fbpx

Beton architektoniczny – jaki wybrać?

Beton architektoniczny – jaki wybrać?

Beton architektoniczny – co to jest?

To beton z licem o charakterze dekoracyjnym, wyprodukowany specjalnie do celów estetycznych.

Walory estetyczne betonu architektonicznego, docenia się w świecie nowoczesnej architektury, zwłaszcza architektury europejskiej i amerykańskiej, ukierunkowanej na minimalizm i prostotę.

Wbrew obiegowej opinii, beton architektoniczny nie jest produktem łatwo osiągalnym i powszechnym. Częściej spotykamy imitacje betonu architektonicznego i elementy modyfikowane z betonu , które malowaniem i innymi zabiegami mają wywołać akceptowalny efekt, który można nazwać właśnie betonem architektonicznym.

Ze względu na panującą modę na beton architektoniczny na rynku pojawiło się wiele ofert. Ze względu na brak w Polsce jasnej definicji określającej co to jest beton architektoniczny, mamy pełną paletę różnorodnych wyrobów określanych przez producentów i sprzedawców ” beton architektoniczny “, czy też ” beton dekoracyjny “.  Z całą pewnością beton architektoniczny, powinien zawierać cement oraz naturalne kruszywa. Dlatego odpowiadając na pytanie, co to jest beton architektoniczny, nie zaliczymy do grona tego szlachetnego produktu wszelkich barwionych płyt, paneli czy różnego rodzaju barwionych szpachli z gipsu. Beton architektoniczny nie może zawierać gipsu.  Nie będą prawdziwym betonem architektonicznym także farby strukturalne, ani płyty włókno-cementowe.

Prawdziwy beton architektoniczny i jego substytuty

Prawdziwy beton architektoniczny powinien składać się z trzech podstawowych składników : najlepszego cementu, naturalnego kruszywa, czystej wody.  Dozwolone jest dodawanie nieagresywnych, wolnych od formaldehydu środków pozwalających na minimalizowanie skurczu i poprawę parametrów wytrzymałościowych.  Naturalny beton architektoniczny jest odporny UV, mrozoodporny, niepalny, do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.  Wyłącznie oparty na naturalnych składnikach beton dekoracyjny ma istotne, niepowtarzalne walory estetyczne i szerokie możliwości zastosowania.

Oryginalny beton architektoniczny, to w materiałach budowlanych kwintesencja kunsztu rzemieślnika i sił natury, bez potrzeby jakichkolwiek modyfikacji. Nie zawiera szkodliwych sztucznych włókien i chemicznych środków przyspieszających dojrzewanie.

Produkowany w Polsce beton architektoniczny często zawiera sztuczne włókna, które mają na celu przyspieszenie produkcji i poprawę parametrów urobku betonowego, przy jednoczesnym zastosowaniu niskiej jakości cementu i kruszyw i uproszczonych receptur.  Najlepszym przykładem jest beton typu GRC, który wywodzi się z przemysłowych betonów konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości. Często promuje się go jako beton dekoracyjny (architektoniczny). Zawiera on cienkie, drobne nitki rowingu z włókna szklanego. Jednak nie jest produktem naturalnym i w końcowym efekcie nie spełnia oczekiwań estetycznych wymagających klientów. Szczególnie tych, którzy cenią sobie naturalny wygląd i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Częstym substytutem betonu architektonicznego oprócz różnego rodzaju wyrobów z gipsu są płyty włóknino-cementowe. Są one w głównej mierze przemysłowym wyrobem, gdzie włókna z urobkiem cementowym prasuje się pod dużym ciśnieniem. Taki skład i metoda produkcji, są świetnym pomysłem na różnego rodzaju niedrogie elewacje, także jako pewnego rodzaju betonowa imitacja.

Jaki beton architektoniczny wybrać?

 

Ważne jest jaki beton architektoniczny wybrać do swojej inwestycji.

Przy wyborze betonu dekoracyjnego, należy zwracać uwagę na jego pochodzenie i skład.

Z miłości do piękna i z szacunku do środowiska, unikaj zakupu betonu architektonicznego który zawiera sztuczne włókna i chemikalia.  Aby beton dekoracyjny miał wysokie parametry wytrzymałościowe, opiera się go głównie na szlachetnym cemencie białym. Biały cement jest wielokrotnie tańszy do hutniczego cementu szarego. Pozwala on jednak uzyskać beton architektoniczny o wysokich parametrach technicznych, bardzo niskiej nasiąkliwości i doskonałej estetyce.

Beton architektoniczny Luxum, jest produktem naturalnym, opartym na selekcjonowanym kruszywie, czystej wodzie pitnej oraz szwajcarskim białym cemencie.  Naturalne pigmenty, dodawane do masy pozwalają uzyskać pożądaną, standaryzowaną kolorystykę.

Płyty z betonu architektonicznego Luxum, wolne od sztucznych włókien i szkodliwych dodatków chemicznych uzyskały certyfikat CE oraz atest PZH. Produkowane pod stałą, wieloetapową kontrolą jakości, są produktem wolnym od formaldehydów i szkodliwych zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych. Płyty betonowe Luxum, są bezpieczne i przyjazne dla dzieci, alergików, astmatyków i zwierząt.

Naturalny beton dekoracyjny Luxum

Nie wydziela kwaśnego i nieprzyjemnego zapachu, który często towarzyszy wyrobom betonowym niskiej klasy.

Jeżeli cenisz estetykę, łatwość montażu, wysoką jakość produktu, dbałość o środowisko i bezpieczeństwo, to wybierz dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego Luxum z gwarancją montażu i 30 letnią gwarancją producenta.

Płyty z betonu Luxum, są produktem najczęściej nagradzanym w swojej klasie. Firma z sukcesem dostarcza tysiące metrów betonu architektonicznego do klientów w Polsce i zagranicą.

Producent zapewnia dostawę najlepszych płyt betonowych wprost na budowę, a na życzenie zapewni ich profesjonalny montaż przez autoryzowaną ekipę budowlaną.

W razie potrzeby, płyty betonowe Luxum, dzięki specjalnym klejom systemowym do betonu architektonicznego, mogą być szybko i skutecznie zamontowane na ścianach, kominku, podłodze, schodach, elewacji, ogrodzeniu i małej architekturze. Montaż jest prosty – dla każdego fachowca mającego doświadczenie w montażu kamienia naturalnego lub płytek ceramicznych. Ekskluzywne dekoracyjne panele betonowe, montuje się także na dostarczanych przez Luxum kotwach dekoracyjnych międzydylatacyjnych. A nawet na kotwach niewidocznych do systemów elewacyjnych oraz na śruby, gdzie wykończenie stanowi nakładka ozdobna na łeb śruby , wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Zapytaj sprzedawcę lub doradcę technicznego o najlepszy dobór montażu.

Producent zapewnia bezpłatne projekty*

Struktury betonu architektonicznego Luxum Creative – Concrete™

Beton dekoracyjny w płytach ma różne struktury. W celu standaryzacji i uproszczenia wyboru, Luxum ma przygotowane do wyboru trzy różne struktury powierzchni. Bez względu na rodzaj struktury betonu architektonicznego, każda płyta Creative – Concrete™ jest miła w dotyku.

STRUKTURA INDUSTRIAL – BETON ARCHITEKTONICZNY CREATIVE-CONCRETE™   

 

Piękne, najczęściej wybierane i pożądane płyty betonowe o gęstej porowatości. Luksusowe płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego INDUSTRIAL, to zdecydowany, wyrazisty charakter. To dlatego nadaje ton i podkreśla majestatyczność miejsca w którym zostały zastosowane. Beton INDUSTRIAL, jest świetnym pomysłem na ściany, kominki, elewacje, które zostaną skutecznie ożywione.

Wyjątkowo piękna struktura betonu dostępna w najszerszym wachlarzu formatów i  palecie kolorów.

Niespotykane, naturalne walory dekoracyjne, są wyjątkowe i doceniane przez inwestorów.

STRUKTURA PREMIUM – BETON ARCHITEKTONICZNY  CREATIVE-CONCRETE™ 

 

 

 

Doskonałość płyt klasy PREMIUM jest znana w całej Europie. Chętnie z tej średnio porowatej struktury betonu dekoracyjnego korzystają architekci wnętrz. Idealna ilość raków ( porów ) na powierzchni płyt, daje możliwość uniwersalnego zastosowania, bez względu na styl aranżacyjny pomieszczenia.  Bez względu na zmiany jakie zostaną w przyszłości wprowadzone w pomieszczeniu gdzie zastosowano beton dekoracyjny PREMIUM , ten rodzaj betonu będzie zawsze pasował i podkreślał wyjątkowość .  Bardzo niska nasiąkliwość sprawia, że struktura PREMIUM, jest idealna  do zastosowania także w kuchniach i łazienkach oraz elewacjach.

STRUKTURA GŁADKA – KLASYCZNA – BETON ARCHITEKTONICZNY CREATIVE-CONCRETE™ 

 

 

Klasyczne płyty betonowe o gładkiej strukturze. Od czasu do czasu, na niektórych egzemplarzach pojawiają się bardzo niewielkie, charakterystyczne pęcherzyki, nadając tej klasycznej strukturze bardzo subtelnego charakteru. Monolityczne, gładkie płyty z betonu dekoracyjnego Luxum, mają zastosowanie w  bardzo surowych, loftowych aranżacjach, ale także w jakże odmiennej stylistyce glamour czy w stylu nowojorskim. Gładkie płyty z betonu architektonicznego CREATIVE-CONCRETE™ od Luxum są doskonałym wyborem na ściany, podłogi, elewacje, ogrodzenia i małą architekturę.

Na gładkich płytach betonowych Luxum, doskonale są widoczne użyłowania betonu, które są nieosiągalne na imitacjach i podkreślają naturalne pochodzenie oraz wysoką jakość produktu.

BETON ARCHITEKTONICZNY INFORMACJE

GALERIA

 

Beton architektoniczny Luxum CREATIVE-CONCRETE™ – Z miłości do piękna. Z szacunku do środowiska.

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza