fbpx

Brodzik czy wanna? – Trendy w łazience 2020

Brodzik czy wanna? – Trendy w łazience 2020

KABINY PRYSZNICOWE I BRODZIKI

Największa zmiana następuje w dziedzinie aranżacji kabin prysznicowych. Znikną nadal jeszcze modne kabiny bez brodzika, wykonane z płytek. Na szczęście to rozwiązanie odchodzi do lamusa. Płytki nie są w 100% wodoodporne, mają fugi i mikropory w których gromadzi się brud i zarodniki grzybów. Problemem jest także łączenie płytek z odpływem, zwłaszcza liniowym. Do tego fugi i spojenia odpływu z płytkami często ulegają rozszczelnieniu, powodując kłopotliwe naprawy. Niewielkie zatkanie odpływu np. włosami, powoduje konieczność przerwania kąpieli i natychmiastowego wyczyszczenia przepustu – inaczej łazienka zostanie zalana.

Dlatego absolutnie słusznym jest nowy kierunek w trendach łazienkowych – minimalistyczne brodziki. To już nie takie brodziki jak kiedyś, teraz obowiązkowo muszą być niskie, a jeżeli możliwości techniczne pozwolą, niech będzie to brodzik wpuszczany w posadzkę. Ranty brodzika są wyposażone w szkło wpusty, które umożliwiają osadzenie tafli szkła kabiny, bez konieczności stosowania szpecących profili.

W większych łazienkach zastosowanie znajdą brodziki dwustrefowe z podziałem na strefę mokrą i suchą, bez konieczności zastosowania drzwi kabinowych. To bardzo wygodne, eleganckie i higieniczne rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kompozytów Solid Surface, brodziki mogą być łączone bez spoin z okładzinami ściennymi. Do tego z kompozytu można formować lub okładać nim wnęki na kosmetyki i akcesoria kąpielowe.

Dzięki takim rozwiązaniom aranżacja kabiny prysznicowej wygląda lekko i nowocześnie. Co ważne, brodziki i kabiny wykonane z udziałem kompozytów Solid Surface lub GFK Luxum, są absolutnie higieniczne, a to oprócz wygody i wyglądu, niezwykle ważny aspekt. Utrzymanie czystości w kabinach z kompozytów ucieszy ludzi chcących zadbać o najwyższy poziom czystości i łatwość sprzątania. Kabiny prysznicowe i brodziki kompozytowe to bardzo pozytywny trend w łazience.

Brodziki kompozytowe przygotowywane są w Luxum na wymiar, w dowolnym kształcie i kolorze.

WANNY WOLNOSTOJĄCE I W ZABUDOWIE

 Obecnie prym wiodą wanny prostokątne w zabudowie i owalne wolnostojące. Akrylowe lub dolomitowe wanny z lanego marmuru. To materiały eksploatowane od kilkudziesięciu lat. Niestety wanny akrylowe szybko się rysują i szarzeją, nie wyglądają też ekskluzywnie w łazience urządzonej niemałym nakładem pracy i gotówki. Wanny dolomitowe są bardzo ciężkie, a naturalną właściwością lanego marmuru jest chłodny charakter. Woda w wannie dolomitowej szybko się wyziębia, bowiem materiał pochłania ciepło.

Dlatego trendy w łazience słusznie idą w kierunku szerokiego wykorzystania kompozytów Solid Surface. Wanny z Solid Surface takich jak Corian, Staron, Krion lub lekkiego kompozytu GFK Luxum, są znacznie lżejsze od dolomitowych, nie są „plastikowe” jak te z akrylu. Są wyjątkowo estetyczne i ciepłe w dotyku, solidne, trwałe oraz dostępne na wymiar w dowolnych kształtach i kolorach, zarówno w wysokim połysku jak i o strukturze satyny matowej.

Trendy i możliwości

Dzięki możliwości wytwarzania wanien na wymiar, dopasowuje się je do istotnych potrzeb użytkowników i miejsca w łazience. Co więcej, w nadchodzących trendach widać zdecydowaną przewagę wanien o ostrych, zdecydowanych liniach i kubistycznych formach. Eleganckie, wolnostojące wanny owalne nadal będą widywane w aranżacjach. Niemniej jednak, jeżeli chodzi o wanny owalne, będą to zdecydowanie duże kształty o długości minimum 180 cm. Majestatyczna, pokaźna wanna zapewni nam odpowiedni komfort i będzie wyglądała luksusowo.

Z całą pewnością wanny owalne, wolnostojące nie wyglądają dobrze w małych łazienkach. Modne stają się wanny okrągłe typu balia. Właśnie balie wykonane z białego kompozytu Solid Surface o strukturze matowej wyglądają niezwykle awangardowo. Wolnostojące wanny okrągłe, będą modne zarówno w formie walca jak i wpisane w kwadrat. Imponująco wyglądają wanny wpuszczone w podłogę. Takie nietypowe i odważne rozwiązanie jak wpuszczenie wanny w podłogę, nada łazience ekskluzywnego posmaku.

Utrwala się trend wanien wolnostojących, zintegrowanych z półkami lub szafkami łazienkowymi. To rozwiązanie do minimum średnich łazienek, ale zabudowa w kształcie L znajdzie zastosowanie także w mniejszych łazienkach.

Osobną kategorię stanowią wanny w zabudowie. Już nie w tak tradycyjnej, lecz w zabudowie bez spoin robionej z tego samego materiału co wanna, idealnie dopasowana do wnęki lub miejsca przeznaczonego na postawienie wanny. To świetne rozwiązanie, zarówno pod względem wizualnym, łatwe do utrzymania w czystości. Takie wanny wytwarza się na miarę i z reguły montowane przez ekipę wykonawczą.

Utrzymają się trendy obudowy wanien w egzotycznym drewnie np. teakowym. Drewno wodoodporne świetnie pasuje do czystych i higienicznych powierzchni kompozytów.

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza