fbpx

Beton architektoniczny do wnętrz

Beton architektoniczny do wnętrz

Beton architektoniczny do wnętrz – luksusowe okładziny ścienne.

Beton architektoniczny to wyjątkowa propozycja dla osób pragnących zaaranżować nowoczesne wnętrza. Okładziny ścienne z betonu architektonicznego CREATIVE – CONCRETE™ marki Luxum®, można z powodzeniem montować w dowolnym pomieszczeniu. Bez względu na przeznaczenie i warunki eksploatacyjne. To płyty betonowe do stosowania także w pomieszczeniach wymagających jak strefy SPA, basenowe, łazienki, oranżerie, kuchnie.

Najczęściej panele betonowe CREATIVE – CONCRETE® stosowane są ścianach w salonie. Chętnie wykorzystuje się je jako dekoracja ścian pod telewizor, a także w: sypialniach, korytarzach oraz gabinetach)

To beton dekoracyjny w płytach, o różnorodnej strukturze, wielu rozmiarach i bogatym wyborze kolorów. Co więcej, dzięki temu udana aranżacja to kwestia odpowiedniego wyboru.

Płyty z betonu architektonicznego CREATIVE – CONCRETE™ są produktem wiodącym na polskim rynku. O doskonałych walorach dekoracyjnych i niezrównanych możliwościach zastosowania oraz montażu.

Luxum® od blisko dekady jest liderem w ekologicznej produkcji i innowacji w produkcji betonu architektonicznego. Produkty firmy wyznaczają trendy w aranżacjach, dekoracji i wyposażeniu  wnętrz oraz elewacji i ogrodzeń. Bez względu na asortyment, to produkty klasy premium, gdzie jakość, bezpieczeństwo, ekologia i design są najważniejsze.

Ekologiczny beton architektoniczny – lepsza jakość życia.

Płyty z betonu architektonicznego produkcji Luxum®, to wybór nie tylko prestiżu, znanej marki i jakości. To także wybór odpowiedniego stylu życia, gdzie wszyscy są odpowiedzialni za środowisko naturalne i wpływ przedmiotów na zdrowie. To znacząco przekłada się na wyższą jakość życia.

Dekoracyjny beton architektoniczny od Luxum®, łączy naturalne piękno z ekologią i bezpieczeństwem. Płyty betonowe na ściany, elewacje czy kominki CREATIVE – CONCRETE™, to pierwsze tego typu wyroby bez szkodliwych sztucznych włókien, z niemal całkowitą redukcją  LZO (Lotne Związki Organiczne), w tym wybitnie chorobotwórczego formaldehydu. Czynniki szkodliwe dla zdrowia i środowiska, wyeliminowano dzięki najnowszym metodom produkcyjnym, ekologicznemu myśleniu o produkcie i unikalnej recepturze. Co więcej, wierzymy, że czysty, szwajcarski biały cement, czysta woda i wielokrotnie płukane kruszywa z najlepszej polskiej kopalni to składniki, które są przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego.

Badania Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzone wydanym atestem zaświadczają, że płyty betonowe od Luxum®, są bezpieczne pod względem mikrobiologicznym i fizykochemicznym. Co więcej, w przypadku tego betonu architektonicznego, parametry utrzymują się na wysokim poziomie przez okres eksploatacji. Bez obaw tymi płytami zrobisz fantastyczną dekorację ścienną w sypialni, pokoju dziecięcym, czy kuchni.

Producent betonu architektonicznego w płytach dekoracyjnych CREATIVE – CONCRETE™, gwarantuje ich najwyższą jakość. Te płyty betonowe nie szkodzą zdrowiu i środowisku. Nie wydzielają szkodliwych związków organicznych, nie pylą, nie są pożywką dla rozwoju szkodliwej mikroflory biologicznej, w tym grzybów, pleśni, glonów i pierwotniaków.

To okładziny ścienne, które nie wydzielają specyficznego, kwaśnego zapachu betonu, który jest charakterystyczny dla większości produktów tego typu.

Panele – beton dekoracyjny – wnętrza z klasą

Beton architektoniczny Luxum®  to materiał, który w Polsce jest modny zaledwie od dekady. Beton w zachodniej architekturze, jako finalny produkt o interesującej powierzchni estetycznej jest używany od niemal 100 lat. W uniwersalnych płytach architektonicznych CREATIVE – CONCRETE, przy tak szerokim wyborze, może mieć surowy, wręcz ascetyczny, postindustrialny wygląd. Ale w odpowiednio dobranej strukturze i niestandardowej kolorystyce, doskonale wpisze się także w klasyczne i nowoczesne projekty wnętrz o różnorodnym charakterze.

Warto zapamiętać, że beton idealnie połączy się z czystą bielą, grafitem, głęboką czernią, odcieniami czerwieni. Beton architektoniczny to wspaniałe towarzystwo razem z drewnem, stalą nierdzewną, aluminium, mosiądzem, powierzchniami metalizowanymi i szkłem, płytkami lustrzanymi. Co więcej, doskonale komponuje się razem z roślinnością naturalną lub sztuczną (np. dekoracyjny mech chrobotek, trawy itp.), albo dekoracyjnymi panelami roślinnymi link zielone panele

Okładziny ścienne z betonu

Beton architektoniczny marki Luxum®, należy do elitarnego grona ekskluzywnych okładzin ściennych we wnętrzach i na elewacjach.  Te płyty trudno jest zastąpić imitacjami, podróbkami, gipsowymi panelami, dekoracyjnymi tynkami, kamieniem czy płytkami. O ile różnego rodzaju zdjęcia czy prezentacje produktów często błędnie nazywanych betonem architektonicznym  mogą wyglądać dobrze, tak na żywo różnice są ogromne. Z całą pewnością to propozycja godna rozpatrzenia, nawet kiedy nowoczesne okładziny ścienne nie były wcześniej planowane.

Co ważne, beton architektoniczny Luxum®  to nowoczesne, lekkie okładziny ścienne, które łatwo zamontować, właściwie na każdej ścianie. Nawet tej z GK czy OSB.

Dzięki doskonałym właściwościom osiągniętym przez innowacyjną metodę produkcji i najlepsze składniki, płyty betonowe CRETIVE – CONCRETE™, są jedynym tego typu produktem, który można swobodnie docinać nie tylko profesjonalnymi, ale także uniwersalnymi, prostymi narzędziami do obróbki betonu czy kamienia.  Panele można swobodnie przycinać, pod różnymi kątami, swobodnie wiercić otwory czy frezować napisy. Te płyty nie pękną, a ich krawędzie nie będą się strzępiły. Nie mają włókien, więc nie będą wystawały ich strzępki i szarpały brzegów. Powstają z najlepszych składników, więc na rewersie płyt nie wytrąca się pylące mleczko, utrudniające montaż na klej. Z montażem poradzi sobie każdy, kto potrafi kłaść płytki. Jeżeli Twój fachowiec nie jest dostępny, spytaj doradcę Luxum® o montaż na terenie całej UE przez autoryzowaną firmę montażową. Dodatkowo otrzymując maksymalną ochronę gwarancyjną na 30 lat! Na okładzinach ściennych z tego betonu można powiesić TV oraz szafki czy półki. Montując te płyty do ściany nie zaburza się jej swobodnego oddychania. Za to z całą pewnością poprawi się akustyka, co w połączeniu z wyglądem znacząco podwyższa walory użytkowe pomieszczeń.

Producent zadbał, aby montaż był możliwie najprostszy i bezpieczny. Płyty z betonu architektonicznego CREATIVE – CONCRETE™ marki Luxum® posiadają oprócz wspomnianego atestu PZH, certyfikat bezpieczeństwa CE. Dodatkowo mogą być swobodnie używane na inwestycjach prywatnych jak i użyteczności publicznej.

 

Dekoracyjne panele betonowe –  prosty montaż

Wspólnie z wiodącym na świecie koncernem dostarczającym kleje i profesjonalną chemię budowlaną, opracowano najlepszy na rynku, specjalistyczny klej do betonu architektonicznego. Klej hybrydowy Luxum® do płyt betonowych jest bardzo łatwy w użyciu, na praktycznie wszystkie znane podłoża budowlane. Przewidziany jest do zastosowania do dużych obciążeń i eksploatacji okładzin betonowych w trudnych warunkach. Dzięki specjalnej kaniuli dozującej, jest łatwy w aplikacji.

Dodatkowo, producent ma w ofercie razem z płytami, specjalistyczny, innowacyjny grunt do podłoża przy montażu betonu dekoracyjnego. Pierwszy w Polsce profesjonalny grunt najwyższej jakości do montażu płyt betonowych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Grunt hybrydowy CREATIVE – CONCRETE SOLID CONTACT IPX CONTACT SURFACE, to wyjątkowy preparat gruntujący. Jedyny o takich parametrach i spełniający jednocześnie trzy najważniejsze funkcje. Co więcej, łączy w sobie zalety gruntu wydatnie wzmacniającego, głęboko penetrującego, izolującego oraz sczepnego.  Najdoskonalszy do prac z płytami betonowymi i kamieniem wrażliwym, w kuchniach i łazienkach może nawet zastąpić hydroizolację. Niezastąpiony przy pracach na niepewnych podłożach, elewacjach i pomieszczeniach wymagających.

Dowiedz się więcej o montażu betonu architektonicznego

Dla pewności łatwej pielęgnacji, aby nic nie przesłoniło radości z pięknych ścian, elewacji czy podłóg z płyt betonowych, najlepiej zastosować jest profesjonalny impregnat do nowoczesnego betonu architektonicznego CREATIVE – CONCRETE™. Wydajny, łatwy w aplikacji i niezwykle skuteczny impregnat powstał specjalnie w celu ochrony dekoracyjnych płyt betonowych zamontowanych wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Ułatwia czyszczenie na sucho i mokro, wzmacnia lico płyty, nie odbarwia powierzchni. Unikalna receptura odróżnia ten impregnat od innych, uniwersalnych impregnatów. Ten preparat był opracowywany oraz testowany na różnego rodzajach płyt betonowych. Jest godny polecenia i dotychczas nie ma sobie równych. Można go nanosić wałkiem lub natryskowo. Chroni już po 2 godzinach od naniesienia.

Okładziny ścienne – płyty betonu architektonicznego CREATIVE – CONCRETE, w każdej klasie, rozmiarze i strukturze, można montować mechanicznie przy pomocy kotew lub śrub z nakładkami ozdobnymi.

Sprawdź bogatą ofertę Luxum® na podłogowe, elewacyjne i ścienne płyty betonowe CREATIVE – CONCRETE™

Kontakt

Jak zamawiać?

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza