fbpx

STAL KORTENOWSKA – CORTEN

 

STAL KORTENOWSKA – CORTEN

DEKORACYJNE PANELE ŚCIENNE I ELEWACYJNE  DO SZYBKIEGO MONTAŻU NA KLEJ

regulamingaleriacennikjakzamawiac

Jedno z najbardziej awangardowych rozwiązań architektonicznych w dekoracji ścian i elewacji, ze stali kortenowskiej CORTEN. Pierwsze na rynku polskim, gotowe, dekoracyjne panele ścienne i elewacyjne z prawdziwej stali korten. To nie jest imitacja, to prawdziwa „zardzewiała" stal najwyższej jakości. Krakowski kombinat metalurgiczny ArcelorMittal, łącznie z  jego hiszpańskim odpowiednikiem należącym do tego samego koncernu jest jedynym w Europie producentem stali kortenowskiej CORTEN, zimnowalcowanej typu A. Tylko stal kortenowska typu A, zapewnia możliwość wytworzenia produktu, o pożądanej jakości i parametrach. Stal kortenowska CORTEN A – to stal, która poddana procesowi naturalnego dojrzewania w optymalnej wilgotności, pokrywa się patyną rdzawą do grubości 0,1 mm – po czym procesy dojrzewania zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną, zachwycającą swoją pierwotną surowością. Co ciekawe, po ustaniu tworzenia się patyny rdzawej, powierzchnia przestaje brudzić i spokojnie możemy stosować panele z „zardzewiałej” stali kortenowskiej w eleganckich wnętrzach w nowoczesnym, minimalistycznym lub industrialnym stylu.

Panele CORTEN LUXUM są:

 • sztywne
 • mrozoodporne
 • wytrzymałe
 • dostępne pod indywidualne zamówienie na żądany wymiar
 • dostępne w wersji ażurowej
 • dostępne w 8 ROZMIARACH.

strzalkaprawoRozmiary paneli CORTEN LUXUM, są odpowiednikiem wielkości płyt z betonu architektonicznego Luxum, co zdecydowanie ułatwia wybór połączeń materiałów i odnalezienie, własnego stylu.

 

znaczek

Z panelami dekoracyjnymi ze stali kortenowskiej CORTEN, można projektować i urządzać wnętrza z klasą, o unikalnym designie. Panele ścienne CORTEN LUXUM, to świetne rozwiązanie do wnętrz prywatnych jak i użyteczności publicznej. Można z powodzeniem użyć paneli ze stali kortenowskiej CORTEN LUXUM na elewacji, realizując marzenia o niepowtarzalnym i intrygującym domu. Z całą pewnością, wszędzie tam gdzie pojawia się stal kortenowska, aranżacja staje się wybitna i ciekawa dla oka. Z całą pewnością nie zginie w tłumie pospolitych rozwiązań architektonicznych. Piękno „zardzewiałej" stali jest uniwersalne.   Panele CORTEN LUXUM, świetnie łączą się z:

 

 • betonem architektonicznym
 • cegłą
 • kamieniem
 • drewnem
 • szkłem
 • skórami
 • oraz farbami w jasnych kolorach.

 

 

 

kolko-wykrzyknik

NA ZAMÓWIENIE – MAKSYMALNA WIELKOŚĆ PANELU ZE STALI KORTENOWSKIEJ CORTEN LUXUM 295 x 145 cm

 

 

TERMIN REALIZACJI OKOŁO 4 TYGODNI

transport

TRANSPORT NA TERENIE POLSKI

180 zł – bez względu na ilość zamówionych sztuk

Transportowane wyłącznie w pudełkach kartonowych na paletach z przekładkami z folii i styropianu.

znaczek

PANELE CORTEN LUXUM WYTWARZANE SĄ RĘCZNIE, Z BLACHY PODDAWANEJ PROCESOWI PATYNOWANIA RDZĄ W NATURALNYCH WARUNKACH, BEZ UŻYCIA SZKODLIWYCH CHEMIKALIÓW LUB ROZTWORÓW SOLI, KTÓRE MOGĄ USZKODZIĆ BLACHĘ, POWODUJĄC NIEWŁAŚCIWĄ KOROZJĘ. PROSTE ALE UNIKALNE ROZWIĄZANIE KONSTRUKCJI PANELI CORTEN LUXUM TO GWARANTOWANA JAKOŚĆ, NATURALNE POCHODZENIE I NAJLEPSZY KOŃCOWY EFEKT.

 

kolko-1Panele dekoracyjne z 15 mm okładziną z prawdziwej stali Corten, dojrzewają w naturalny sposób, bez szkodliwego dla stali przyspieszania środkami chemicznymi lub roztworami soli. Specyfika "zardzewiałej" stali kortenowskiej, polega na pokryciu się rdzawą patyną na odsłoniętej powierzchni, co w swoisty sposób zabezpiecza ten rodzaj szlachetnej stali przed korozją. Zastosowanie roztworów soli, czy oprysków chemicznych w celu przyspieszenia powstania nalotu rdzawego, uszkadza prawidłowy mechanizm tworzenia się powierzchniowej rdzy i powoduje brak zakończenia "dojrzewania" i postępy korozji.

kolko-2Panele kortenowskie wytwarzane są i dostarczane na zamówienie, z rozpoczętym procesem dojrzewania RDZEWIENIA. Panele ze stali Corten dojrzewają od 2 do 8 tygodni w zależności od warunków mikroklimatycznych pomieszczeń, pory roku, wilgotności powietrza. W pomieszczeniach suchych okres dojrzewania może się wydłużyć.

strzalka W początkowej fazie dojrzewania powierzchnia stali kortenowskiej, przy dotyku zostawia ślady charakterystycznej rdzy.

strzalka Po okresie dojrzewania i zabiegu pielęgnacyjnym – UMYCIE WODĄ, ryzyko zabrudzenia rdzą jest minimalne.

kolko-3Panele CORTEN od wewnątrz wzmocnione są płytą OSB, dzięki czemu nie ulegają odkształceniom i możemy je w prosty sposób zamontować. Zagięcia na krawędziach płyty o szerokości 1 cm doskonale maskują wewnętrzne usztywnienie.

Panele CORTEN stosowane na elewacjach zewnętrznych, usztywnione są mrozo i wodoodporną płytą z poliwęglanu komórkowego. Dzięki temu płyta zyskuje dodatkowe właściwości izolujące,

 

 

 

kolko-4Panele CORTEN można montować:

 • na taśmę samoprzylepną
 • rzepy
 • klej montażowy
 • piankę montażową.

 

PANELE KORTENOWSKIE LUXUM O GRUBOŚCI 10 mm SĄ PRZYGOTOWANE DO MONTAŻU.

 

numer5Stal kortenowska CORTEN jest produktem NATURALNYM, o zmiennych cechach estetycznych, co sprawia, że jest produktem bardzo poszukiwanym i pożądanym w aranżacji wnętrz i dekoracji fasad.