fbpx

Panele dekoracyjne MDF3D

Panele dekoracyjne MDF3D

Panele ścienne 3D z MDF-u – doskonały efekt dekoracyjny w zgodzie z naturą

Czasami, kiedy oglądamy nowe projekty mieszkań czegoś nam brakuje. Bez względu czy to salon, sypialnia czy pokój dziecięcy. Takie wrażenie będzie najbardziej dotkliwe, gdy przy projekcie pomieszczenia nie weźmiemy pod uwagę ścian, zostawiając je bez dodatkowego wykończenia. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku będą panele dekoracyjne 3D z głęboko frezowanego MDF-u od Luxum. To w tej chwili jeden z najgorętszych trendów i doskonałe źródło inspiracji dla architektów i kreatorów wnętrz. Ich wzornictwo i styl nadają niepowtarzalnego charakteru i uroku nowo przygotowanym miejscom.

Świat w 3D jako design przyszłości

Panele 3D to dekoracja ścienna, która wprowadza ducha nowoczesności i design rodem z XXI wieku w najbardziej oryginalnym wydaniu. To myśl i technologia zaprojektowana w trosce o klientów, którzy chcą zrezygnować z banalnych aranżacji ścian. Szukają dla swojego domu takich rozwiązań, które będą nie tylko piękne, trwałe, ale też na swój sposób awangardowe. Panele MDF 3D stanowią gwarancję luksusu i pewności. To doskonała jakość wykonania i zarazem niesztampowy design. W tej chwili nie ma na rynku drugiego tak innowacyjnego i kompleksowego rozwiązania dla aranżacji wnętrz. Panele 3D w bardzo fajny sposób zaskakują nasz wzrok. Spędzając czas w pomieszczeniach nimi zaaranżowanymi nigdy nie będziemy mieć wrażenia, że to miejsce jest monotonne i nieciekawe.

Innowacyjność technologii jako inwestycja na lata

Panele Luxum to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. To wybór podyktowany troską o komfort życia. Potwierdzeniem tego są materiały wysokiej klasy i wykonanie.

Panele 3D są wytwarzane z głęboko frezowanego MDF-u, o naturalnym pochodzeniu. Nie zmieniają zatem w żaden sposób mikroklimatu pomieszczeń. To rodzaj materiału drewnopochodnego, niezwykle odpornego na wygięcia. Co więcej. dzięki różnym rodzajom sprężystości i gęstości nie zachodzi obawa, że płyty odkształcą się przy frezowaniu. Mają bardzo niewielką wagę, dlatego są alternatywą dla przestarzałych dekorów gipsowych, które są droższe i cięższe. Płyty mają właściwości akustyczne i termoizolacyjne.

Standardowy panel Luxum ma rozmiar 50×100 cm. Manufaktura wykonuje również panele w innych nietypowych rozmiarach. Maksymalna wielkość jaką można wykonać to 270 x 125 cm. Jeśli wymaga tego projekt realizowany dla inwestora. Na nich bez problemu można wyfrezować napis, logo etc. Wszystko zgodnie z życzeniem odbiorcy i jego potrzebami.

Montaż paneli jest niezwykle łatwy. Polega na przyklejaniu ich tak, aż mamy przed oczami dokładnie to co sobie zaplanowaliśmy. Oprócz kleju panele łączy się śrubami lub kotwami. Przycina je się zwykłymi narzędziami do obróbki drewna. Wiercenie otworów w żaden sposób ich nie uszkodzi. Mają bardzo wysoką odporność mechaniczną.

Jak możemy zobaczyć proces montażu nie jest skomplikowany nawet dla laika. Dla lepszego efektu lepiej jednak powierzyć to zadanie fachowcom z doświadczeniem. Zyskamy pewność, że wszystko zrobione jest idealnie.

Biały panel MDF 3D, panele zielone

Mnogość kreacji gwarancją spełnionych oczekiwań

Panele 3D z MDF-u można jak najlepiej dopasować do indywidualnego projektu. Gotowa całość to spójna i efektowna mozaika, która wypełnia idealnie przestrzeń. Takiego efektu nic nie zakłóca, ponieważ cechuje go harmonijność i uporządkowanie. Monolityczność na której nie widać spoin czy łączenia. Poza dostępnymi wyborem z dostępnych już wzorów, warto pamiętać o tym, że można też skomponować z nami swój własny motyw. Panele dostępne są w niezwykle szerokiej gamie kolorów, lakierowanych na efekt matu lub połysku, fornirowanych drewnem naturalnym lub fornirem modyfikowanym. Dla sentymentalnych klientów jest niespodzianka, która przypomina rodzaj ażuru, bądź regionalnej wycinanki.

Niepowtarzalność finalnego wykończenia uzyskuje się przez malowanie paneli. Co więcej, pokryć je można bez żadnej obawy każdym rodzajem farby: akrylową, lateksową czy winylową, w sposób natryskowy lub przy użyciu pędzla.

Ściana to nie wszystko

Panele MDF 3D od Luxum mają także doskonałe właściwości akustyczne. Nie bez powodu drewniane elementy są wykorzystywane w aranżacji wnętrz, w których to właśnie akustyka odgrywa główną rolę.

Panele 3D Luxum sprawdzą się perfekcyjnie wszędzie, nie tylko jako aranżacja ścian. W swoim podstawowym przeznaczeniu, oczywiście, nadają się do montażu na ścianach każdego typu (również tych lekkich gipsowo-kartonowych). Ale to też super rozwiązanie idealne do łazienki i przestrzeni narażonych na kontakt z wilgocią. Spokojnie można je adaptować również do wykończenia sufitów, wykorzystać jako element zabudowy mebli czy grzejników.

Panele ścienne MDF 3D Luxum to idealne rozwiązanie do dekoracji nowoczesnych wnętrz. Ponieważ są one wytrzymałe, lekkie i łatwe w montażu, a co najistotniejsze znacznie tańsze od innych, konkurencyjnych rozwiązań dekoracyjnych dostępnych na polskim rynku.
Główną zaletą paneli z MDF 3D jest to, że mogą być swobodnie docinane za pomocą narzędzi do obróbki drewna. Można je malować farbami akrylowymi, lateksowymi, winylowymi, a także zwykłymi farbami ściennymi. Daje to nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza i wprowadzenia ciekawych rozwiązań w zakresie dekoracji ścian w dowolnym kolorze. W ofercie firmy Luxum są też dostępne panele ażurowe 3D, z otworami do zastosowania jako tradycyjne panele ścienne, fronty meblowe lub do zabudowy grzejników.

Dowiedz się więcej o panelach MDF
Zamów bezpłatny projekt 
Informacje dla Architektów

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza