fbpx

Historia firmy sięga 1999 roku, kiedy trzech pasjonatów stworzyło manufakturę wytwarzającą umywalki, wanny i blaty na wymiar. Były to wówczas mało znane materiały kompozytowe, takie jak CORIAN czy STARON. Przełomową datą okazał się rok 2001, gdy na zlecenie francuskiej stoczni zbudowano nietypowe umywalki i meble kompozytowe na superliniowiec pasażerski Queen Mary 2. Od czasów tamtego sukcesu, manufaktura Luxum dostarcza wyroby sanitarne, małą architekturę, i meble, jako podwykonawca dla włoskich, szwajcarskich i francuskich najznakomitszych marek. Dzięki tej współpracy, wyposażenie powstające w Polsce można podziwiać m.in. w Mediolanie, Monaco czy w Paryżu. W 2010 doszło do rozszerzenia oferty na klientów indywidualnych i pracownie architektoniczne.

luxum-salonOd 2012 roku firma ciągle poszerza ofertę wyposażenia wnętrz i łazienek o innowacyjne produkty.

W związku z dynamicznym rozwojem, szeregiem inwestycji, dużym zainteresowaniem produktami i usługami firmy, w 2017 roku Luxum stało się marką firmy HOMSA sp. z o.o. sp.k. Nowy inwestor, z Luxum uczynił główną markę firmy, doceniając dotychczasowy rodzinny charakter, doświadczenie, zdobyte uznanie na rynku produktów premium szytych na miarę oraz możliwości. Co więcej, dzięki nowym inwestycjom już w połowie 2018 r, Luxum poszerza asortyment o nowe, innowacyjne produkty wyposażenia wnętrz. Dzięki temu Luxum proponuje także usługi realizacji wykończeń i remontów na wysokim poziomie sztuki budowlanej, z długoletnią gwarancją.

Nowy, prestiżowy Showroom z awangardą wyposażenia, będący miejscem inspiracji, spotkań i pracy architektów. A także: dekoratorów i pasjonatów nowoczesnych łazienek oraz wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Luxum może się poszczycić dostarczaniem do domów, biur i przestrzeni życiowej tysięcy europejczyków dekoracyjnego betonu architektonicznego. Opracowana na podstawie wieloletnich badań receptura i technologia produkcji pozwoliły na otrzymanie pięknych płyt betonowych, o wysokiej wytrzymałości. Dodatkowo płyty z betonu architektonicznego są proste w  obróbce, przeznaczone do szybkiego montażu, bez zastosowania szkodliwych sztucznych włókien.

W ofercie unikalne panele dekoracyjne 3D, ścienne jak i w formie frontów meblowych, panele pionowe, nietypowe formy architektoniczne i meblowe, meble łazienkowe, recepcje, płytki lustrzane, panele ze stali COR-TECH oraz ręcznie formowane i wypalane w tradycyjnym piecu płytki “Kafle Krakowskie”. Ciekawym dziełem są unikatowe, wielkogabarytowe lampy Luminato. W ofercie także metalizacja paneli dekoracyjnych, mebli, wyposażenia sanitarnego, różnymi rodzajami metali nakładanych lub natryskiwanych na zimno.

Dzięki dużym inwestycjom zaplecze produkcyjne Luxum, pozwala na dostarczanie także nietypowych i skomplikowanych rozwiązań w architekturze wnętrz. Architekci mogą projektować wnętrza bez obaw o realizację ich śmiałych wizji.

Luxum swoją ofertę opiera o filozofię współtworzenia, czyli angażowania końcowego odbiorcy lub jego architekta w proces ostatecznego projektowania, tak aby efekt końcowy był zawsze doskonały.

Uznanie wymagających odbiorców, czyni z Luxum markę na wysokim, europejskim poziomie. Bazując na swoim dużym doświadczeniu, realizuje śmiałe inwestycje, sprawiając, że marzenia o posiadaniu wnętrza według najmodniejszych trendów stają się możliwe.

MANUFAKTURA LUXUM NIE STRONI OD TRUDNYCH TEMATÓW.

Zajmujemy się zamówieniami specjalnymi, nieszablonowymi i rzadko spotykanymi. Z pasją realizujemy projekty oryginalne, powstałe często tylko w jednym egzemplarzu, na potrzeby tego jedynego, szczególnego miejsca. Luxum przygotowuje także własne wzory, wytwarzane w krótkich, limitowanych seriach.

Dostarcz własny projekt, lub skorzystaj z oferty projektowej manufaktury Luxum, a otrzymasz doskonale dopasowane produkty:

wyposażenie łazienek
wyposażenie wnętrz
umywalki
wanny
beton architektoniczny
brodziki
panele ścienne 3D
panele drewniane pionowe
blaty kompozytowe
okładziny ścienne z CORIANU, STARONU
meble łazienkowe
duże lampy dekoracyjne
szafki pod umywalki
meble na wymiar
mała architektura
kafle ręcznie formowane
płytki lustrzane
dekoracyjne metale natryskiwane na zimno
wiele innych, kreatywnych produktów wyposażenia wnętrz

umywalka-z-blatemZ Luxum przestrzeń życiowa inspiruje, daje pełną satysfakcję, a kiedy chcesz odetchnąć – zapewnia schronienie i relaks. Aby zaproponować najkorzystniejszą ofertę i nowoczesną obsługę, wykreowano bardzo wygodne, idące z duchem czasu rozwiązania. Żeby zachować znacznie korzystniejsze ceny niż w konkurencyjnych firmach europejskich, firma Luxum opiera przyjmowanie zamówień głównie o Internet. Profesjonalni doradcy handlowi, zajmą się każdym aspektem zamówienia. Jeżeli zamówisz rzeczy na wymiar, projektanci skontaktują się z Tobą lub wskazanym architektem i przed przekazaniem zlecenia do działu produkcyjnego przedstawią szczegółowe rysunki. Tak aby projekt i efekt końcowy dokładnie odzwierciedlały  oczekiwania.

W Luxum doceniamy także osobisty kontakt z Inwestorami i Architektami. Firmowy Showroom – Galeria Wnętrz Kreatywnych w Krakowie, to miejsce gdzie znajdziesz najmodniejsze przykłady wyposażenia wnętrz i łazienek.

Zobacz Galerię Wnętrz Kreatywnych Luxum od ośrodka!
Sprawdź na żywo przykładowe aranżacje oraz nietypowe możliwości w branży wyposażenia wnętrz.
Wirtualny spacer dedykujemy dla tych, którzy nie mogą nas odwiedzić osobiście.

Warto zajrzeć do Luxum!

W czerwcu 2018 roku, przy ul. Dekerta 44 w Krakowie, ukończono budowę nowego, wyjątkowego Showroomu. Na kilkuset metrach kwadratowych powstała awangardowa ekspozycja wyposażenia wnętrz i łazienek klasy premium. Stworzona aranżacja pokazuje niezwykłe możliwości polskich, wybitnych projektantów, a także rzemieślników artystycznych w połączeniu z użyciem nowoczesnych, innowacyjnych technologii. Zobacz doskonałą jakość wyposażenia z materiałów tradycyjnych, takich jak: (drewno, MDF, stal, beton architektoniczny, ręcznie formowana ceramika) i nowe możliwości zastosowania nowoczesnych kompozytów Solid Surface, takich GFK Luxum, Corian, Krion, Staron, włókno węglowe (carbon).

NASZĄ AMBICJĄ JEST TWORZENIE RZECZY PIĘKNYCH I UNIKATOWYCH. DLATEGO ZALEŻY NAM NA JAK NAJLEPSZYCH KONTAKTACH Z KLIENTAMI, KTÓRZY DAJĄ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ DZIĘKI DZIELENIU SIĘ Z NAMI SWOIMI WIZJAMI. BO NAJLEPSZE RZECZY POWSTAJĄ NA ZASADZIE WSPÓŁTWORZENIA, GDZIE PRZY PROJEKCIE BIERZESZ UDZIAŁ OSOBIŚCIE LUB TWÓJ ARCHITEKT.

Dbamy o to, by produkty były naszą najlepszą reklamą. W tym celu, przykładamy najwyższą wagę do jakości, poddając wyroby rygorystycznym, wieloetapowym kontrolom. Wyroby z naturalnych materiałów wykonywane są ręcznie, w tradycyjnej technologii. Te z nowoczesnych kompozytów są tworzone przez specjalistów, z użyciem innowacyjnych technologii. Jeśli zatem również przywiązujesz wagę do detalu, perfekcyjnego wykonawstwa, prestiżu i wyjątkowego wzornictwa, to wybierając Luxum zapewnisz sobie to wszystko, a nawet więcej.

W GRUPIE LUXUM ZNAJDUJĄ SIĘ TAKŻE MARKI Carbon C14 ORAZ Luminato – DOSTARCZAJĄCE WYROBY PRZEMYSŁOWE, MAŁĄ ARCHITEKTURĘ ORAZ LAMPY WIELKOGABARYTOWE Z KOMPOZYTÓW.

schodyLuxum dysponuje także wiedzą i doświadczeniem w zakresie kompleksowej obsługi inwestycji, dostarczając najwyższej jakości produkty wyposażenia wnętrz. Możesz liczyć na wsparcie i profesjonalizm w każdej sytuacji. Luxum to dobry wybór jeśli tylko zależy Ci aby wyposażenie łazienek i wyposażenie wnętrz odpowiadało Tobie i Twoim bliskim, spełniając wszystkie wymagania.

Wszystkie zamówienia objęte są polisą OC gwarantowaną przez ALLIANZ z sumą ubezpieczenia 1.000.000 zł

Nad płynnością transakcji czuwa BIG INFOMONITOR

ZAUFALI NAM MIĘDZY INNYMI:

plansza-loga-czarno-biale-nowe

MÓWIĄ O NAS:

pasted image 0-2

Jak Luxum® przyłącza się do walki o nasze zdrowie i bezpieczeństwo?

Chcemy zwrócić szczególną uwagę na to, że o swoje bezpieczeństwo i higienę powinniśmy dbać niezależnie od sytuacji – zarówno w domu, jak i w pracy, galerii handlowej, czy innych miejscach użyteczności publicznej. Zachowanie bezpiecznego dystansu oraz zasad dobrej higieny jest niezwykle ważne w obronie przed zarażeniem groźnymi chorobami.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych klientów, pracowników, rodzin i przyjaciół nie zwalniamy tempa i ciągle opracowujemy nowe rozwiązania, stworzone z myślą o ochronie naszego życia i zdrowia.

Luxum® dla szpitali, sklepów i instytucji

 

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy uniwersalną, przeciwwirusową śluzę mobilną do szybkiego montażu.

sluza-szpital

 

Stworzyliśmy śluzę do sprzedaży bezkontaktowej.

Śluza jest wyposażona w wentylator wytwarzający wewnątrz niej podciśnienie – dzięki czemu nie dopuszcza do wymiany powietrza pomiędzy wnętrzem sklepu a jego zewnętrzem.

sluzadomontazu

Prezentacja nie jest udzieleniem żadnych praw, ani licencji, do powielania i kopiowania rozwiązań technicznych oraz wizualnych w tym tworzenia produktów podobnych zgodnie z przepisami o ochronie własności intelektualnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

zlote tarasy umywalki

 

 

umywalki wielostanowiskowe na wymiar do szpitali, biurowców czy galerii można zamówić razem z innowacyjną, ochronną powłoką Microban®, która dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom zapobiega rozwojowi niepożądanych drobnoustrojów

– wszystkie umywalki od Luxum wykonuje się w technologii bez widocznych spoin – takie rozwiązanie pozwala na zachowanie perfekcyjnego reżimu higienicznego

– umywalki, wanny i brodziki od Luxum® posiadają atest bezpieczeństwa PZH oraz certyfikat  CE

Luxum® dla Twojego domu i mieszkania

– wanny, umywalki i brodziki możesz zamówić z trwałą, antybakteryjną powłoką Microban® z jonami srebra, dzięki której możesz korzystać z łazienki bez obaw o swoje bezpieczeństwo

– wszystkie wyroby sanitarne posiadają atest bezpieczeństwa PZH oraz Certyfikat CE

– umywalki, wanny i brodziki z opracowanego przez nas, bezpiecznego kompozytu GFK Luxum pozwalają na wykonanie elementów wyposażenia łazienki bez zbędnych łączeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko hamujemy rozwój bakterii, ale także podnosimy wartość estetyczną aranżacji

monolityczne ściany z Corianu, bez widocznych spoin pozwalają na bezpieczną i higieniczną aranżację wnętrza, bez zbędnych, trudnych do utrzymania w czystości zakamarków

umywalki, brodziki i wanny od Luxum dzięki swojej doskonale gładkiej powierzchni są niezwykle proste do utrzymania w czystości

A jak my działamy w tych czasach?

Dajemy z siebie 300% energii! 😊

 

W myśl zasady work from home postanowiliśmy zostać w domach.

Pracujemy zdalnie, przygotowując dla Was projekty i wyceny. Na każdym etapie realizacji wyposażenia wnętrz służymy radą i pomocą.

Dział produkcji działa bez zmian z zachowaniem najwyższych środków ochrony i bezpieczeństwa – dostarczamy dla Państwa wyposażenie mieszkań, domów, biurowców, galerii i szpitali bezpiecznie i na czas.

PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS PRZEPIS NA PŁYN ANTYBAKTERYJNY DO SKUTECZNEJ DEZYNFEKCJI POWIERZCHNI

– 200 ml alkoholu etylowego 40% lub mocniejszego

– 200 ml octu spirytusowego 10%

– 100 ml wody

– 2 łyżki mydła w płynie

Zadbaj o siebie i swoich bliskich razem z Luxum!

Możesz odwiedzić nasz salon nie wychodząc z domu! Sprawdź wirtualny spacer po Showroomie Luxum

Masz pytania odnośnie realizacji, pomiaru lub montażu? Chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu w formie wideorozmowy z naszym doradcą technicznym!

 

Rafał Łukawski

kom. (+48) 519 170 600

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza