fbpx

Farby i stiuki OIKOS

 

 

 FARBY, STIUKI, TYNKI STRUKTURALNE OIKOS

WYJĄTKOWA KOLEKCJA EKOLOGICZNYCH OKŁADZIN ŚCIENNYCH

 

jakzamawiacregulamingaleriado pobrania

 

 

 

Cała gama tych unikatowych produktów powstała poprzez połączenie wielu lat doświadczeń oraz ciągłego doskonalenia oferty. Rozmaitość tekstur i kolorów, nieprzeciętne efekty wykończeniowe, jakość i trwałość na najwyższym poziomie to tylko niektóre z podstawowych cech produktów OIKOS. Oferta kierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i architektów daje nieprzeciętne możliwości projektowe, pozwala na wykorzystanie farb zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu. Prawdziwą zaletą produktów OIKOS jest jednak całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Opracowana z najwyższą starannością, w pełni bezpieczna dla zdrowia, nietoksyczna powłoka stworzona została z użyciem naturalnego rozpuszczalnika – wody. Stworzone z myślą o środowisku farby OIKOS nie zawierają szkodliwych komponentów, tworząc w pełni nietoksyczną powłokę.

 

 

znaczek

 

Farby OIKOS w łazienkach i kuchniach

Farby OIKOS to alternatywna dla standardowego wykończenia we wnętrzu. Dzięki innowacyjnej technologii jej struktura odporna jest na przyczepność brudu oraz powstawanie niepożądanych zmian , np. pleśni – zapewnia pełną zmywalność, nawet w miejscach narażonych na częsty kontakt z plamami, parą wodną, czy też gorącą wodą.

Gama produktów OIKOS zapewnia kompleksowe rozwiązanie w zakresie wyboru okładzin i pokryć ściennych, a także frontów meblowych. Farby OIKOS można dowolnie komponować, dobierając struktury i odcienie do aranżowanego wnętrza. Produkty OIKOS dedykowane są także dla osób poszukujących oryginalnych powłok malarskich, które stanowią imitację tkanin, czy innych stałych ozdób w aranżacji przestrzeni klasycznych i nowoczesnych. 

Dostępne struktury ścienne mogą doskonale zastępować materiały, których użycie byłoby utrudnione np. na powierzchniach zakrzywionych – takich jak elementy drewniane, metalowe, czy betonowe.

 

 

znaczek

 

KOLEKCJA FARB OIKOS

 

EXTRAPAINT – w pełni zmywalna, wodoodporna, bezwonna farba na bazie akrylu. Stosowana zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków. Nadaje pokrywanej powierzchni miłą w dotyku powłokę o gładkiej, matowej strukturze. Farba dedykowana jest do pokrycia zarówno starych jak i nowych tynków wapiennych, tynków gipsowych, czy płyt GK.

Wydajność: około 10 – 12 m2/litr

 

ULTRASATEN

Ultrasaten to farba na bazie akrylu i wody z satynowym, matowym, lub błyszczącym wykończeniem. Posiada zdolność do dyfuzji, jest przeznaczona do stosowania w miejscach narażonych na szczególną eksploatację.

Średnie zużycie: około 12-14 m2/litr przy dwukrotnym malowaniu

           

 

SUPERCOLOR

Supercolor to farba na bazie wody, przeznaczona do pokrycia wszystkich powierzchni ściennych. Doskonale przepuszcza powietrze, jest wodo i grzyboodporna. Farba Supercolor daje jednolite, matowe wykończenie doskonale sprawdzające się w mieszkaniach prywatnych, jak i biurach, czy strefach użyteczności publicznej. Farba jest bezpieczna dla środowiska, niepalna i bezwonna.

Wydajność: około 8 0 10 m2/litr

 

FONDO MURALES

Farba na bazie akrylu, przeznaczona jako podkład pod produkty dekoracyjne. Jej formuła pozwala na uzyskanie doskonałego krycia. Produkt niepalny, przyjazny dla człowieka i środowiska.

Wydajność: około 8 m2/litr

Rozcieńczenie: wodą w 20 – 30 %

 

ARCHITAL

Archital jest specjalną, zmywalną farbą, przeznaczoną na zewnątrz i do wewnątrz budynku. Jest odporna na działanie promieni UV oraz wykazuje dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na warunki atmosferyczne. Doskonale kryje, dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej, nadaje ścianie gładki, matowy wygląd.

 

NOVALIS ECOSMALTO

Ta akrylowa emalia przeznaczona jest do użytku zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Nakładana na wszelkiego rodzaju podłoża, drewno, żelazo, blachę ocynkowaną tworzy trwałą, odporną na ścieranie i czynniki atmosferyczne powłokę. Dostępna w trzech wersja: matowej, półmatowej i błyszczącej doskonale rozprowadza, się dobrze przylega do podłoża, nie klei się i nie tworzy zacieków.

Wydajność: około 10 – 12 m2/litr

 

NOVALIS FERROMICACEO

Przyjazna dla człowieka i środowiska farba na bazie pigmentów perłowych i żywic akrylowych nadaje powierzchni wykończenie starego, kutego żelaza. Stosowana w agresywnym środowisku jako ochrona bram, latarni, balustrad i innych elementów architektury wykonanych z żelaza.

Wydajność: 5 -7 m2/litr

 

znaczek

 

KOLEKCJA FARB DEKORACYJNYCH OIKOS:

 

OTTOCENTO

Farba Ottocento przeznaczona do stosowania we wnętrzach pozwala uzyskać na ścianie modny efekt, pasujący do wnętrz w stylu nowoczesnym jak i klasycznym. Przypominające jedwabną, aksamitną tkaninę wykończenie nadaje wnętrzu swoistego charakteru. Produkt jest przyjazny dla środowiska, bezwonny i nietoksyczny.

Wydajność: 7 – 10 m2/litr

 

ENCANTO

Encanto to dekoracyjna farba na bazie wody, która charakteryzuje się kolorowymi, metalicznymi akcentami, których intensywność zmienia się w zależności od rodzaju i kąta padania światła. Farba jest paroprzepuszczalna, bezwonna, niepalna, zmywalna oraz przyjazna środowiska.

Wydajność: około 8m2/litr

 

IMPERIUM

Metaliczna farba dekoracyjna przeznaczona do wnętrz dostępna w szerokiej gamie odcieni powala na najlepszej jakości dekorację współczesnych wnętrz, tworząc oryginalne i unikalne połączenia. Dostępne techniki: metallic, goldening, gold powder, gold/silver leaf.

Wydajność: 6 – 8 m2/litr

 

PALLAS

Dekoracyjna, metaliczna farba Pallas odznacza się najwyższą jakością wykonania. Nakładana na powierzchnię tworzy metaliczny efekt z jasnymi refleksami. Powłoka malarska Pallas jest w pełni bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Wydajność: około 5 – 10 m2/litr (zależy od techniki wykonania)

 

MULTIDECOR

Multidecor to półprzeźroczysta farba dyspresyjna stworzona na bazie żywic akrylowych. Jest bezzapachowa, zmywalna, posiada właściwości chroniące powierzchnię przed pleśnią. Przeznaczona jest do stosowania na powierzchniach takich jak: mury, gipsy, drewno, metal, czy tworzywa sztuczne.

Wydajność: około 5 – 8 m2/litr

 

DUCA DI VENEZIA

Farba Duca di Venezia tworzy matową powłokę nadając pokrywanej powierzchni charakteru eleganckiej dekoracji ściennej. Farba jest w pełni zmywalna, niepalna i bezpieczna dla środowiska. Dopracowana struktura gwarantuje najwyższej jakości dekorację ścienną przez wiele lat, przy zachowaniu pierwotnego efektu wizualnego.

Wydajność: około 14 m2/litr

 

GRANADA

Odporna na działanie wody i zarysowania, w pełni zmywalna farba Grenada to bezpieczna dla człowieka i środowiska powłoka. Farba Granada stworzona została z myślą o dopasowaniu do antycznych dekoracji w luksusowych wnętrzach.

Wydajność: 6 – 8 m2 / litr

 

                                                                                                        znaczek

 

KOLEKCJA TYNKÓW DEKORACYJNYCH OIKOS

 

KREOS

Kreos to tynk dekoracyjny stworzony na bazie żywic akrylowych. Jego struktura jest miękka i miła w dotyku, co sprawia, że jest łatwy w użyciu. Nadaje pokrywanej powierzchni indywidualny charakter, a możliwości projektowe ograniczone są jedynie wyobraźnią i zręcznością montażysty.

 

EFEKT KREOS FIL POSE

Innowacyjny tynk Kreos Fil Pse to materiał, który tworzy naturalny efekt słomki, mieniącej się połyskującymi refleksami. Efekt Fil Pose uzyskuje się dzięki nałożeniu na podłoże białej powłoki, która następnie może zostać pokryta dekoracyjnymi farbami z serii Oikos.

 

EFEKT KREOS DRAPE

Efekt Kreos Drape to innowacyjne wykończenie, które tworzy na pokrywanej powierzchni efekt pofałdowania, mieniącego się połyskującymi  refleksami i wypełnionego matowymi cieniami.

ARDESIA

Ardesia to efekt imitujący cechy i teksturę skał łupkowych. Jest odporny na ścieranie i paroprzepuszczalny. Nakładany na ścianę w formie białej powłoki pozostawia możliwość wykończenia jej dekoracyjnymi farbami.

 

BIAMAX

Biamax to farba która odnajduje swoje zastosowanie we wnętrzach. Ten dekoracyjny produkt z wypełniaczami o wybranej wielkości ziarnach oparty jest na żywicach akrylowych. Wyjątkowo odporny na ścieranie, paroprzepuszczalny i bezpieczny dla środowiska.

Wydajność: około 4 – 5 m2/litr

 

TRAVERTINO ROMANO

Wypełniający tynk dekoracyjny na bazie piasków, sezonowanego wapna gaszonego i sproszkowanych marmurów przeznaczony jest do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Pozwala na uzyskanie efektu zbliżonego do kamienia naturalnego. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska, niepalny, bezwonny i nietoksyczny.

Wydajność: około 2 kg / m2

 

COCCIO ANTICO

Stworzony na bazie minerałów tynk dekoracyjny umożliwia stworzenie niepowtarzalnej dekoracji ściennej. Opracowana technologia pozwala na oddychanie tynku, a zawarte w nim wapno zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Jest to produkt w 100% naturalny i przyjazny dla środowiska.

Wydajność: 0,6 – 0,8 m2/kg , w zależności od podłoża i pożądanego efektu

 

AUREUM

Aureum to efekt dekoracyjny o złotej barwie, stworzony przy użyciu wapna. Tynk Aureum sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych jak i tradycyjnych. Materiał ten jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Wydajność: 2-3 m2/ kg (dwie warstwy), rozcieńczony maksymalnie w 5% wodą

 

RAFFAELLO DECOR STUCCO

Stworzona na bazie wapnia ozdobna powłoka ścienna o efekcie marmuru. Zastosowanie tynku Raffaello Decor Stucco to gwarancja jakości – maksymalna przepuszczalność, dyfuzja wilgoci i ochrona przed pojawieniem się pleśni, czy bakterii.

Wydajność: 1,1-1,7 m2/kg

 

RAFFAELLO MADREPERLATO

Tynk dekoracyjny wykonany na bazie wapna o perłowym wykończeniu. Chroni pokrywaną powierzchnię przed powstawanie pleśni i bakterii, zapewniając pełną dyfuzję wilgoci z powietrza i paroprzepuszczalność.

Wydajność: 10m2/litr

 

MARMORINO NATURALE

Tynk dekoracyjny Marmorino Naturale to barwna powłoka przeznaczona do stosowania zarówno w warunkach zewnętrznych, jak i we wnętrzach. Materiał wykonany na bazie wapna gaszonego pozwala w prosty sposób uzyskać trwały i ekskluzywny efekt dekoracyjny.

Wydajność: 2kg/m2

 

 

                                                                                                        znaczek

 

KOLEKCJA LAKIERÓW I IMPREGNATÓW OIKOS

 

IGROLUX

Igrolux to twardy, przezroczysty lakier, którego powierzchniowe zastosowanie zabezpiecza podłoże przed ścieraniem. Dedykowany do użycia wewnątrz pomieszczeń (pokrycie blatów, biurek, stołów.

Normowe zużycie: 12-14 m2 z 1 litra

 

 

 

WATINS LUX

Przeznaczony do wnętrz przezroczysty lakier, wzmacniający pokrywaną powierzchnię. Zwiększa odporność powierzchni na zabrudzenia. Dostępny w dwóch wersjach: połysk i mat.

Normowe zużycie: 12-14 m2 z 1 litra

 

BETONCRYLL

Środek przeznaczony do ochrony betonu, nadający mu charakter mokrej powierzchni.

Wydajność: 12-15 m2/litr

 

PROTETTIVO PER STUCCO

Specjalny impregnat stworzony do ochrony farb dekoracyjmych, tynków, czy stiuków. Jest roztworem wody, wosków i ułatwiających aplikację dodatków.

Wydajność: 15-20 m2/litr

 

CERA PROTETTIVA

Ochronny, przeźroczysty wosk przeznaczony do zabezpieczenia produktów: Stiuk Elite, Elite Travertino, Elite Marmorino.

Wydajność: 60-70 g/m2

 

TRAVERTINO ROMANO FINITURA

Półprzeźroczysta farba, dostępna w wielu kolorach, stworzona do pokrycia powierzchni naturalnie białego Travertino. Nadaje pokrywanej powierzchni nowoczesny charakter, farba jest paroprzepuszczalna, wodoszczelna, odporna na działanie czynników atmosferycznych i rozwój pleśni i glonów.

Wydajność: około 20 m2/litr

 

FINITURA AUTOLUCIDANTE

Wyrób wykończeniowy, przeznaczony zarówno do powierzchni wewnętrznych jak i zewnętrznych pokrywanych Marmorino Naturalne. Finitura wykonana jest na bazie wapna gaszonego, jej użycie pozwala na uzyskanie efekty marmoryzcji.

Wydajność: około 7m2/kg

 

NOVALIS FERRO PROTETTIVO

Akrylowy, bezbarwny, wodoodporny środek ochronny przeznaczony do powierzchni metalowych. Zabezpiecza materiał przed starzeniem, żółknięciem i zarysowaniami, nadając pokrywanej powierzchni strukturę efektywnego połysku.

Wydajność: około 8 m2/litr

 

NOVALIS LEGNO PROTETTIVO

Akrylowy lakier do powierzchni drewnianych, jego wykończenie dostępne jest w dwóch strukturach: połyk, mat oraz bogatej gamie kolorów. Tworzy na powierzchni powłokę ochronną, która uniemożliwi przenikanie wody i zabezpieczy materiał przed pleśnią.

Wydajność: 10 m2/litr

 

 

 

NOVALIS IMPREGNANTE CERATO 

Akrylowy impregnat przeznaczony do powierzchni drewnianych. Dostępny w bogatej gamie kolorystycznej wnika w głąb materiału, chroniąc go przez szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, grzybami, czy roztoczami.

Wydajność: około 10 m2

 

 

                                                                                                        znaczek

 

KOLEKCJA GRUNTÓW OIKOS

PRIMER II

Przyjazny dla środowiska, niepalny grunt Primer II idealnie sprawdzi się jako pokrycie trudnych powierzchni, takich jak: kruszące się, luźne tynki, podłoża o wyższej porowatości, mur, czy gips. Zapewnia najlepszą przyczepność strukturalnych wykończeń dekoracyjnych, grubych warstw farb, produktów na bazie wapna, czy stiuków.

Wydajność: 15-20 m2/litr

Rozcieńczenie: wodą w 50-100%

 

CRILUX

Crilux to bezwonny, ekologiczny akrylowy środek gruntujący podłoża murowanie, betonowe, gipsowe czy tynkowe. Idealnie sprawdza się do stosowania na bardzo chłonnych podłożach, zawierających gipsowe czy wapienne wzmocnienia.

 

BLANKOR

Blankor to niepalny, bezwonny, barwny grunt przeznaczony do użycia zewnętrznego. Stworzony na bazie akrylu wnika głęboko w podłoże, wzmacniając je i pokrywając warstwą przygotowaną już do montażu właściwych dekoracji. Można stosować go na podłoża alkaiczne, tynki gipsowe, wapienne i rustykalne. Jest w 100% przyjazny dla środowiska.

Wydajność: około 14 – 18 m2/litr

 

NEOKRYL

Neokryl to środek gruntujący przeznaczony do użycia na zewnątrz. Głęboko penetruje, związuje i odcina podłoże.

Wydajność: około 12 – 14 m2/litr

 

NEOFIX

Neofix to bezbarwny środek gruntujący przeznaczony do użycia wewnątrz budynków. Głęboko penetruje, związuje i odcina podłoże.

 

Wydajność: około 12 – 14 m2/litr

 

FUNDGRAP

Fundrap to szczególny rodzaj preparatu gruntującego. Przeznaczony jest do pokrywania powierzchni drewnianych, czy drewnopochodnych, plastikowych, laminatowych, które charakteryzują się mniejszą przyczepnością. Preparat jest niepalny, bezwonny i nietoksyczny dla środowiska.

Wydajność: około 10 – 12 m2/litr

 

NOVALIS AGGRAPPANTE

Wodny środek gruntujący, przeznaczony do pokrycia powierzchni o mniejszej przyczepności, takich jak laminaty, aluminium, czy ocynkowana blacha. Jest doskonałym podłożem dla produktów dekoracyjnych. Bezwonny, nietoksyczny i przyjazny dla środowiska grunt Novali Aggrappante spełnia wymogi normy DIN 53 778 S-W-M.

Wydajność: około 10 – 12 m2/litr

 

Dostępne struktury farb OIKOS sprawdzisz w galerii oraz zakładce do pobrania.