fbpx

Beton architektoniczny cena

Beton architektoniczny cena

Moda na beton architektoniczny

poradnik oszczędnego inwestora

Beton architektoniczny się podoba – jest i w przyszłej dekadzie z całą pewnością będzie materiałem modnym. Coraz więcej osób poszukuje i  chce kupić beton architektoniczny. Dlatego wiele firm podejmuje decyzję o produkcji betonu architektonicznego.

Wielu producentów betonu towarowego dostrzega przyszłość także w betonie dekoracyjnym. Co więcej, chce wykorzystać doświadczenie inwestując w rozwój na rzecz produkcji nowoczesnego betonu architektonicznego.

Planowany remont czy budowa zapewne będą pochłaniały skrupulatnie zaplanowany budżet.  Jest zatem oczywiste, że inwestor poszukuje oszczędności i przyjaznym okiem patrzy na niższą cenę.

Porównując ceny betonu architektonicznego na rynku, Inwestor zastanawia się skąd się bierze różnica. A cena betonu architektonicznego, za podobny na zdjęciu produkt  potrafi być zaskakująco różna.

Poddajemy zatem analizie, co takiego ma wpływ na cenę betonu architektonicznego, w formie dekoracyjnych płyt betonowych. To właśnie takiej formy betonu architektonicznego najczęściej poszukuje się na rynku.

Na wielu portalach ogłoszeniowych i platformach handlowych bez trudu znajdujemy różnego rodzaju płyty betonowe, najczęściej w niskich cenach.

Płyty betonowe Premium

Rozmiar Cena
płyta 120 x 60 x 1cm/2 cm 169 zł za sztukę
promocja 145 zł za sztukę – płyta 2 cm w kolorze S51
płyta 120 x 60 x 3 cm 206 zł za sztukę
płyta 100 x 50 x 1 cm/2 cm 119 zł za sztukę
płyta 90 x 55 x 1 cm/2 cm 115 zł za sztukę
płyta 90 x 45 x 1 cm/2 cm 95 zł za sztukę
płyta 60 x 30 x 1 cm 24 zł za sztukę
płyta 60 x 60 x 1 cm/2 cm 95 zł za sztukę
płyta 80 x 80 x 3 cm 149 zł za sztukę

Płyty betonowe Industrial

Do 30 kwietnia trwa promocja!

Najczęściej wybierana płyta w strukturze INDUSTRIAL 120×60 w kolorze S51 149 zł zamiast 169 zł za sztukę!

Rozmiar Cena
płyta 150 x 60 x 2 cm 198 zł za sztukę
płyta 120 x 60 x 2 cm 169 zł za sztukę
płyta 100 x 50 x/2 cm 119 zł za sztukę
płyta 90 x 55 x /2 cm 115 zł za sztukę
płyta 60 x 60 x 2 cm 95 zł za sztukę
płyta 60 x 30 x 2 cm 39 zł za sztukę

Podane ceny są cenami brutto.

 

Skąd się bierze niska cena betonu architektonicznego?

Na ogół taka produkcja odbywa się z gotowych fix-ów przygotowanych do wymieszania z wodą i wylania do formy oraz poddania urobku betonowego zagęszczeniu na stole wibracyjnym.

W ostateczności przecież każdy murarz zna przepis na mieszankę betonową, a wiele receptur można znaleźć zwyczajnie w Internecie. Wiele jest poradników “jak zrobić beton architektoniczny”, albo “jak zrobić płyty z betonu”.

Można zakupić gotowe formy, zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia oraz  składniki na najbliższym składzie budowlanym , a do tego jakiś przedstawiciel handlowy dostarczy odpowiednie sztuczne włókna, a także chemię i… Możemy zostać producentem betonu architektonicznego.

Niewielkie koszty mają wpływ na niską cenę tak wytwarzanego betonu?

plyty-betonowe

Nic niestety bardziej mylnego. Znając rynek betonu architektonicznego od jego zarania, czyli już ponad dekadę, nie znamy sukcesu żadnego niewielkiego producenta. Rezygnują z produkcji najdalej po kilku latach.

Rozwiązywaniem problemów takiego małego, pokątnego wytwórcy nie muszą borykać się producenci wielkich, przemysłowych betoniarni.Produkując na tak wielką skalę beton towarowy mają dostęp do składników, laboratorium oraz zorganizowanej siły roboczej.  Niestety, tutaj jakimkolwiek sukcesem może pochwalić się niewiele towarowych betoniarni. A ich beton architektoniczny ze względu na bardzo niską cenę, znajduje chętnych raczej w dużych przetargach, gdzie płyty wytworzone w takich warunkach pełnią rolę dekoracyjną w przejściach podziemnych, tunelach, parkingach, dworcach i stacjach.

Masowi producenci betonu towarowego, pomimo wielkiego doświadczenia, czasami zbieranego przez dziesięciolecia stają przed nieznaną im dotychczas problematyką uzyskania poza standardami parametrów wytrzymałościowych, także standardów estetycznych i ekologicznych. Wielkofabryczny beton architektoniczny, którego cenę kalkuluje się wyłącznie pod duże inwestycje, nie zadowoli estetycznej wrażliwości większości wymagających inwestorów prywatnych.

Płyty z betonu architektonicznego, które powstają w mega betoniarniach, gdzie dziennie przerabia się nawet setki ton urobku betonowego, nie znajdą odpowiedniego traktowania i należnych im warunków dojrzewania.

W zakładzie, gdzie masowo produkuje się elementy z betonu, gdzie wygląd ma trzeciorzędne znaczenie okazuje się, że produkcja wysokiej jakości płyt dekoracyjnych jest niemal nieosiągalna.

Liniowa produkcja betonu architektonicznego

Płyty betonowe, te od 0,5 m2 ze względu na swoją naturę w początkowej fazie dojrzewania, nie mogą być wytwarzane w sposób zautomatyzowany, a praca człowieka ma fundamentalne znaczenie.

Okazuje się, że urobek betonowy na beton dekoracyjny praktycznie nie może być przygotowywany na liniach produkcyjnych, przeznaczonych do innych, standardowych prefabrykatów betonowych.

Każdy kto będzie na przemysłowej betoniarni zobaczy  jakie panuje tam zapylenie i zakurzenie, a przecież produkcja płyt z betonu architektonicznego wymaga wyjątkowej czystości, bez zapylenia i kurzu. Do tego trzeba zbudować wysoką kulturę pracy w zasadzie każdego pracownika, pracującego przy produkcji  płyt z betonu architektonicznego. Jak sprawić aby naturalnym odruchem dla pracownika było czyszczenie narzędzi, utrzymanie nieskazitelnej czystości, dochowanie wszelkich procedur i zakładania czystych, białych rękawiczek do każdorazowego przenoszenia płyt betonowych i zamieniania ich na zwykłe rękawice robocze przy innych czynnościach. plyty-elewacyjne-betonowe

Czy tam gdzie liczy się wyłącznie cena betonu architektonicznego jest możliwe dochowanie całej listy procedury produkcyjnej? Jest możliwe, ale wymaga to dużych nakładów, sprawnej administracji i rozbudowanego systemu kontroli jakości.

Najlepszy stosunek ceny do jakości

Dlatego właśnie najlepszy beton dekoracyjny powstaje w profesjonalnych manufakturach, zbudowanych wyłącznie w celu produkcji tego rodzaju betonu.  Manufaktura betonu architektonicznego powinna być na tyle duża, aby uzyskana była dla klienta satysfakcjonująca cena z jednoczesnym zapewnieniem stałej, nieprzerwanej produkcji, pod ścisłą kontrolą laboratorium i specjalistów kontroli jakości.

Tam gdzie powstaje prawdziwy, naturalny  beton dekoracyjny, cena kosztów produkcji jest bardzo ważna, ale nie może przesłonić celów stawianych przez wymagający rynek świadomych inwestorów i architektów. Dlatego nie można oszczędzać na surowcach, formach, optymalnych warunkach dojrzewania, nie w zwykłym magazynie, a klimatyzowanej dojrzewalni z leżakami zapewniającymi odpowiednie przewietrzenie płyty w kontrolowanej atmosferze.

Cena betonu architektonicznego powinna być adekwatna do nakładu pracy oraz surowców.

Nie każdy wie, ale najlepsze płyty betonowe na ściany, podłogi, kominki, elewacje, ogrodzenia i małą architekturę, powstają z białego cementu oraz selekcjonowanych kruszyw z certyfikowanych kopalń i czystej wody wodociągowej. W celu zapewnienia najwyższej jakości beton dekoracyjny Luxum PREMIUM, powstaje wyłącznie na bazie szwajcarskiego cementu Holcim, odpowiednio dobranych kruszyw, gdzie niektóre z nich płuczę się aż 3-krotnie, do uzyskania odpowiedniego stopnia czystości oraz wody pitnej bezpośrednio z miejskich wodociągów. W procesie produkcji płyt z betonu dekoracyjnego Luxum nie używa się wody przemysłowej, poosadowej, zrzutów z oczyszczalni biologicznych, itp.

Warto wspomnieć o parametrach betonu architektonicznego Luxum, które z dużą nawiązką spełniają najostrzejsze kryteria i normy.  Obecnie wyłącznie beton dekoracyjny Luxum spełnia tak wysokie normy wytrzymałościowe, bez zastosowania szkodliwych sztucznych włókien.

Płyty z betonu Luxum mają atest PZH i certyfiakt CE.

plyty-elewacyjne-betonowe

Różnice w cenie betonu dekoracyjnego

Wracamy zatem do ceny płyt z betonu architektonicznego i staramy się odpowiedzieć na pytanie, skąd biorą się różnice w cenie.

Sprawdzamy konkurencję i przez trzy kwartały 2018 roku zakupione zostały produkty 18 producentów betonu architektonicznego, w postaci płyt dekoracyjnych .  7 producentów, to znane manufaktury, zaś 11 producentów oferowało swoje płyty betonowe poprzez platformy i portale handlowe. W 6 przypadkach, pomimo zapewnień producenta nie otrzymaliśmy faktury.  Żaden z pokątnych producentów nie przedstawił wiarygodnej dokumentacji wymaganej prawem pomimo takiego żądania.

Tylko 5 producentów z 18 posiadało na płyty aktualny certyfikat i tylko 1 atest PZH. Także tylko jeden używał w produkcji cementu białego, nie zaś najtańszego cementu hutniczego. A także tylko ten jeden producent nie stosował sztucznych włókien, a parametry były zgodne z deklarowanymi.

Dlaczego tak mało stosuje się cementu białego, który daje olbrzymią wytrzymałość?

Powodem jest jego cena. Przy produkcji płyt betonowych Luxum klasy premium, używa się szwajcarskiego cementu białego – Holcim. Jego cena na rynku hurtowym już przekroczyła 1600 zł/t, zaś najczęściej używany przez zwykłych producentów cement hutniczy jest w cenie ok. 350 zł/t i to pod warunkiem zakupu w najlepszych cementowniach.

98% kruszyw w betonie dekoracyjnym Luxum pochodzi od polskich, najlepszych dostawców.  Pozostałe 2% importuje się z Włoch. To szlachetne kruszywa, niewystępujące w Polsce, a mające niebagatelny wpływ na jakość i wygląd betonu dekoracyjnego.

Cena betonu architektonicznego jest także zależna od ilości i jakości przeprowadzonych badań i certyfikacji.  Jednak w Luxum wierzymy, że jakość gwarantująca bezpieczeństwo jest priorytetem. Zdrowie Twoje i twoich bliskich jest bezcenne. Płyty betonowe Luxum możesz mieć w swoim domu bez obaw.

Rynkowe ceny płyt z betonu architektonicznego są uzależnione także od wielkości formatów. Im większa płyta betonowa, tym wymaga lepszych parametrów urobku betonowego i jest bardziej skomplikowana w produkcji, przechowywaniu, transporcie i montażu.

Najczęściej pożądanymi wymiarami płyt z betonu architektonicznego są formaty:

150×60 cm, 120×60 cm, 100×50 cm. W produkcji Luxum jest więcej formatów, ale to te trzy rozmiary płyt zamawia się najczęściej. Średnia cena rynkowa za 1m2 płyt betonowych w tych rozmiarach mieści się w przedziale 90 – 420 zł.  Średnia cena płyt betonowych Luxum to 235 zł.

 

Najwyższa jakość w najlepszej cenie

Jak zatem udaje się uzyskać najwyższą jakość  betonu dekoracyjnego Luxum, w tak dobrej cenie?

Poprzez hurtowe zakupy cementu i kruszyw. Dodatkowo, w dużej części produkcję form we własnym zakresie oraz inwestycje w energooszczędną automatykę i nowoczesne zaplecze techniczne.

– CENNIK DO POBRANIA – 

Olbrzymi wpływ na cenę mają także zasady promocji i dystrybucji. Na beton dekoracyjny Luxum, jest niesłabnący i dynamicznie przyrastający popyt. Wraz z narastającą modą na nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania w architekturze. Luxum właściwie nie promuje komercyjnie swoich wyrobów, a najczęstszym źródłem zamówień jest polecenie marki przez rodzinę, znajomych i dobrych architektów.

W  dalszym ciągu płyty betonowe Luxum można kupić wyłącznie* w salonie producenta w Krakowie lub przez Internet, najlepiej przez formularz zamówień, co eliminuje drogich pośredników, którzy nierzadko doliczają nawet ponad 50% wartości.

Pośrednictwo nie jest potrzebne, bowiem firma dostarcza bezpłatnie próbki, a w razie potrzeby wizytę doradcy mobilnego w miejscu inwestycji.

Dlatego cena betonu architektonicznego Luxum jest tak atrakcyjna i korzystna w relacji ceny do jakości.

Jeżeli dodamy do tego ochronę gwarancyjną, doradztwo techniczne, kompleksowość oferty i rzetelną obsługę, jest to obecnie najlepsza oferta na rynku.

* Wyjątkowo płyty z betonu dekoracyjnego Luxum są dostępne w salonach partnerskich, gdzie stanowią uzupełnienie asortymentu. Są aranżowane w celu zapewnienia wysokiej jakości finalnego produktu. Np. na obudowach kominków Jotul i innych.

** Na wielu portalach internetowych pojawiają się wyroby łudząco podobne do płyt betonowych Luxum. Co więcej, często w połączeniu ze zdjęciami będącymi własnością marki. Najczęściej są to produkty podrabiane, kopiowane i mogą być niebezpieczne.

JAK ZAMAWIAĆ?

BETON ARCHITEKTONICZNY – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza