fbpx

Less is more. Łazienka w stylu nowoczesnym

Less is more.  Łazienka w stylu nowoczesnym

 

Nadmiar dekoracji w użytku i sztuce wokół nas sprawia, że aranżacja nowoczesnej łazienki może okazać się nie lada wyzwaniem. Kultowa parafraza pioniera modernizmu Alberta Loosa ,,ornament to zbrodnia” zachęca do ładu i harmonizowania otaczającej nas przestrzeni. Również współcześnie japońska guru minimalizmu Marie Kondo przekonuje, że prostota i niewymuszona klasa idą ze sobą w parze.

Łazienka szyta na miarę

Jaka zatem jest współczesna łazienka? – Przede wszystkim nie przytłacza.  Monochromatyczne kolory porządkują wrażenia towarzyszące korzystaniu z pomieszczenia. Zapewniają łagodne wejście w nowy dzień przy okazji porannych rytuałów pielęgnacyjnych, a wieczorem nastrajają do odpoczynku i relaksującej kąpieli. Styl nowoczesny nie jest bynajmniej nudny – wyraziste barwy otoczone są jasnymi, a pierwsze skrzypce grają mocno zaznaczone krawędzie mebli. Postaw na geometrię, baw się kontrastami okrągłych  form z kanciastymi powierzchniami,  śmiało łącz wielokąty i owale. Świetnie sprawdzi się akcent w postaci półokrągłej lampy (sprawdź kolekcję LUMINATO) lub eliptycznej wanny, np. z betonu architektonicznego BATHCREATE LUXUM®.

Wyposażenie – najlepsza inwestycja

Jak wybierać meble? Warto zastosować złotą zasadę – mniej, a lepszej jakości. Koronnym elementem stylu nowoczesnego jest bowiem funkcjonalizm. Nawet najlepszy efekt może zepsuć odchodząca farba, widoczne pęknięcia i nieestetyczne zawilgocenia. Wybierajmy niechłonące wody materiały, najlepiej także higieniczne i możliwie bezpieczne. Betonowe umywalki, brodziki oraz blaty LUXUM® są nieporowate, odporne na tłuszcze, soki i chemikalia. Pożądany obraz stworzy jedna linia wyposażenia – wanna lub brodzik, umywalka i bidet w jednym stonowanym kolorze, zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Światło i przestrzeń

Ostatnim akcentem jest ważna rola światła (najlepiej naturalnego), które nada wielowymiarowości oraz intrygujących refleksów na płaskich powierzchniach. Użycie luster czy płytek lustrzanych na wysokości wzroku lub całej szerokości ściany pomoże uzyskać głębię i pożądaną jasność przestrzeni. Dekoracyjne kafelki lustrzane Luxformat™ bez tendencji do korozji będą strzałem w dziesiątkę w wymagającym, często zaparowanym pomieszczeniu. Beton, kamień oraz szkło stworzą atmosferę harmonii i ładu. Należy nadmienić, że nowoczesna łazienka nie musi charakteryzować się industrialną surowością – poza metalem dobrze sprawdzi się tu również wysokogatunkowe drewno, które złagodzi jej wygląd.


KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza