fbpx

STAL KORTENOWSKA CORTEN

cortech-220x50
corten

Stal kortenowska / Cor-ten – panele dekoracyjne do wnętrz i na elewacje

Z panelami dekoracyjnymi ze stali kortenowskiej Corten, można projektować i urządzać wnętrza z klasą, o unikalnym designie. Panele ścienne Corten od Luxum to świetne rozwiązanie do wnętrz prywatnych jak i użyteczności publicznej. Można z powodzeniem użyć paneli ze stali kortenowskiej Corten Luxum na elewacji, realizując marzenia o niepowtarzalnym i intrygującym domu. Z całą pewnością, wnętrza, gdzie pojawia się stal kortenowska, oraz elewacje z Cortenu – cała aranżacja staje się wybitna i ciekawa dla oka. Z całą pewnością nie zginie w tłumie pospolitych rozwiązań architektonicznych.

Piękno „zardzewiałej” stali Corten jest uniwersalne.

Pierwsze na rynku polskim, gotowe, dekoracyjne panele ścienne i elewacyjne z prawdziwej stali kortenowskiej. To nie jest imitacja, to prawdziwa „zardzewiała” stal najwyższej jakości. Panele Corten Luxum, świetnie łączą się z: betonem architektonicznym, cegłą, kamieniem, drewnem, szkłem, skórami, oraz farbami w jasnych kolorach.

Elementy z unikatowej stali kortenowskiej można także wykonać na wymiar.

Panele Corten Luxum są:
sztywne
mrozoodporne
wytrzymałe
dostępne pod indywidualne zamówienie na żądany wymiar
w wersji ażurowej 

Termin realizacji: 4 tygodnie Transport na terenie Polski 180 zł – bez względu na ilość zamówionych sztuk.

Transportowane wyłącznie w pudełkach kartonowych na paletach z przekładkami z folii i styropianu.

Blacha kortenowska jest produktem naturalnym, o zmiennych cechach estetycznych, co sprawia, że jest produktem bardzo poszukiwanym i pożądanym w aranżacji wnętrz i dekoracji fasad.

INFORMACJE

cortech-220x50

Krakowski kombinat metalurgiczny ArcelorMittal, łącznie z jego hiszpańskim odpowiednikiem należącym do tego samego koncernu jest jedynym w Europie producentem stali kortenowskiej Corten, zimnowalcowanej typu A. Tylko stal kortenowska typu A, zapewnia możliwość wytworzenia produktu, o pożądanej jakości i parametrach. Stal kortenowska Corten A – to stal, która poddana procesowi naturalnego dojrzewania w optymalnej wilgotności, pokrywa się patyną rdzawą do grubości 0,1 mm – po czym procesy dojrzewania zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną, zachwycającą swoją pierwotną surowością. Co ciekawe, po ustaniu tworzenia się patyny rdzawej, powierzchnia przestaje brudzić i spokojnie możemy stosować panele z „zardzewiałej” stali kortenowskiej w eleganckich wnętrzach w nowoczesnym, minimalistycznym lub industrialnym stylu.

Panele ze stali Corten można zamówić na wymiar. Maksymalna wielkość panelu na zamówienie to 295 x 140 cm Maksymalny wymiar blachy bez zagięcia wynosi 299,8 x 146,9 cm

Rozmiary paneli Cor-tech mogą być odpowiednikiem wielkości płyt z betonu architektonicznego Luxum, co zdecydowanie ułatwia wybór połączeń materiałów i odnalezienie, własnego stylu.

Panele dekoracyjne z 1,5 mm okładziną z prawdziwej stali Corten, dojrzewają w naturalny sposób, bez szkodliwego dla stali przyspieszania środkami chemicznymi lub roztworami soli. Specyfika “zardzewiałej” stali kortenowskiej, polega na pokryciu się rdzawą patyną na odsłoniętej powierzchni, co w swoisty sposób zabezpiecza ten rodzaj szlachetnej stali przed korozją. Zastosowanie roztworów soli, czy oprysków chemicznych w celu przyspieszenia powstania nalotu rdzawego, ponieważ uszkadza prawidłowy mechanizm tworzenia się powierzchniowej rdzy i powoduje brak zakończenia “dojrzewania” i postępy korozji.

Panele kortenowskie wytwarzane są i dostarczane na zamówienie, z rozpoczętym procesem dojrzewania rdzewienia. Panele ze stali Corten dojrzewają od 2 do 8 tygodni w zależności od warunków mikroklimatycznych pomieszczeń, pory roku, wilgotności powietrza. W pomieszczeniach suchych okres dojrzewania może się wydłużyć.

W początkowej fazie dojrzewania powierzchnia stali kortenowskiej, przy dotyku zostawia ślady charakterystycznej rdzy. Po okresie dojrzewania i zabiegu pielęgnacyjnym – umycie wodą, ryzyko zabrudzenia rdzą jest minimalne.

Płyty Cor-tech od wewnątrz wzmocnione są płytą OSB, dzięki czemu nie ulegają odkształceniom i możemy je w prosty sposób zamontować. Co więcej, zagięcia na krawędziach płyty o szerokości 1 cm doskonale maskują wewnętrzne usztywnienie. Panele Corten stosowane na elewacjach zewnętrznych, usztywnione są płytą mrozoodporną. Dzięki temu płyta zyskuje dodatkowe właściwości izolujące, posiada także najwyższą klasę niepalności.

corten-rysunek-2019

CENNIK

cortech-220x50

Maksymalny wymiar blachy bez zagięć: 2998 mm x 1469 mm

 

 

Środek wspomagający korozję powierzchni stalowych oraz utlenianie materiałów.

Środek do patynowania rdzą powierzchni stalowych. Przyspiesza patynowanie rdzą, natychmiastowo wywołuje dekoracyjną patynę rdzawą. Nie zawiera soli. Zapewnia kontrolę procesu patynowania.

 

 

Środek zabezpieczający powierzchnie pokryte rdzawą patyną.

Środek zabezpieczający przed dalszym rdzewieniem. Skutecznie chroni przed brudzeniem.

JAK ZAMAWIAĆ

cortech-220x50

Prosto i bezpiecznie!

Napisz do nas przez czat na dole strony, formularz kontaktowy, e-mail lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Doradzimy w wyborze, odpowiemy na pytania i przedstawimy dla Ciebie kompleksową ofertę.

INFOLINIA: (+48) 12 307 00 70

E-MAIL: BIURO@LUXUM.PL

 

w Luxum zadbaliśmy o komfort składania zapytań i zamówień

Dowiedz się jak, kiedy i za ile otrzymasz swoje zamówienie.
Wyślij e-mailem, pocztą, przedstaw osobiście w naszym biurze lub za pośrednictwem mobilnego doradcy Luxum swój pomysł, projekt, rysunek, szkic, zdjęcie, opis z podaniem orientacyjnych wymiarów, kolorów, kształtów.

Jeśli Twoje zainteresowanie budzi wyposażenie sanitarne, meble, mała architektura, wyroby kompozytowe, blaty, wyposażenie wnętrz, beton architektoniczny – wyślij e-mail lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego.

Jeżeli inspiracją jest któraś z prezentacji na stronie LUXUM, podaj w korespondencji numer zdjęcia z galerii.

Po przyjęciu zgłoszenia, skontaktujemy się w celu doradzenia najkorzystniejszych rozwiązań, dokonania wyceny inwestycji, omówienia warunków i przyjęcia zamówienia. Zawsze też jesteśmy do dyspozycji telefonicznej.

WYPEŁNIJ FORMULARZ

BEZPŁATNA WYCENA

Informacje dodatkowe

Prosimy o podawanie w korespondencji miejscowości dostawy i nr telefonu kontaktowego, znacząco ułatwi to korespondencję oraz precyzyjnie wyliczyć cenę dostawy.

Wszelkie ceny na stronie internetowej są cenami brutto i zawierają wszystkie podatki.

W przypadku zamawiających, którzy jednocześnie są konsumentami, ceny, które są podawane w korespondencji zawsze są cenami brutto. W przypadku przedsiębiorców oferta handlowa, wystawiana może być w cenie netto.

Wszelkie gwarancje, które udziela firma LUXUM, nie ograniczają praw konsumentów z tytułu niezgodności z umową.

Konsumentom firmy LUXUM, przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w ciagu 14 dni, o ile wyroby nie są przygotowywane na indywidualne zamówienie konsumenta. Zwracany towar winien być kompletny, nie nosić śladów użytkowania i posiadać oryginalne opakowanie.

Wszystkie zamówienia obejmuje polisa OC, która gwarantowana jest przez ALLIANZ z sumą ubezpieczenia 1.000.000 zł

Nad płynnością transakcji czuwa BIG INFOMONTOR

Informacje o prywatności

W LUXUM szanujemy prywatność naszych klientów. Wszelkie przekazane nam dane tele-adresowe, wykorzystuje się wyłącznie w celu realizacji zamówień. Nie przekazujemy danych osobom trzecim, jeżeli nie wymaga tego prawidłowe wykonanie zlecenia. Więcej informacji w “polityce prywatności”. Koniecznie przeczytaj  REGULAMIN dostępny poniżej.

*MOBILNI DORADCY LUXUM

dojeżdżają we wskazane miejsce na terenie całej UE oraz państw stowarzyszonych. Posiadają niezbędną wiedzę i kwalifikacje w zakresie problematyki realizacji budowy, remontu i adaptacji wnętrz. Mobilni doradcy wyposażeni są w niezbędny sprzęt, dzięki którym mogą wykonać profesjonalny pomiar. Posiadają także przy sobie próbki materiałów. Zamówienie konsultacji z MOBILNYM DORADCĄ LUXUM może wiązać się z opłatą. Opłatę związaną z wizytą doradcy ustala się i podaje w pełnej wysokości, przed przyjazdem.

MONTAŻ I DOKUMENTACJA

cortech-220x50

do pobrania

PANELE KORTENOWSKIE LUXUM O GRUBOŚCI 10 mm SĄ PRZYGOTOWANE DO MONTAŻU.

Płyty CORTEN można montować:
na taśmę samoprzylepną
rzepy
klej montażowy
piankę montażową

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza