynkowej. Nie będą szpeciły, ani zajmowały niepotrzebnie miejsca w szafkach pod umywalką.
W umywalkach będą królowały baterie podtynkowe o prostych formach.
Podtynkowe systemy natryskowe stosowane pod prysznicem, będą coraz częściej wyposażane w duże deszczownice, które delikatnym strumieniem wody będą obejmowały całe ciało.
Wanny wyposażone będą w wygodny i nowoczesny system napływowo-przelewowy.
Systemy domowego hydromasażu i masażu powietrznego nie są trendy – jest to świetne rozwiązanie w SPA. Oczywiście możemy zrealizować dużą wannę SPA w domowej łazience, ale trzeba mieć na takie rozwiązanie miejsce i być przekonanym, że będziemy z takiej wanny korzystać.

 

pasekwchydromasaz

OŚWIETLENIE

 

Dobre oświetlenie to podstawa. W modzie będą duże, srebrne lustra wklejone w okładzinę ścienną. Przy lustrze jak i pod prysznicem powinno być stosowane oświetlenie punktowe – najwłaściwsze będzie ledowe. Na rynku możemy już znaleźć oświetlenie laserowe, które wydobędzie z naszej łazienki jej atuty i najlepsze detale. Trendy w oświetleniu łazienek wskazują, że słusznie modnym będą świecące, podwieszane sufity. To doskonałe rozwiązanie, a do tego wyjątkowo estetyczne.

 

pasekoswietlenie

Trendy w łazienkach pokazują, że w przyszłość to minimalizm, oszczędność form, oraz nowoczesne materiały kompozytowe w połączeniu z kwintesencją natury jakim jest drewno i kamień będą wiodły prym. Wykorzystywać będziemy także beton architektoniczny.

luxum-r-czarne

W LUXUM ŚLEDZIMY I ODGADUJEMY NAJNOWSZE TRENDY.

 

WRAZ Z ARCHITEKTAMI, PROJEKTANTAMI WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO, ŚWIETNYMI FACHOWCAMI PRODUKCJI ORAZ Z WAMI – NASZYMI KLIENTAMI, WSPÓŁTWORZYMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ, PRZENOSZĄC TO CO NAJDOSKONALSZE DO WASZEGO DOMU. ABYŚCIE MOGLI BYĆ DUMNI ZE SWOICH DECYZJI I POLSKICH FIRM.

jakzamawiac