fbpx

Kafle Krakowskie – kafle ręcznie formowane

 

KRAKOWSKIE KAFLE – PŁYTKI RĘCZNIE FORMOWANE

NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE – STWÓRZ SWÓJ WŁASNY, NIEPOWTARZALNY WZÓR

jakzamawiacregulamingaleria

 

znaczek

Wykonywane na zamówienie, ręcznie formowane płytki z krakowskiej manufaktury, gdzie pasja łączy się z tradycją.  „Krakowskie Kafle” z miasta królów polskich, są kwintesencją rzemiosła artystycznego i kunsztu cechowego na najwyższym poziomie. Płytki powstają w oparciu o 90-letnią tradycję i receptury skrzętnie przechowywane przez pokolenia.

Płytki ręcznie formowane, to współtworzenie końcowego efektu z klientem. Odciskana w formach gipsowych, naturalna masa plastyczna pozwala na wykonanie dowolnego wzoru, o unikalnej, spersonalizowanej fakturze.

 

znaczek

 

Poszczególne etapy produkcyjne – począwszy od formowania, po nakładanie szkliw barwiących i impregnację przygotowywane są ręcznie, według ściśle opracowanych procedur.

Indywidualny charakter wszystkich wykonywanych elementów sprawia, że każdy z kafli – płytek jest niepowtarzalny. Dzięki zastosowaniu pełnej palety barw oraz zróżnicowanych technik malarskich, otrzymujemy całkowitą dowolność w wyborze kolorów, odcieni i wzorów. Najczęściej stosowane dekoracje tworzone są z wykorzystaniem roślin, tkanin, koronek, tapet. Krakowskie kafle to miłość do tradycyjnego rękodzieła wraz z oparciem o najszerszą wiedzę w dziedzinie ceramiki. Tworząc płytki ręcznie formowane we własnym, niepowtarzalnym stylu, bardzo ważne jest zachowanie dialogu pomiędzy materią, a artystą. To dlatego każda partia Krakowskich Kafli jest pieczołowicie opracowywana poprzez pasjonatów ceramiki, wkładających w wykonywane prace całe serce, wiedzę i zaangażowanie.

znaczek

Do wytwarzania płytek ręcznie formowanych stosowana jest wyłącznie naturalna mieszanka: gliny, szamotu i wody.  Zmielona do odpowiedniego poziomu granulacji kompozycja pozwala na ręczne przygotowanie płytek niezwykle trwałych, o najwyższych walorach estetycznych. Kafle odlewane są w specjalnie przygotowanych formach gipsowych – dzięki temu uformowanej płytce zostaje nadany stały kształt. Dla zachowania najlepszej trwałości materiału, płytki poddane obróbce zostają dwukrotnie wypalane w temperaturze 1000 stopni Celsjusza. Końcowy efekt ułożenia kafli zależy od pierwotnej wizji inwestora. Dopasowanie płytek względem siebie odbywa się jeszcze na miejscu produkcji. Ważne jest, aby każda z płytek idealnie wpisywała się we wcześniej ustalony projekt.

 

Wybierając kafle dekoracyjne możemy nadać wnętrzu wybranego przez siebie stylu. Ręcznie wytwarzane płytki dekoracyjne odnajdą się w pomieszczeniach klasycznych, rustykalnych lub Art déco. Tworzą wyjątkowy klimat i spełniają się w  ciekawych aranżacjach na ścianach w salonie, kuchni, łazience, korytarzach, gabinetach, strefach SPA i relaksu.

 

znaczek

 

Płytki ręcznie formowane „ Kafle Krakowskie” dają piękny efekt dekoracyjny także na elewacjach, w oranżeriach czy altanach.  Oczywiście, będą także najlepszą tradycyjną ozdobą kominka czy pieca kaflowego.

Wybierz kafle o manufakturowym charakterze i stwórz własny, niepowtarzalny styl.

WŁAŚCIWOŚCI:

  • Odporne na wysoką temperaturę
  • Dostępność wielu wzorów i kolorów
  • Dostępne w wersjach z fazą/bez fazy
  • Prosty, szybki montaż
  • Proste do utrzymania w czystości

 

           

          WYMIARY

 

11×11 cm

11×22 cm

11×44 cm

22×22 cm

22×44 cm

Waga: ok.  20 kg / 1m²

 

Czas realizacji każdego zamówienia jest ściśle indywidualny, ustalany na etapie przygotowywania projektu.

 

Płytki ręcznie robione z manufaktury Krakowskie Kafle to doskonały wybór do wnętrz i na elewacje. 

 Luxum oferuje kompleksowe wykonawstwo.