fbpx

Mała łazienka – umywalki na wymiar

Mała łazienka – umywalki na wymiar

UDANA ARANŻACJA MAŁEJ ŁAZIENKI, CZYLI JAK URZĄDZIĆ PERFEKCYJNĄ ŁAZIENKĘ?

Podejmując się urządzenia małej łazienki, musimy skupić się przede wszystkim na tym, by była ona użyteczna. Nieduża kubatura sprawia, że aranżacja małych łazienek jest często sporym wyzwaniem, a zmieszczenie wszelkich potrzebnych sanitariów graniczy z cudem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i przemyślanemu ustawieniu sprzętów jest to możliwe do wykonania. W małej łazience najlepiej zamontować prysznic zamiast wanny. Nie tylko zajmuje on mniej miejsca, ale jest również bardziej praktyczny. Kolorystyczne aranżacje małych łazienek powinny skupiać się na jasnych barwach, ponieważ te optycznie powiększają pomieszczenie. Nie powinniśmy zapominać także o dużym lustrze, które również spotęguje wizualnie rozmiary małej łazienki. W dobrym urządzeniu małej łazienki pomaga idealne spasowanie wyposażenia sanitarnego i szafek.

WYSTRÓJ MAŁEJ ŁAZIENKI PERFEKCYJNIE DOSTOSOWANY DO ROZMIARÓW POMIESZCZENIA

Monolityczne okładziny ścienne, bez fug i widocznych łączeń, szafki oraz brodzik i umywalka – wykonywane są w Luxum na miarę. Wyposażenie będzie idealnie dopasowane to tego jedynego, szczególnego miejsca, jakim jest Twoja łazienka. Nie centymetry, ale każdy milimetr można zagospodarować tak, aby mała łazienka miała świetny styl i doskonałe walory użytkowe.

WYZWANIA PROJEKTOWANIA – ARANŻACJA MAŁEJ ŁAZIENKI

Rozpoczynając aranżację małej łazienki, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie musi być ona ciasnym i nudnym pomieszczeniem. Nawet wnętrze o małym metrażu można przetransformować w niepowtarzalną przestrzeń, która będzie funkcjonalna i praktyczna. Choć aranżacja małej łazienki wymaga nieco więcej czasu na przemyślenia, to warto poświęcić kilka wolnych chwil, aby zaprojektować ją w taki sposób, że będzie sprawiała wrażenie znacznie większej.

JAK MOŻE WYGLĄDAĆ MAŁA ŁAZIENKA?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie możliwości daje mała łazienka. Aranżacje tego pomieszczenia powinny być oparte na optycznym złudzeniu. Warto zatem odrzucić wszelkie stereotypy na temat projektowania wnętrza, takie jak ten dotyczący umywalki, która musi być ustawiona na wprost wejścia. Plan musi być ściśle oparty na funkcjonalności pomieszczenia i faktcie, że należy poruszać się po nim bez przeszkód. Aranżacje małej łazienki wymagają wydzielenia trzech podstawowych stref – kąpielowej, toaletowej i użytkowej (umywalka, pralka czy szafka na drobiazgi). Jeśli chodzi o samą toaletę, to dobrze zamontować ją blisko wejścia. Dobrym rozwiązaniem jest sedes narożnikowy pozwalający zaoszczędzić nieco miejsca. Małe łazienki skłaniają także do postawienia na prysznic, a nie wannę. Najlepiej, aby był on szklany, co optycznie powiększy pomieszczenie.

CZEGO WYMAGAJĄ ARANŻACJE MAŁYCH ŁAZIENEK?

Dbałość o każdy szczegół – właśnie tego wymaga aranżacja małych łazienek. Niewielka przestrzeń niesie za sobą wybór odpowiedniego wyposażenia i dodatków, które będą ze sobą współgrały. Aranżacje małych łazienek powinny być oparte na urządzeniach i meblach na wymiar, dzięki którym można zaoszczędzić nieco miejsca, nie tracąc przy tym na ich funkcjonalności i komforcie użytkowania.

DBAŁOŚĆ O DETALE

Odpowiednia aranżacja małych łazienek pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie. W tym celu dobrze postawić na płytki czy meble w jasnych tonacjach. Najlepiej, aby szafki były wiszące – to pozwoli na zaoszczędzenie cennego miejsca.

WYKORZYSTAJ WIEDZĘ SPECJALISTÓW LUXUM I SPEŁNIJ MARZENIA O IDEALNEJ ŁAZIENCE, BEZ WZGLĘDU NA JEJ ROZMIAR

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza