fbpx

Jak zaaranżować łazienkę hotelową?

Jak zaaranżować łazienkę hotelową?

Prowadząc działalność hotelarską, stajemy przed trudną kwestią związaną z prawidłowym zaprojektowaniem łazienek. Często zdarza się, że nawet najlepsi architekci mają problem z aranżacją hotelowej łazienki, która musi nie tylko zachwycać pod względem wizualnym, ale przede wszystkim powinna być funkcjonalna. Podczas wstępnego kreowania projektu warto określić grupę docelową klientów hotelu. W pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie: W jakim celu potencjalni klienci będą odwiedzać nasz hotel? Goście hotelowi mogą przyjeżdżać w kwestiach biznesowych lub wypoczynkowych, dlatego by stworzyć im przyjemną atmosferę, trzeba wziąć pod uwagę ich zapotrzebowanie.

 

Nowoczesna umywalka

 

Hotelowa wizytówka

Łazienka w hotelu jest pomieszczeniem, na które goście zwracają szczególną uwagę już na etapie wyboru miejsca do odpoczynku. Często to właśnie jej wygląd wpływa na ostateczną decyzję potencjalnego klienta hotelu. Hotelowa łazienka musi przede wszystkim spełniać oczekiwania klientów, by mogli czuć się komfortowo i swobodnie. Bardzo ważną kwestią jest również to, by była ona prosta w utrzymaniu czystości.

Umywalka samonośna na wymiar

Dobór produktów sanitarnych jest niezwykle istotny. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały stworzone produkty, gdyż remont łazienki wiąże się z dużymi kosztami, dlatego nie wykonujemy go zbyt często. Dla przemysłu hotelarskiego istotnym aspektem jest to, aby sanitaria poprzez intensywne użytkowanie na przestrzeni lat, nie ulegały szybkiemu zniszczeniu. Materiały, z których wykonane są np. wanna, umywalka muszą być wysokiej jakości, łatwe w utrzymaniu czystości i trwałe. Warto zainwestować w droższy produkt, gdyż większy wydatek opłaci się i później nie będzie ryzyka związanego z kosztami.

Higiena w łazienkach hotelowych

Utrzymanie czystości powinno być dla każdego hotelarza priorytetowym aspektem. W końcu gość hotelowy w pierwszej kolejności zwraca uwagę na sterylność w pomieszczeniach, zwłaszcza w łazienkach. Warto zaznaczyć, że personel hotelowy musi mieć możliwość szybkiego i dokładnego sprzątnięcia pomieszczenia przed kolejnym gościem.

Umywalki z odpływem liniowym są łatwe w czyszczeniu, umożliwia to ich gładka powierzchnia. W przeciwieństwie do umywalek z odpływem tradycyjnym, umywalki szczelinowe nie zbierają zabrudzeń w zakamarkach i szczelinach. Wystarczy użyć delikatnych detergentów i miękkiej gąbeczki, by pozbyć się niechcianych plam.

Wanny od Luxum tworzone są z najwyższej jakości materiałów Solid Surface. Dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych materiałów przy produkcji wanny uzyskujemy efektowny produkt nie tylko pod względem wizualnym, ale również praktycznym. Gładka powierzchnia umożliwia szybkie wyczyszczenie zabrudzonej powierzchni, dzięki czemu wanna wyprodukowana przez Luxum idealnie sprawdzi się w hotelowych łazienkach.

Wolnostojąca wanna na wymiar

Fenomenalnym rozwiązaniem do łazienek hotelowych są wanno brodziki, gdyż pełnią one funkcję zarówno wanny jak i prysznica. To ekonomiczne rozwiązanie idealnie sprawdzi się w małych łazienkach. Luxum daje możliwość wyprodukowania wanno brodzika na wymiar, dzięki czemu uzyskujemy produkt niestandardowy dopasowany do potrzeb klienta. Wanno brodziki to dobry pomysł dla osób prowadzących działalność hotelową, gdyż wyjdą one naprzeciw potrzebą swojego klienta. Gość hotelowy może skorzystać z relaksującej kąpieli lub wziąć szybki orzeźwiający prysznic.

Aspekt wizualny

Hotel powinien być miejscem do wypoczynku i relaksu. Chcąc przyciągnąć gości, należy zwrócić uwagę na aspekt wizualny. W pierwszej kolejności to między innymi wystrój hotelu jest oceniany przez nowych gości. Klient coraz częściej podejmuje decyzję, patrząc wyłącznie na zdjęcia, dlatego wnętrza hotelu muszą zrobić wrażenie! Najlepszym, neutralnym rozwiązaniem są aranżacje w stylu nowoczesnym. Dodatkowo nietuzinkowe, designerskie wykończenia mogą wpłynąć na postrzeganie przez gościa, hotelu jako miejsca luksusowego o wysokim standardzie. Urządzenia sanitarne w łazienkach muszą być funkcjonalne, ale również zaskakujące. Manufaktura Luxum w swojej ofercie posiada nieszablonowe projekty, pełne nowoczesnych rozwiązań i designu na skalę światową. W Aranżacji hotelowej przestrzeni warto zastanowić się nad wybraniem motywu przewodniego, by każde wnętrze współgrało ze sobą i tworzyło harmonijną całość. Luxum dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji jest w stanie zrealizować nawet najbardziej zaskakujący projekt.

 

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza