fbpx

STAL KORTENOWSKA CORTEN

cortech-220x50
corten

Stal kortenowska / Cor-ten – panele dekoracyjne do wnętrz i na elewacje

Z panelami dekoracyjnymi ze stali kortenowskiej Corten, można projektować i urządzać wnętrza z klasą, o unikalnym designie. Panele ścienne Corten od Luxum to świetne rozwiązanie do wnętrz prywatnych jak i użyteczności publicznej. Można z powodzeniem użyć paneli ze stali kortenowskiej Corten Luxum na elewacji, realizując marzenia o niepowtarzalnym i intrygującym domu. Z całą pewnością, wnętrza, gdzie pojawia się stal kortenowska, oraz elewacje z Cortenu – cała aranżacja staje się wybitna i ciekawa dla oka. Z całą pewnością nie zginie w tłumie pospolitych rozwiązań architektonicznych.

Piękno „zardzewiałej” stali Corten jest uniwersalne.

Pierwsze na rynku polskim, gotowe, dekoracyjne panele ścienne i elewacyjne z prawdziwej stali kortenowskiej. To nie jest imitacja, to prawdziwa „zardzewiała” stal najwyższej jakości. Panele Corten Luxum, świetnie łączą się z: betonem architektonicznym, cegłą, kamieniem, drewnem, szkłem, skórami, oraz farbami w jasnych kolorach.

Elementy z unikatowej stali kortenowskiej można także wykonać na wymiar.

Panele Corten Luxum są:
sztywne
mrozoodporne
wytrzymałe
dostępne pod indywidualne zamówienie na żądany wymiar
w wersji ażurowej 

Termin realizacji: 4 tygodnie Transport na terenie Polski 180 zł – bez względu na ilość zamówionych sztuk.

Transportowane wyłącznie w pudełkach kartonowych na paletach z przekładkami z folii i styropianu.

Blacha kortenowska jest produktem naturalnym, o zmiennych cechach estetycznych, co sprawia, że jest produktem bardzo poszukiwanym i pożądanym w aranżacji wnętrz i dekoracji fasad.

INFORMACJE

cortech-220x50

Krakowski kombinat metalurgiczny ArcelorMittal, łącznie z jego hiszpańskim odpowiednikiem należącym do tego samego koncernu jest jedynym w Europie producentem stali kortenowskiej Corten, zimnowalcowanej typu A. Tylko stal kortenowska typu A, zapewnia możliwość wytworzenia produktu, o pożądanej jakości i parametrach. Stal kortenowska Corten A – to stal, która poddana procesowi naturalnego dojrzewania w optymalnej wilgotności, pokrywa się patyną rdzawą do grubości 0,1 mm – po czym procesy dojrzewania zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną, zachwycającą swoją pierwotną surowością. Co ciekawe, po ustaniu tworzenia się patyny rdzawej, powierzchnia przestaje brudzić i spokojnie możemy stosować panele z „zardzewiałej” stali kortenowskiej w eleganckich wnętrzach w nowoczesnym, minimalistycznym lub industrialnym stylu.

Panele ze stali Corten można zamówić na wymiar. Maksymalna wielkość panelu na zamówienie to 295 x 140 cm Maksymalny wymiar blachy bez zagięcia wynosi 299,8 x 146,9 cm

Rozmiary paneli Cor-tech mogą być odpowiednikiem wielkości płyt z betonu architektonicznego Luxum, co zdecydowanie ułatwia wybór połączeń materiałów i odnalezienie, własnego stylu.

Panele dekoracyjne z 1,5 mm okładziną z prawdziwej stali Corten, dojrzewają w naturalny sposób, bez szkodliwego dla stali przyspieszania środkami chemicznymi lub roztworami soli. Specyfika “zardzewiałej” stali kortenowskiej, polega na pokryciu się rdzawą patyną na odsłoniętej powierzchni, co w swoisty sposób zabezpiecza ten rodzaj szlachetnej stali przed korozją. Zastosowanie roztworów soli, czy oprysków chemicznych w celu przyspieszenia powstania nalotu rdzawego, ponieważ uszkadza prawidłowy mechanizm tworzenia się powierzchniowej rdzy i powoduje brak zakończenia “dojrzewania” i postępy korozji.

Panele kortenowskie wytwarzane są i dostarczane na zamówienie, z rozpoczętym procesem dojrzewania rdzewienia. Panele ze stali Corten dojrzewają od 2 do 8 tygodni w zależności od warunków mikroklimatycznych pomieszczeń, pory roku, wilgotności powietrza. W pomieszczeniach suchych okres dojrzewania może się wydłużyć.

W początkowej fazie dojrzewania powierzchnia stali kortenowskiej, przy dotyku zostawia ślady charakterystycznej rdzy. Po okresie dojrzewania i zabiegu pielęgnacyjnym – umycie wodą, ryzyko zabrudzenia rdzą jest minimalne.

Płyty Cor-tech od wewnątrz wzmocnione są płytą OSB, dzięki czemu nie ulegają odkształceniom i możemy je w prosty sposób zamontować. Co więcej, zagięcia na krawędziach płyty o szerokości 1 cm doskonale maskują wewnętrzne usztywnienie. Panele Corten stosowane na elewacjach zewnętrznych, usztywnione są płytą mrozoodporną. Dzięki temu płyta zyskuje dodatkowe właściwości izolujące, posiada także najwyższą klasę niepalności.

corten-rysunek-2019

CENNIK

cortech-220x50

Maksymalny wymiar blachy bez zagięć: 2998 mm x 1469 mm

JAK ZAMAWIAĆ

cortech-220x50

Prosto i bezpiecznie!

Napisz do nas przez czat na dole strony, formularz kontaktowy, e-mail lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Doradzimy w wyborze, odpowiemy na pytania i przedstawimy dla Ciebie kompleksową ofertę.

INFOLINIA: (+48) 12 307 00 70

E-MAIL: BIURO@LUXUM.PL

 

w Luxum zadbaliśmy o komfort składania zapytań i zamówień

Dowiedz się jak, kiedy i za ile otrzymasz swoje zamówienie.
Wyślij e-mailem, pocztą, przedstaw osobiście w naszym biurze lub za pośrednictwem mobilnego doradcy Luxum swój pomysł, projekt, rysunek, szkic, zdjęcie, opis z podaniem orientacyjnych wymiarów, kolorów, kształtów.

Jeśli Twoje zainteresowanie budzi wyposażenie sanitarne, meble, mała architektura, wyroby kompozytowe, blaty, wyposażenie wnętrz, beton architektoniczny – wyślij e-mail lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego.

Jeżeli inspiracją jest któraś z prezentacji na stronie LUXUM, podaj w korespondencji numer zdjęcia z galerii.

Po przyjęciu zgłoszenia, skontaktujemy się w celu doradzenia najkorzystniejszych rozwiązań, dokonania wyceny inwestycji, omówienia warunków i przyjęcia zamówienia. Zawsze też jesteśmy do dyspozycji telefonicznej.

WYPEŁNIJ FORMULARZ

BEZPŁATNA WYCENA

Informacje dodatkowe

Prosimy o podawanie w korespondencji miejscowości dostawy i nr telefonu kontaktowego, znacząco ułatwi to korespondencję oraz precyzyjnie wyliczyć cenę dostawy.

Wszelkie ceny na stronie internetowej są cenami brutto i zawierają wszystkie podatki.

W przypadku zamawiających, którzy jednocześnie są konsumentami, ceny, które są podawane w korespondencji zawsze są cenami brutto. W przypadku przedsiębiorców oferta handlowa, wystawiana może być w cenie netto.

Wszelkie gwarancje, które udziela firma LUXUM, nie ograniczają praw konsumentów z tytułu niezgodności z umową.

Konsumentom firmy LUXUM, przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w ciagu 14 dni, o ile wyroby nie są przygotowywane na indywidualne zamówienie konsumenta. Zwracany towar winien być kompletny, nie nosić śladów użytkowania i posiadać oryginalne opakowanie.

Wszystkie zamówienia obejmuje polisa OC, która gwarantowana jest przez ALLIANZ z sumą ubezpieczenia 1.000.000 zł

Nad płynnością transakcji czuwa BIG INFOMONTOR

Informacje o prywatności

W LUXUM szanujemy prywatność naszych klientów. Wszelkie przekazane nam dane tele-adresowe, wykorzystuje się wyłącznie w celu realizacji zamówień. Nie przekazujemy danych osobom trzecim, jeżeli nie wymaga tego prawidłowe wykonanie zlecenia. Więcej informacji w “polityce prywatności”. Koniecznie przeczytaj  REGULAMIN dostępny poniżej.

*MOBILNI DORADCY LUXUM

dojeżdżają we wskazane miejsce na terenie całej UE oraz państw stowarzyszonych. Posiadają niezbędną wiedzę i kwalifikacje w zakresie problematyki realizacji budowy, remontu i adaptacji wnętrz. Mobilni doradcy wyposażeni są w niezbędny sprzęt, dzięki którym mogą wykonać profesjonalny pomiar. Posiadają także przy sobie próbki materiałów. Zamówienie konsultacji z MOBILNYM DORADCĄ LUXUM może wiązać się z opłatą. Opłatę związaną z wizytą doradcy ustala się i podaje w pełnej wysokości, przed przyjazdem.

MONTAŻ I DOKUMENTACJA

cortech-220x50

do pobrania

PANELE KORTENOWSKIE LUXUM O GRUBOŚCI 10 mm SĄ PRZYGOTOWANE DO MONTAŻU.

Płyty CORTEN można montować:
na taśmę samoprzylepną
rzepy
klej montażowy
piankę montażową

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza