fbpx

Trendy w łazience 2019 – Nowoczesne umywalki

Trendy w łazience 2019 – Nowoczesne umywalki

Umywalki to nie tylko podstawowe wyposażenie sanitarne, ale jeden z najważniejszych akcentów dekoracyjnych, wyznaczających styl łazienki. Dlatego właściwy wybór umywalki jest bardzo ważny.     

Nadchodzi prawdziwa rewolucja! Umywalki nablatowe kończą swoją służbę i odchodzą na emeryturę. Chcesz mieć modnie i elegancko urządzoną łazienkę? Nawet nie myśl o zwykłych umywalkach nablatowych. Trendy które nadchodzą, pokazują wyraźnie – umywalki nablatowe w tradycyjnym wydaniu będą passe. Nie były zbyt wygodne, a utrzymanie w czystości łączenia spodu umywalki z blatem to wyczyn godny awansu na olimpiadę. Nie oznacza to, że umywalki nablatowe całkiem znikną z designerskich i nowocześnie urządzonych łazienek.

Będą pojawiać się nadal w aranżacjach łazienek luksusowych, lecz same umywalki do montażu na blacie przejdą prawdziwą metamorfozę. Modne będą umywalki nablatowe, wyłącznie o cienkich ściankach, nie przekraczających 12 mm. W nadchodzących łazienkowych trendach widać wyraźnie, że umywalki nablatowe będą stosowane raczej w nietypowych, dużych rozmiarach, umieszczone na niskich szafkach lub zabudowach razem z wanną. W ten sposób wyglądają niezwykle majestatycznie, dając doskonałe rezultaty aranżacyjne.

Umywalki wolnostojące, to asortyment wyposażenia łazienek, który jeszcze długo pozostanie modny. Jednak i w tym przypadku, ściany mis powinny być cienkie, aby umywalki wyglądały lekko. Stylistyka ma być bardziej zdecydowana, żadnych dziwnych kształtów. Umywalki wolnostojące będą eleganckie i minimalistyczne w formie tuby WALCA lub kubistyczne w formie sześcianu z misą kwadratową. Wyposaża się je także w relingi lub wnęki na ręczniki.

Umywalki wolnostojące z kompozytów to czyste połączenie luksusu i elegancji.  

UMYWALKI Z BLATEM KWINTESENCJA KOMFORTU, CZYSTOŚCI I DOBREGO SMAKU

Właśnie umywalki w jednym monolicie razem z blatem, to kierunek w jakim podążają najnowsze trendy. Widać to wyraźnie na wszystkich liczących się targach wyposażenia wnętrz, propozycjach designerów i w projektach uznanych architektów.

Umywalki z blatem pojedyncze i podwójne, a nawet wielostanowiskowe, w jednym monolicie, bez widocznych łączeń, o zdecydowanych prostych liniach i minimalistycznej, wręcz ascetycznej formie. Awangardę i przepis na odróżnienie się od przeszłości stanowić będą odpływy liniowe, które nadają umywalce sznytu, niepowtarzalnego charakteru i posmaku luksusu. Umywalki z blatem, najlepiej w kolorze śnieżno białym, oczywiście tak jak pozostałe wyposażenie, o strukturze satyny matowej.

W umywalkach wyraźnie widać zmierzch tradycyjnej ceramiki. To bardzo dobry materiał, który jednak powoli odejdzie do historii. Ustąpi miejsca nowym, nowoczesnym materiałom, dającym większe możliwości kreacji i otrzymania wyrobów o nienagannej estetyce, jednocześnie bardzo trwałych i higienicznych. Ceramika nie daje możliwości tworzenia umywalek z blatem o długości powyżej 110-120 cm, jej powierzchnia jest pofałdowana i występują krzywizny.

W ceramice nie ma możliwości uzyskania ostrych rantów, odpływów liniowych i matowej struktury. Dyskusyjne jest stosowanie zwykłych odlewów dolomitowych lanego marmuru które mają swoje ograniczenia, dodatkowo są bardzo ciężkie, podobnie jak ceramika. Nowoczesne kompozyty takie jak lekki GFK Luxum, Krion, Corian czy Staron – pozwalają na tworzenie doskonałych, designerskich umywalek o świetnym wyglądzie i rewelacyjnym komforcie użytkowania.

Najlepsi światowi producenci, potrafią dzięki kompozytom dostarczać do łazienek prawdziwe arcydzieła sztuki użytkowej. Tak więc, połączenie kompozytów i oszczędnego w formie, minimalistycznego designu, stanowi swoiste DNA trendów łazienkowych na najbliższe lata, gdzie istotnym elementem z punktu wyrazistości aranżacji, będą właśnie eleganckie umywalki.

Dostarczamy umywalki na wymiar, idealnie dopasowane do wnętrza i potrzeb projektu.

Umywalki kompozytowe SZYTE NA MIARĘ to wyjątkowy komfort użytkowania i piękno spójnej aranżacji.

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza