fbpx

SFERIMO – POWIERZCHNIE METALIZOWANE

 

POWIERZCHNIE METALIZOWANE
 

jakzamawiacregulamingaleria

regulamin

 

znaczek

Wykorzystanie najwyższej jakości komponentów pozwoliło na stworzenie produktu całkowicie innowacyjnego – metalu aplikowanego na różne rodzaje nawet najbardziej złożonych powierzchni, takich jak drewno, metal, płyta OSB, MDF, HDF, kamień, beton, materiały mikrocementowe, ale także kompozyty i konglomeraty.

 

Sferimo to powłoka stworzona jako najwyższej jakości mieszanka komponentów: żywic poliestrowych, kruszonego metalu oraz utwardzacza. Po aplikacji preparatu na bazową powierzchnię poddaje się go procesowi szlifowania i polerowania, dzięki czemu Sferimo nabiera charakteru trwałego metalowego elementu w pełni odpornego na ścieranie czy niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Materiał ten odnajdzie swoje zastosowanie zarówno we wnętrzu, na elewacjach czy elementach małej architektury. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach industrialnych, jak i nowoczesnych nadając realizacji swoistego, niepowtarzalnego charakteru.

 

znaczek

 

Sposoby nakładania powierzchni metalizowanych Sferimo

 

Produkty Sferimo mogą być nakładane na każdą powierzchnię zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz – są całkowicie uniwersalne. Produkty Sferimo mogą być stosowane jako wykończenie o charakterze dekoracyjnym.

Podczas procesu przygotowania powierzchni, mieszania, aplikacji i szlifowania, należy używać gumowych lub lateksowych rękawic ochronnych, masek ochronnych przeciwpyłowych (np. firmy 3M modele 6000) oraz okularów ochronnych, a także używając ubrania ochronnego, ograniczyć możliwość bezpośredniego kontaktu preparatów ze skórą.

Pomieszczenia w których odbywa się proces aplikacji produktów, muszą być odpowiednio wentylowane, a sama aplikacja zgodna z zasadami BHP i przepisami o ochronie zdrowia.

W przypadku zabrudzenia skóry żywicą lub gotowym preparatem, oczyścić zabrudzone miejsce czystą i suchą ściereczką bawełnianą, w wyjątkowej sytuacji można użyć rozcieńczonego acetonu i następnie przepłukać to miejsce czysta wodą.

 

Przygotowanie powierzchni przed aplikacją:

Przed każdą aplikacją powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana. W tym celu należy użyć papieru ściernego o gramaturze 240, aby uzyskać powierzchnię lekko chropowatą do której z łatwością przylegnie nakładany materiał, następnie przetrzeć czystą ściereczką z mikrofibry i na koniec acetonem. Po odparowaniu acetonu powierzchnia gotowa jest do aplikacji.
1. Przed mieszaniem komponentów, należy wymieszać ręcznie i delikatnie bazę w celu zlikwidowania ewentualnych rozwarstwień.

2. Do mieszania komponentów, nie wolno stosować szybkoobrotowych mieszadeł mechanicznych, aby nie „ścinać” struktury chemicznej żywic. Wystarczy ręcznie, za pomocą np. wąskiej listewki lub szpatułki dokładnie i wolno wymieszać składniki. 

3. Kolejność mieszania: baza + proszek metalu + utwardzacz. Następnie wszystko razem delikatnie wymieszać, do uzyskania jednolitej konsystencji i masy.

4. Od momentu wymieszania wszystkich 3 składników, czas na aplikacje gotowego produktu wynosi ok. 20 minut.

5. Aplikacja oraz sezonowanie produktów  musi odbywać się w temperaturze od 18°C do 22°C minimum 24 godziny. Temperatury wyższe lub niższe oraz krótszy czas, mogą wpłynąć negatywnie na proces sieciowania (utwardzania) żywic.

Wydajność: 1kg gotowego produktu  wystarcza na pokrycie ok. 1m² powierzchni.

Uwaga!

Należy zwrócić uwagę, aby przy nakładaniu produktów na duże powierzchnie wykorzystywać proszki metali z tej samej partii, ze względu na to że metale z różnych dostaw mogą posiadać inny odcień. Zależy to w dużej mierze od składu chemicznego stopu, z którego wykonano puder metalu.

 

znaczek

Rodzaje aplikacji powierzchni metalizowanych Sferimo:

 

Aplikacja natryskowa

Proces nakładania natryskowego za pomocą pistoletu lakierniczego wymaga zastosowania bazy o konsystencji umożliwiającej użycie pistoletu lakierniczego o przekroju dyszy 1,8 do 2 mm, przy ciśnieniu powietrza  ok. 4-5 bar. Wymieszane i przygotowane do natrysku komponenty należy aplikować pokrywając dokładnie i równo całą powierzchnię, prowadząc strumień od krawędzi powierzchni aplikowanej.

 

Aplikacja za pomocą szpachli lub walka malarskiego

Do tego sposobu aplikacji używamy bazy o gęstej konsystencji umożliwiającej stworzenie np. za pomocą szpachli lub wałka, struktury która po wyszlifowaniu umożliwi uzyskanie wzorów o charakterze przestrzennym.

 

Proces schnięcia

Proces schnięcia produktu nie wymaga specjalnych warunków, w warunkach ok 18-22°C, po 24 godzinach nałożony produkt gotowy jest do szlifowania. W przypadku aplikowania w warunkach zewnętrznych czas schnięcia może się wydłużyć.

 

Szlifowanie i polerowanie powierzchni

Po wyschnięciu produkty  posiadają matową powierzchnię, dopiero w procesie szlifowania zaczną pojawiać się efekty jednolitego metalu. Proces szlifowania rozpoczynamy papierem ściernym o gramaturze 320, szlifowanie może odbywać się mechanicznie za pomocą szlifierki obrotowej lub ręcznie. Po wygładzeniu materiału zmieniamy krążki lub papier na gąbce, na 400, 600, 800, a następnie krążki 3M 1000trizact, 3M 3000trizact, 3M 6000trizact.

Powierzchnię metalu można zabezpieczyć i czyścić preparatami do czyszczenia metalu.           

 

Patynowanie Oxydantami

Dla uzyskania specjalnych efektów postarzenia metalu można dodatkowo na wyszlifowaną powierzchnię nałożyć można oxydanty . W ten sposób otrzymujemy patynę w czarnym, rdzawym lub zielonym kolorze.

 

POWŁOKĄ METALOWĄ POKRYWA SIĘ:

 • elementy oświetlenia,
 • umywalki,
 • wanny,
 • fronty meblowe czy też panele ścienne

 

Usługi Sferimo:

 

Sferimo zestaw szpachla – 344,40 zł/kg
 trójskładnikowy zestaw 1kg dostępny w kolorach: mosiądz złoty, mosiądz zielony, brąz, miedź, cynk, stal  

 

Sferimo zestaw spray – 344,40 zł/kg
trójskładnikowy zestaw 1kg dostępny w kolorach: mosiądz złoty, mosiądz zielony, brąz, miedź, cynk, stal

 

Sferimo panel – 985 zł/m²
Panele SFERIMO to gotowy do montażu produkt w postaci płyty MDF (8,10 lub 19mm) pokrytej metalem w formie natryskowej (gładka faktura wzoru). Metal po aplikacji jest szlifowany i polerowany.  Największy dostępny format to 2,8m x 2,07m. Większe formaty wyceniane są indywidualnie.

 

Metalizacja powierzchni w technologii Sferimo – od 985 zł/m²

Cena zawiera: metal w płynie + przygotowanie produktu + metalizację i obróbkę końcową.

 

Metalizacja w technologii Sferimo w miejscu inwestycji – od 985* zł/m²

Cena zawiera: metal w płynie + metalizację i obróbkę końcową. Koszty logistyczne kalkulowane są indywidualnie.

 

Metalizacja forntów meblowych 19 mm kolorystyka standard – 985* zł/m²
Fronty metalizowane w kolorystyce standardowej wykonane na płycie o grubości 19mm 

 

Metalizacja forntów meblowych 19 mm kolorystyka mix – 985* zł/m²

Fronty metalizowane w kolorystyce MIX wykonane na płycie grubości 19mm

 

Podane ceny są cenami brutto.

 

kolory

 

KOLORY ORAZ STRUKTURY

 

ZŁOTO • ZŁOTO PATYNOWANE tzw. stare złoto • SREBRO • SREBRO Z CZARNĄ PATYNĄ • MIEDŹ 

• MIEDŹ Z ZIELONĄ PATYNĄ • BRĄZ • BRĄZ PATYNOWANY • STAL  • STAL typu Corten

 

 

Rodzaje metali:

 • ZŁOTO
 • ZŁOTO PATYNOWANE tzw. stare złoto
 • SREBRO
 • SREBRO Z CZARNĄ PATYNĄ
 • MIEDŹ
 • MIEDŹ Z ZIELONĄ PATYNĄ
 • BRĄZ
 • BRĄZ PATYNOWANY
 • STAL
 • STAL typu Corten

Oxydanty:

 • CZARNY
 • ZIELONY
 • NIEBIESKI

WOSKI POLERSKIE I LAKIERY ZABEZPIECZAJĄCE

 

znaczek

To stała seria produktów stworzona z myślą o kompleksowych realizacjach, produkowana jedynie na zamówienie. Każdy ze wzorów został zainspirowany fakturą dekorów z kolekcji Sferimo. Przeznaczony do pokrycia ścian, posadzek, czy frontów meblowych doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych aranżacjach. Odpowiednia impregnacja przystosuje materiał także do pokrycia elewacji zewnętrznych, czy elementów małej architektury. Sferimis jest prosty w obróbce, można go przycinać, wiercić otwory, czy też wycinać precyzyjne elementy.

 

Wykonywane są na bazie metali:

 • ZŁOTO
 • SREBRO
 • BRĄZ
 • MIEDŹ
 • STAL
 • STAL KORTENOWSKA

 

WYMIARY

  Dostępne rozmiary Sferimis (grubość 2 mm)

 

 

trans

TERMIN DOSTAWY I TRANSPORT

 

 

Czas dostawy produktów Sferimo to około 8 tygodni. Luxum dokłada wszelkich starań aby dostarczony produkt w pełni odpowiadał oczekiwaniom Zamawiającego.

 

Produkty SFERIMO można także odebrać w Showroomie Luxum – ul. Dekerta 44, 30-703 Kraków.

 

 

 

znaczek