fbpx

Mała architektura – nietypowe meble w Muzeum Historii Żydów Polskich

Mała architektura – nietypowe meble w Muzeum Historii Żydów Polskich

Mała architektura od Luxum powstaje z nowoczesnych materiałów Solid Surface. W połączeniu z zaawansowaną technologią jednego z największych w Polsce parków maszynowych, możemy wykonać na zamówienie projekt o dowolnym kształcie, załamaniach, opływowych kształtach, lub wycięciach. Wszystkie elementy architektury na zamówienie wykonuje się w technologii bez widocznych spoin. Monolityczne figury w dowolnych kształtach i kolorach tworzone są w ścisłej współpracy z biurami architektonicznymi na terenie Polski i Europy.

Jedną z najbardziej rozpoznawanych kompozycji stworzonych przez Luxum jest aranżacja przestrzeni w Muzeum Polin.

Luxum wykonywało nietypowe meble dla Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Prace miały związek ze stworzeniem miejsca Edukacji Rodzinnej „U Króla Maciusia”.

plac-zabaw-solid-surface-na-wymiar-luxum

 

 

Luxum zostało wybrane spośród wykonawców, których zaletą nie była jedynie terminowość realizacji, a profesjonalizm, który z powodzeniem zrealizował bajkowy świat w Muzeum Polin.

Meble powstały z litych bloków MDF’u dzięki zastosowaniu technologii CAD/CAM, przy użyciu frezarek CNC z wcześniej przygotowanych modeli 3D.

plac-zabaw-na-zamowienie-luxumCałość kolorowego świata tworzy labirynt stworzony z kilku wielkogabarytowych mebli. Co więcej, każdy z nich ma w sobie otwory, które są doskonałym miejscem do odpoczynku. Jego formy są organiczne, a kolory żywe i zachęcające do zabawy.

Otwory w meblach, oraz elementy, na których dzieciaki mogą siedzieć są flokowane. Jest to metoda, która polega na nanoszeniu na przedmioty ozdobnej warstwy ze strzyżyny tekstylnej. Flokowana powierzchnia wyglądem przypomina zamsz.

Wśród mebli znalazły się także stoły warsztatowe. Są one częścią zabudowy labiryntu i powstały poprzez obniżenie jego ścian. Jeden z nich znajduje się w części poświęconej warsztatom kulinarnym, drugi stół przeznaczony jest do zajęć plastycznych.

Część warsztatowa została oddzielona „czarną ścianą”. Jest to mebel, który rozgranicza miejsce do nauki od zacisznego zakątka do zabawy. „Czarna Ściana” powstała z modułów, które przylegają do siebie tak, że łączenia są niemożliwe do wychwycenia przez ludzkie oko. Ściana jest łatwa w demontażu oraz mobilna, dzięki czemu można uzyskać wolną przestrzeń na środku wnętrza.

plac-zabaw-mala-architektura-luxum

Cały projekt został opracowany przez firmę WERK jako wirtualny trójwymiarowy model wraz z dodatkowymi arkuszami opisującymi detale. Wcześniej powstawały makiety architektoniczne i setki szkiców.

Za wykonanie całej zabudowy meblowej odpowiedzialna była firma Luxum, dysponująca jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów obróbki numerycznej w Europie.

Kontakt

Jak zamawiać?

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza