fbpx

COR-TECH, stal kortenowska – co to jest?

COR-TECH, stal kortenowska – co to jest?

Co to jest Stal kortenowska (Corten)?

COR-TECH to zupełna nowość w świecie współczesnego designu. Stworzony z myślą o polskich inwestorach, projektantach wnętrz i architektach. Specjalnie przygotowana stal pokrywa się rdzawą patyną o grubości 0,1 mm, która jest odporna na szkodliwe czynniki atmosferyczne i korozję. Panele COR-TECH są obecnie postrzegane jako jedno z najbardziej awangardowych rozwiązań w aranżacji wnętrz i elewacji. Proces “rdzewienia”, w zależności od warunków przebiega od 2 do 8 tygodni.

Elementy Corten idealnie dojrzewają w wilgotnych warunkach. Wytwarzane są bez użycia szkodliwych substancji, które mogą powodować korozję i uszkodzić blachę. Różnorodność w odcieniach materiału jest jego naturalną cechą estetyczną – w bardziej suchym otoczeniu rdzawa patyna przybiera jaśniejszy odcień. Stal kortenowska to jeden z materiałów o najdłuższej trwałości mechanicznej, dlatego tak chętnie używana jest przez projektantów, zarówno na elewacjach, jak i we wnętrzach.

Design a stal kortenowska Cor-tech

Architektura projektowa i budownictwo chętnie korzysta z nowoczesnych rozwiązań. Urządzając wnętrze o industrialnym charakterze nie możemy zapomnieć o użyciu stalowych elementów. W nowoczesnym wnętrzu Corten sprawdzi się jako odważny element aranżacji, nawet jako kontrast ze stonowanym wzornictwem.

Blacha Corten – rodzaj stali, poddawanej procesowi patynowania rdzą, na której samoczynnie pojawia się powłoka ochronna przypominająca rdzę. „Zardzewiała” stal dojrzewa naturalnie w optymalnej wilgotności, bez użycia szkodliwych chemikaliów czy roztworów soli. Po etapie patynowania procesy dojrzewania zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną. Co więcej, po zakończeniu procesu patynowania, powierzchnia przestaje brudzić i spokojnie możemy stosować panele z „zardzewiałej” stali kortenowskiej we wnętrzach i na elewacjach.

Panele COR-TECH – gdzie stosować?

aranzacja-cortenZ panelami dekoracyjnymi ze stali kortenowskiej, można projektować i urządzać wnętrza o unikalnym designie. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla urządzenia obiektów użyteczności publicznej, a także wnętrz mieszkań i domów prywatnych inwestorów.

Stal Corten posiada najwyższą odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne, więc doskonale sprawdzi się w aranżacjach obiektów małej architektury. Taki design idealnie współgra z zielenią, bardzo często takich rozwiązań używa się zatem w architekturze krajobrazowej.

Domowe wnętrze zyska dzięki oryginalnemu rozwiązaniu. Corten COR-TECH możemy położyć na głównej ścianie w salonie, lub sypialni. Efektowna płaszczyzna może być największym atutem wnętrza. Panele Corten z powodzeniem sprawdzą się także jako niepowtarzalna okładzina kominkowa, stanowiąc doskonałą alternatywę dla innych „typowych” wykończeń.

Montaż paneli Cor-tech

Montaż paneli ze stali kortenowskiej uzależniony jest od warunków w miejscu eksploatacji oraz charakteru na którym będziemy montować panele. Panele z blachy kortenowskiej montować można przy użyciu kleju, rzepy lub taśmy klejącej. Rewers panelu uzupełnia się płytą poliuretanową wykorzystywaną do aranżacji zewnętrznych, we wnętrzach używa się płyty OSB. Dzięki temu stal nie odkształca się.

Panele ze stali Corten dostępne w standardowych rozmiarach: 30×60; 60×60; 80×80; 90×45; 90×55; 100×50; 120×60; 150×60. Istnieje również możliwość zamówienia wzoru ażurowego lub specjalnie grawerowanego z indywidualnym napisem lub firmowym logo.

Stal kortenowska i beton architektoniczny

corten-i-beton-na-scianie

Stal kortenowska doskonale łączy się z płytami z prawdziwego betonu architektonicznego. Co więcej, powstałe przez dobór tych dwóch materiałów unikatowe połączenie ułatwi stworzenie własnej, niepowtarzalnej aranżacji przestrzeni.

Bez wątpienia można stwierdzić, że Corten to niezwykły, łączący w sobie surowość i elegancję materiał. Efekt, który uzyskujemy wraz z zastosowaniem paneli ze stali kortenowskiej jest w 100% uniwersalny.

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza