fbpx

Płyty betonowe montaż na klej

Płyty betonowe montaż na klej

Na jakim podłożu można kleić beton architektoniczny?

Podłoże do montażu na klej płyt z betonu architektonicznego powinno być nośne, suche, zwięzłe i czyste.

Najlepszymi podłożami pod beton architektoniczny są:

– tynk cementowo-wapienny

– płyta gipsowo-kartonowa w wersji o ograniczonej palności lub o podwyższonej odporności na wodę.

– płyty OSB kategorii III lub IV

– ruszt stalowy lub aluminiowy

– beton

– lastriko

– możliwe jest klejenie na starych płytkach ceramicznych lub kamiennych

Za każdym razem montażysta powinien wnikliwie przeczytać instrukcję montażu.

Czy gruntować płytę betonową i ścianę przed montażem na klej?

To częste pytanie związane z montażem płyt betonowych na ściany w systemie klejowym. Gruntowanie znacząco polepsza jakość klejenia i jest jednym z gwarantów bezpiecznego montażu.

Grunt hybrydowy IPX Contact Surface Luxum jest idealnym gruntem do betonu architektonicznego, klejenia kamienia naturalnego, w tym także kamienia wrażliwego (beton architektoniczny w płytach także należy traktować jak kamień wrażliwy). To jedyny specjalistyczny grunt hybrydowy na polskim rynku, który jest łatwy do aplikacji, szybko schnie i łączy ze sobą zalety gruntów penetrujących, wzmacniających, sczepnych z funkcją hydroizolacji. Jednocześnie Grunt Hybrydowy Surface Contact IPX-8,  jest produktem bezpiecznym. Co więcej, pozwala oddychać ścianom, zabezpiecza przed powstawaniem niekorzystnej flory mikrobiologicznej na powierzchniach stycznych betonu architektonicznego lub innego kamienia z podłożem.

Na elewacje (fasady), ogrodzenia, kominki, podłogi, schody, tynki cementowo-wapienne, powinno się gruntować zarówno podłoże jak i rewers płyty betonowej. Jeżeli beton architektoniczny montujemy na ściany wewnętrzne z OSB lub GK, można zagruntować tylko podłoże.

Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją na opakowaniu i w instrukcji montażu betonu architektonicznego.

Czy mogę użyć do klejenia płyt betonowych wysoko-elastycznego kleju cementowego i jaki klej wybrać?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań na temat montażu betonu architektonicznego. W 9 na 10 przypadków, kiedy użyjemy kleju cementowego w białej wersji S1, lub jeszcze lepiej S2, to całość będzie skuteczna i trwała. Niemniej jednak pozostaje nam te 10%, dla których lepiej nie ryzykować. Zawarta w kleju cementowym woda (nawet kiedy użyjemy emulsji do rozrabiania kleju cementowego), mogą się pojawić skutki niepożądane. Między innymi wykrzywienie płyt, wystąpienie plam, zmiana kolorów płyt w całości lub miejscowo, pękanie, wyboczenie i odspojenie od podłoża. W badaniach laboratoryjnych oraz doświadczalnych na budowie, żaden klej cementowy nie uzyskał koniecznej aprobaty. Dlatego odradzamy klejenie betonu architektonicznego na klej cementowy. Takie klejenie płyt betonowych tylko na własną odpowiedzialność.

W celu zapewnienia najlepszych parametrów bezpieczeństwa, skuteczności i jednoczesnej wygody, Luxum® powierzyło opracowanie i wyprodukowanie bezwodnego, najsilniejszego, wygodnego w pracach montażowych kleju – wiodącemu światowemu koncernowi z branży chemii budowlanej.

Luxum dostarcza specjalistyczny, dedykowany klej do szybkiego montażu płyt z betonu architektonicznego, także na większości trudnych podłoży. Do zastosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Wygodny kartusz 290 ml wystarcza do montażu aż 1,5 m2 nawet największej płyty betonowej. Klej jest mrozoodporny, UV odporny, super elastyczny, niezwykle silnie wiążący i co doceniają fachowcy – łatwy w aplikacji. Wyraźnie przyspiesza prace montażowe płyt betonowych, oszczędzając pracy, a co za tym idzie tworzy realne oszczędności. Klej do betonu architektonicznego Luxum® jest jedynym w 100% sprawdzonym i dedykowanym klejem. Co więcej, używając do montażu płyt betonowych oryginalnego kleju Luxum dbasz o środowisko, masz pewność bezpiecznego i skutecznego montażu z zachowaniem gwarancji. Zawsze należy przestrzegać instrukcji na opakowaniu i wskazówek w instrukcji montażu betonu.

Wielu producentów informuje, że płyty betonowe można montować na piance montażowej. Można to robić jako zabieg wspomagający. Natomiast montaż na samej piance jest niewskazany i niezgodny ze sztuką budowlaną.

Co zrobić kiedy mam tynk gipsowy i nie chcę go skuwać?

Najlepiej zamontować na tynk gipsowy płytę GK (zieloną lub czerwoną) lub płytę OSB albo MFP. Montaż betonu architektonicznego na te podłoża jest bezproblemowy.

Kontakt

Jak zamawiać?

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza