fbpx
SWOBODA ARANŻACJI
panele betonowe na wymiar, donice, dodatki

 

BETON ARCHITEKTONICZNY – NIE TYLKO STANDARD!

DEKORACYJNE PŁYTY BETONOWE NA WYMIAR, W DOWOLNEJ FORMIE, FAKTURZE I KOLORZE

 

regulamingaleriajakzamawiac

 

Zrealizuj pomysł na oryginalne, nowoczesne wnętrze i elewacje z betonem architektonicznym przygotowanym specjalnie na potrzeby tego jedynego, niepowtarzalnego miejsca jakie chcesz stworzyć.

 

kolko-wykrzyknik

 

PRZYGOTUJEMY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE PŁYTY I DETALE Z DOSKONAŁEGO BETONU ARCHITEKTONICZNEGO LUXUM.

PROJEKTUJ NOWOCZESNE WNĘTRZA I ELEWACJE KREATYWNIE! ODKRYJ NOWE MOŻLIWOŚCI W PRAWDZIWYM BETONIE.

 

DLACZEGO BETON ARCHITEKTONICZNY LUXUM?

 

Wieloletnie doświadczenie produkcyjne, ciągłe badania i innowacje, oraz praca nad uzyskaniem optymalnych procesów technologicznych skutkują uzyskaniem wyjątkowej receptury Luxum na beton architektoniczny, z której powstają przygotowane na indywidualne zamówienie płyty, dekory i licowane powierzchnie dekoracyjne.

 

POZNAJ BETON ARCHITEKTONICZNY LUXUM I CIESZ SIĘ INDYWIDUALNOŚCIĄ NIEDOSTĘPNA DLA INNYCH

 

Wybór betonu architektonicznego, który cieszy się zaufanymi opiniami fachowców i klientów, to wybór bezstresowych realizacji inwestycji.

 

PASJA I WIEDZA!

 

Odkrywaj razem z nami pasję i dowiedz się więcej o tak pożądanym materiale budowlanym, który zyskuje zdecydowanie więcej zwolenników niż sceptyków. I całkiem słusznie! Beton architektoniczny nie daje się ująć w standardowe ramy i normy, dlatego jest tak cenionym materiałem wykończeniowym do wnętrz i na elewacje.

 

Beton architektoniczny, często nosi także inne nazwy:

BETON DEKORACYJNY

BETON ARTYSTYCZNY

BETON WYKOŃCZENIOWY

BETON STRUKTURALNY

BETON FASADOWY

 

Wbrew obiegowej opinii betonem architektonicznym, czy dekoracyjnym nie możemy nazwać każdego wyrobu z betonu lub tworzyw zawierających cement. Beton architektoniczny, to powierzchnia która spełnia wymagania estetyczne, czyli posiada możliwie najbardziej spójny kolor, fakturę oraz kształt.  

kolko-wykrzyknik

Należy jednak pamiętać, że nie da się uzyskać z betonu identycznych i idealnych powierzchni. To odróżnia prawdziwy beton architektoniczny od imitacji powstających z tworzyw sztucznych, nadruków czy szkliwień ceramiki.

Dlatego właśnie prawdziwy beton architektoniczny jest tak cenioną i modną propozycją architektoniczno-plastyczną, dekorującą wnętrza, fasady i przestrzeń publiczną.

 

doniczki

DONICE Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

cennik

Kolekcja donic z betonu architektonicznego o nowoczesnych kształtach i wyraźnych krawędziach. Donice można ze sobą zestawiać tworząć niebanalne kompozycje. Donice występują w 11 rozmiarach i 8 kolorach. Dodatkowym elementem jest systemowy wkład nawadniający, doskonale sprawdzający się na tarasie oraz wewnątrz budynku.

 

►  KOLORYSTYKA

 

kolorystyka-donice

thumb_kategorie_12_l

 

 

znaczek

 

W związku z licznymi realizacjami, pomimo braku odpowiednich normatywów, różnego rodzaju instytucje związane z budownictwem i organizacje inżynierskie dla dobra konsumentów, jak i rzetelnych producentów betonu architektonicznego – wskazują wytyczne na beton architektoniczny z podziałem na klasy. 

 

 

Klasy dla betonu architektonicznego przyznawane są  ze względu na:

 • odkształcalność
 • jednorodność struktury
 • spójność tekstury
 • jednolitość kolorystyczną
 • ilość występowania na powierzchni pęcherzyków, porów, zwanych też rakami. 

 

O ile generalnie kierunek jest słuszny, to w Luxum uważamy, podobnie jak zdecydowana większość inwestorów, iż ocena estetyki betonu architektonicznego jest czysto subiektywna. Oparta o obiektywne kanony piękna, jednak nie dająca się ujarzmić w dane tabelaryczne. I tak, według wytycznych różnorodnych opracowań inżynierskich, beton architektoniczny najlepszej klasy powinien zawierać jak najmniej widocznych pęcherzyków. A to właśnie beton z dużą ilością dziurek na powierzchni uznawany jest za najbardziej pożądany i poszukiwany na rynku. Beton z dużą ilością raków stanowi wybór ponad 90% zamawiających, czyli konsument wybiera dokładnie odwrotnie, niż sugerują opracowania.

 

kolko-wykrzyknikWobec możliwości zaistnienia sporych różnic w interpretacjach, dostawcę betonu architektonicznego trzeba wybierać ostrożnie i rozsądnie, aby zamierzony efekt był osiągalny w rzeczywistości.

 

W przypadku większych realizacji proponujemy powołanie odpowiedniego zespołu składającego się z inwestora, generalnego wykonawcy, architekta, montażystów i producenta betonu, który będzie koordynował i czuwał nad procesem powstawania dekoracji z betonu architektonicznego. 

 

kolko-wykrzyknikPomimo, że generuje to pewne dodatkowe koszty, dobrze jest zamówić u producenta betonu architektonicznego próbkę 1:1 fragmentu całości układu dekoracji zwaną mockup FUNKCJONALNA MAKIETA. Taki mockup z płyt betonowych pozwoli najlepiej ocenić końcowy efekt i przetestować instalację.

 

W mniejszych realizacjach, też nie powinniśmy pozostawiać wszystkiego ślepemu losowi i zapewnieniom producenta betonu dekoracyjnego. Warto zaopatrzyć się z próbkę. Każdy dobry producent powinien udostępniać próbnik płyt betonowych. Warto z tego skorzystać z takich udogodnień, zwłaszcza  jeżeli planujemy zastosowanie okładzin z betonu architektonicznego w swojej inwestycji. Taki próbnik będzie także dobrą pomocą dla architektów.

 

CO WYRÓŻNIA DOSKONAŁY BETON PRZYGOTOWANY DLA CIEBIE?

 

Oryginalny beton architektoniczny najwyższej klasy powstaje bez dodatków sztucznych włókien. W Luxum wiemy, że unikalna, świetnie dopracowana receptura, stworzona wyłącznie na potrzeby produkcji takiego, a nie innego betonu, nie musi wspomagać się dodatkami, które w perspektywie wielu lat użytkowania nie będą wpływały korzystnie na wygląd i bezpieczeństwo dekoracji betonowych.

 

Dekoracyjne płyty betonowe bez sztucznych włókien pozwalają na łatwą obróbkę i szybki montaż. Płyty betonowe z betonu architektonicznego Luxum, słyną z doskonałych możliwości obróbki mechanicznej i możliwości montażu na klej, bez dodatkowego kotwienia.*

 

BETON DEKORACYJNY LUXUM JEST:

 • zdrowy
 • oddychający
 • nie pyli
 • nie płowieje
 • nie żółknie
 • nie gromadzi na swojej powierzchni pleśni i glonów.

 

MOŻESZ GO BEZPIECZNIE STOSOWAĆ BEZ OBAW O SWOICH BLISKICH!

 

Betony Luxum, posiadają naturalną kolorystykę lub są barwione wyłącznie w masie. Dotyczy to także koloru czarnego, który w betonach Luxum ma niespotykaną w innych podobnych produktach głębię. Już w standardzie można wybrać 8 najbardziej poszukiwanych kolorów, lub wybrać własny, absolutnie unikalny.

 

 

CZYSZCENIE I KONSERWACJA BETONU ARCHITEKTONICZNEGO LUXUM JEST BEZPROBLEMOWA

strzalka

Spokojnie wystarczy mycie gąbką i wodą z mydłem, a jeżeli masz elewację z płyt betonowych Luxum spokojnie po sezonie zimowym umyjesz ją myjką cisnieniową.

 

 

Beton Luxum dla Ciebie, musi spełniać najwyższe wymagania. Dlatego przechodzi rygorystyczną, wielostopniową kontrolę jakości.

Płyty i wyroby z betonu dekoracyjnego Luxum są:

 • mrozoodporne
 • posiadają najwyższą dla betonu IV klasę ścieralności
 • posiadają klasę ogniotrwałości A1, co umożliwia ich stosowanie nawet w drogach ewakuacyjnych i pomieszczeniach wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 

PŁYTY BETONOWE LUXUM, WYTWARZANE SĄ RĘCZNIE Z UŻYCIEM ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII, A RECEPTURA DOPUSZCZA WYŁĄCZNIE NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ SZWAJCARSKIEGO CEMENTU ORAZ WYSELEKCJONOWANE KRUSZYWA I DODATKI. NAWET WODA NA ZACZYN MUSI MIEĆ ODPOWIEDNIĄ TEMPERATURĘ I POCHODZIĆ WYŁĄCZNIE Z WODOCIĄGU WODY PITNEJ.

kolko-wykrzyknik

W LUXUM NIE STOSUJEMY WODY PRZEMYSŁOWEJ, KTÓRA MOŻE ZAWIERAĆ NIEPOŻĄDANE SUBSTANCJE. BEZPIECZEŃSTWO TRZEBA BUDOWAĆ NA KAŻDYM ETAPIE.

 

JAK ZAMÓWIĆ BETON I KIEDY DO CIEBIE DOTRZE?

Płyty betonowe Luxum dojrzewają w optymalnych, kontrolowanych warunkach. Dlatego długie i spokojne leżakowanie w formach dobrze mu robi. Dojrzały już beton odpoczywa na specjalnych stelażach, które zapewniają oddychanie materiału. Panele dekoracyjne z betonu architektonicznego Luxum są gotowe do transportu i montażu. Płyty ze standardowej oferty w zdecydowanej większości dostarczane są w ciągu 48 godzin. Pozwala na to ilość form, przestronna dojrzewalnia i sprawna logistyka.

Przyjedź do nas lub zaproś naszego przedstawiciela, prześlij dokumentację lub zapotrzebowanie, opisz możliwie najdokładniej czego potrzebujesz, a otrzymasz fachową pomoc doradczą i korzystną ofertę.

 

 

 

*Płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego Luxum można w większości montować na klej, jednak w niektórych przypadkach wymagania projektowe, warunki podłoża lub przepisy prawa budowlanego wykluczają klejenie jako jedyny typ montażu. W takim przypadku mamy propozycje montażu na kotwy widoczne lub niewidoczne, także w systemie wentylowanym. W niektórych przypadkach, produkcji płyt nietypowych na zamówienie, zwłaszcza wielkogabarytowych może zachodzić konieczność stosowania zbrojenia rozproszonego. W takich wyjątkach Luxum stosuje wyłącznie włókna cyrkonowe (najbardziej obojętne).

**Płyty betonowe Luxum, ze względu na swoją estetykę i renomę są produktem narażonym na kopiowanie. Wyroby nieoryginalne na zdjęciach, są łudząco podobne, a sprzedawcy oferują je w niższych cenach. Takie wyroby mogą być niebezpieczne i wątpliwej jakości. 

 

ZAUFAJ NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIOM W BETONIE ARCHITEKTONICZNYM OD LUXUM!