fbpx

BETON ARCHITEKTONICZNY

creative-concrete-logo

płyty betonowe nr 1 w Polsce

piękne wnętrza • luksusowe elewacje

beton-architektoniczny,jpg

Beton architektoniczny Creative Concrete od Luxum jest w 100% naturalny – bez sztucznych włókien

Płyty betonowe do szybkiego montażu na klej jednoskładnikowy lub kotwy – do wnętrz i na elewacje z doskonałym efektem dekoracyjnym z najnowocześniejszego, prawdziwego betonu architektonicznego na ściany, elewacje, ogrodzenia, posadzki, tarasy, schody, kominki, blaty oraz małą architekturę.

Płyty z betonu architektonicznego Creative Concrete stworzone z miłości do piękna i szacunku dla środowiska – posiadają atest PZH i certyfikat CE

Beton architektoniczny Luxum nie zawiera sztucznych włókien szklanych ani polipropylenowych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dzieci, astmatyków i alergików.

Zastosowanie

 • posadzki
 • ściany wewnętrzne
 • ściany zewnętrzne
 • tarasy
 • elewacje i cokoły
 • kominki
 • schody i ogrodzenia
 • budynki użyteczności publicznej

Płyty z betonu architektonicznego to optymalne rozwiązanie dla perfekcyjnego, ekologicznego i ekonomicznego inwestowania w wykończenie ścian, posadzek, elewacji, tarasów i ogrodzeń.

Zamawiając płyty betonowe Creative Concrete otrzymujesz także gwarancję montażu (odpłatnego) na terenie całej UE, przez autoryzowaną ekipę montażową.

struktury

kolory

13 WYSELEKCJONOWANYCH KOLORÓW DO WYBORU*

* zdjęcia fragmentów płyt – 5 cm x 5 cm

CENNIK

trawertyn premium (płyty lekko porowate)

rozmiarycena*
płyta 120 x 60 x 1cm/2 cm169 zł za sztukę
płyta 120 x 60 x 3 cm206 zł za sztukę
płyta 100 x 50 x 1 cm/2 cm119 zł za sztukę
płyta 90 x 55 x 1 cm/1,5 cm115 zł za sztukę
płyta 90 x 45 x 1 cm/1,5 cm95 zł za sztukę
płyta 60 x 30 x 1 cm (możliwość zamówienia płyt w strukturze łupek)24 zł za sztukę
płyta 60 x 60 x 1 cm/2 cm95 zł za sztukę
płyta 80 x 80 x 3 cm149 zł za sztukę

industrial™ (wyrazista struktura)

rozmiarycena*
płyta 150 x 60 x 2 cm198 zł za sztukę
płyta 120 x 60 x 2 cm169 zł za sztukę
płyta 100 x 50 x 2 cm119 zł za sztukę
płyta 90 x 55 x 2 cm115 zł za sztukę
płyta 60 x 60 x 2 cm95 zł za sztukę
płyta 60 x 30 x 2 cm39 zł za sztukę
NOWOŚĆ! płyta na podjazdy, tarasy i chodniki 120 x 60 x 5 cm*305 zł za sztukę
NOWOŚĆ! płyta na podjazdy, tarasy i chodniki 120 x 60 x 5 cm**325 zł za sztukę

*przeznaczona także do montażu w warunkach ruchu kołowego do 3,5 t i intensywnego ruchu pieszego

**przeznaczona także do montażu w warunkach ruchu kołowego do 25 t i intensywnego ruchu pieszego

moderno

rozmiarycena*
NOWOŚĆ płyta 120 x 60 x 2 cmPROMOCJA: 169 zł 149 zł za sztukę

płyty w gładkiej strukturze

rozmiarycena*
płyta 120 x 60 x 1 cm169 zł za sztukę
płyta 100 x 40 x 1 cm119 zł za sztukę

lava

rozmiarycena*
płyta 124 x 55 x 1,5 cm169 zł za sztukę
płyta 100 x 55 x 1,5 cm119 zł za sztukę
płyta 55 x 75 x 1,5 cm93,75 zł za sztukę
płyta 10 x 55 x 1,5 cm9,16 zł za sztukę

płytki podłogowe w gładkiej strukturze

rozmiarycena*
płyta 30 x 7 x 1,2 cm5,70 zł za sztukę
płyta 40 x 8 x 1,4 cm8,70 zł za sztukę

płyty podłogowe w strukturze premium

rozmiarycena*
płyta 120 x 60 x 2 cm195 zł za sztukę
płyta 120 x 60 x 3 cm206 zł za sztukę
płyta 100 x 50 x 3 cm138 zł za sztukę
płyta 150 x 60 x 3 cm płyta gładka228 zł za sztukę
płyta 60 x 60 x 2 cm110 zł za sztukę
płyta 80 x 80 x 3 cm149 zł za sztukę

*Ceny nie dotyczą płyt w kolorach BS, B15 - dopłata 25%, kolory B8, C2 - dopłata 15%, kolor C1 - dopłata 40%

 

 

Klej do montażu płyt betonowych – klej MS nanotechnology

Niezwykle trwały, szybki w aplikacji profesjonalny klej do mocowania płyt betonowych we wnętrzach (ściany, kominki, mała architektura) i na elewacjach. Dedykowany do płyt z betonu architektonicznego i kamienia naturalnego, o bezpiecznej dla zdrowia i środowiska formule. Klej jednoskładnikowy Luxum jest niezwykle prosty w aplikacji, a to dzięki specjalnie opracowanej, smukłej końcówce do precyzyjnej aplikacji kleju.

 

Impregnat hydrofobowy do zabezpieczenia powierzchni betonowych

Impregnat do betonu architektonicznego Luxum dokładnie zabezpiecza płyty wewnątrz i na zewnątrz budynków, a jednocześnie jest produktem w pełni bezpiecznym, który pozwala płytom oddychać. Dzięki temu znacząco likwiduje zjawisko osiadania kurzu i ułatwia utrzymanie powierzchni betonowej w czystości. Można go aplikować natryskowo lub wałkiem. Szybko wysycha, nie plami powierzchni pyt betonowych i co ważne – jest w 100% matowy.

 

Grunt hybrydowy do montażu betonu architektonicznego

Grunt Hybrydowy IPX Contact Surface, to najnowocześniejszy grunt na polskim rynku o innowacyjnej recepturze i kompleksowych, uniwersalnych właściwościach. Został opracowany i wyprodukowany specjalnie dla Luxum®, z przeznaczeniem do montażu betonu architektonicznego w postaci dekoracyjnych płyt na ściany wewnętrzne oraz na elewacje (fasady). To jedyny specjalistyczny grunt hybrydowy, który jest łatwy do aplikacji, szybko schnie i łączy ze sobą zalety gruntów penetrujących, wzmacniających, sczepnych z funkcją hydroizolacji.

 

 

Nakładka ozdobna ze stali nierdzewnej

Dekoracyjne nakładki ze stali nierdzewnej, do nałożenia na łebki śrub podczas montażu na śruby. Jest to bardzo prosty, skuteczny sposób montażu z eleganckim efektem dekoracyjnym. Śruby pozwalają montować płyty z betonu Luxum w dowolnym rozmiarze i grubości.

 

Kotwa ozdobna ze stali nierdzewnej szczotkowanej

Dekoracyjne kotwy ozdobne z nakładkami, do wnętrz i na elewacje. Ten sposób montażu płyt betonowych szczególnie polecany jest do montażu płyt wielkogabarytowych 120×60 cm i większych o grubości 3 cm.

 

Impregnat dwufazowego systemu ochronnego kostki brukowej MOKRY KAMIEŃ

Do wykorzystania do podjazdów, jezdni, parkingów i schodów. Wytwarza powierzchnię ochronną o pięknym wyglądzie mokrego kamienia.  Zapobiega wnikaniu wody, zabrudzeń organicznych oraz związanych z ruchem pojazdów mechanicznych. Ułatwia mycie i czyszczenie oraz zapobiega wykwitom solnym i zakorzenianiu roślinności. Powstrzymuje procesy starzenia, pomaga zachować walory estetyczne.

Płyty betonowe Creative Concrete mają unikalne zalety:

Beton architektoniczny Creative – Concrete od Luxum® jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, wolny od LZO , nie wydziela przykrych zapachów. Nie pyli i nie płowieje. Jest przyjazny dla osób z alergią, dzieci, zwierząt i środowiska.

Atest PZH potwierdza bezpieczeństwo zdrowotne betonu architektonicznego z możliwością stosowania na zewnątrz  i wewnątrz pomieszczeń budynków prywatnych oraz komercyjnych.

Certyfikat CE na beton architektoniczny, potwierdza dostosowanie jakości do wymogów certyfikacji europejskiej oraz możliwość stosowania płyt dekoracyjnych w pomieszczeniach i na elewacjach, a także ogrodzeniach obiektów użyteczności publicznej i domów prywatnych.

Nowoczesny beton architektoniczny Creative Concrete  jest trwałym i ponadczasowym materiałem okładzinowym. Co więcej, brak wykwitów i korozji betonowej sprawia, że minimalna trwałość przydatności do użycia to 80 lat.

Profesjonalna chemia budowlana do płyt z betonu architektonicznego

 • w 100% bezpieczny
 • najlepszy na rynku
 • najwyższa skuteczność
 • stworzony z dbałością o środowisko

Zapytaj doradcy o bezpłatną wycenę montażu wraz z dojazdem autoryzowanego serwisu z Warszawy lub Krakowa oraz możliwość przedłużenia gwarancji – 10 lat

MONTAŻ BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

Sprawdź i zamów dostępne próbki betonu architektonicznego w dwóch niepowtarzalnych strukturach: średnio i mocno porowatej. Płyty z betonu architektonicznego od Luxum dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach.

GWARANCJE DOSTAWY

W celu zapewnienia najlepszej obsługi, Luxum gwarantuje bezpieczną dostawę, a w razie wystąpienia rzadko spotykanej szkody transportowej, po odpowiednio złożonym wniosku razem z protokołem szkody – natychmiast organizowana jest dostawa uzupełniająca. Bez czekania na odszkodowanie transportowe.

Usługi oferowane są na terenie całej Polski, m. in w takich miastach jak WarszawaKraków, Wrocław, Poznań, GdańskŁódź, Bydgoszcz, SzczecinGliwice, Białystok, Kielce, Lublin.

Luxum to jeden z nielicznych producentów betonu architektonicznego, który prowadzi ciągłą produkcję i posiada stany magazynowe. Dlatego zamówienie na beton architektoniczny na terenie małopolski realizowane jest nawet w 1 dzień oraz w ciągu 48-72 godzin, w przypadku reszty regionów. Zamówienia można odbierać także osobiście z magazynu przy salonie firmowym, a duże zamówienia inwestycyjne lub uzupełniające także prosto z zakładu produkcyjnego.

Do płyt betonowych Creative Concrete Luxum udostępnia pełne doradztwo techniczne wraz ze specjalną infolinią konsumencką, czynną dłużej niż biuro i salon firmy. Tak, aby można było skorzystać z profesjonalnej porady na każdym etapie. Zarówno przed złożeniem zamówienia, jak i w czasie przygotowywania się do montażu.

Beton architektoniczny Creative Concrete – zdecydowanie dobry wybór.

INFORMACJE

creative maly

materiał

możliwości

KOLORY-I-STRUKTURY-BETONU-LUXUM-2018-1

Dlaczego beton architektoniczny Creative Concrete?

Doskonała estetyka i najłatwiejszy montaż wśród wszystkich płyt betonowych na rynku. Beton architektoniczny Creative Concrete to prefabrykowane płyty dekoracyjne w różnych rozmiarach, o najlepszych parametrach jakościowych i kwalifikacjach estetycznych. Producent płyt betonowych Creative Concrete jest numerem 1 w Polsce, jako jeden z nielicznych na rynku oferuje beton architektoniczny w pełni naturalny, bez zawartości sztucznych włókien.

 

sprzyja-relaksowiBeton architektoniczny świetnie sprawdza się jako dekoracja zarówno wewnątrz jak na zewnątrz budynków. Płyty betonowe Creative Concrete mają uniwersalny charakter. Dzięki temu mogą być elegancką dekoracją we wnętrzach zarówno industrialnych, minimalistycznych, nowoczesnych i klasycznych, ale także świetnie się komponują z antykami oraz wnętrzami o charakterze eklektycznym i glamour. Ciekawostką jest fakt, iż zdecydowanie najlepiej wypoczywa się i relaksuje w pomieszczeniach w chłodnych barwach. Beton architektoniczny jest zatem idealnym, naturalnym materiałem dla ludzi chcących wypoczywać w przyjaznym otoczeniu. Ważne jest aby dobrać odpowiednie proporcje, zwłaszcza jeżeli wnętrza mają być ciepłe w odbiorze. Beton architektoniczny świetnie łączy się z drewnem, szkłem, mosiądzem, stalą nierdzewną i stalą Corten oraz kompozytami typu Solid Surface w monolitycznych kolorach oraz włóknem węglowym.

rozmiarystruktura
120 x 60 x 1 cm/2 cm
120 x 60 x 3 cm
100 x 50 x 1 cm/2 cm
90 x 55 x 1 cm/2 cm
90 x 45 x 1 cm
60 x 30 x 1 cm
60 x 60 x 1 cm/2 cm
struktura premium
150 x 60 x 2 cm
120 x 60 x 2 cm
100 x 50 x 2 cm
90 x 55 x 2 cm
60 x 30 x 2 cm
60 x 60 x 2 cm
struktura industrial
30 x 7 x 1,2 cmpłytka podłogowa w gładkiej strukturze
40 x 8 x 1,4 cmpłytka podłogowa w gładkiej strukturze
60 x 60 x 2 cmpłytka w gładkiej strukturze
80 x 80 x 3 cmstruktura premium/płyta chodnikowa, tarasowa
55 x 10 cm
55 x 75 cm
100 x 55 cm
124 x 55 cm
lava

Receptura betonu architektonicznego Luxum Creative Concrete, została tak opracowana, aby wyeliminować problemy eksploatacyjne i montażowe.

Z montażem płyt Creative Concrete poradzi sobie każdy, kto ma doświadczenie w montażu zwykłych płytek ceramicznych lub kamienia dekoracyjnego.

Razem z płytami zamówisz także profesjonalny klej do betonu architektonicznego Luxum, którego wytrzymałość to 22 kg na 1 cm. To nie pomyłka! Klej hybrydowy do betonu architektonicznego Creative Concrete, produkowany na specjalne zlecenie przez holenderski koncern, nie ma sobie równych pod względem siły montażu i elastyczności.

Dodatkowo w ofercie jest specjalistyczny grunt do wzmocnienia ścian oraz doskonały impregnat, stworzony specjalnie do betonów architektonicznych. Tworzy wodoodporną barierę i zabezpiecza przed brudem.

Płyty betonowe Creative Concrete można nie tylko montować na klej, ale także kotwić na standardowe kotwy kamieniarskie niewidoczne (bez potrzeby używania drogich specjalistycznych systemów) lub kotwy dekoracyjne widoczne, między dylatacje.

Płyty można przykręcać także na śruby. Dla tych co wybrali montaż w stylu industrialnym na śruby Luxum oferuje ozdobne nakładki na łeb śruby w dwóch rodzajach, tak aby montaż był kompletny i estetyczny.

Transporty są realizowane na pełną odpowiedzialność Luxum, transportem zakładowym lub kurierem. Każdy transport jest ubezpieczony.

BETON ARCHITEKTONICZNY CREATIVE CONCRETE MOŻNA RÓWNIEŻ KOTWIĆ JAK I MONTOWAĆ NA ŚRUBY

Sprawdź jak wygląda montaż

BETON ARCHITEKTONICZNY CREATIVE CONCRETE JEST NATURALNY

beton architektoniczny Creative Concrete nie zawiera sztucznych włókien szklanych ani polipropylenowych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dzieci, astmatyków i alergików

PŁYTY Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO CREATIVE CONCRETE POSIADAJĄ CERTYFIKAT DOPUSZCZENIA
oznakowanie CE umieszczone na wyrobie jest deklaracją producenta, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej

BADANIA WŁAŚCIWOŚCI BETONU ARCHITEKTONICZNEGO OD LUXUM
badania laboratoryjne potwierdzają najlepsze parametry betonu proponowanego przez Creative Concrete. Wyniki obiektywnie pokazują, że parametry płyt betonowych od Creative Concrete, są porównywalne lub przewyższają te uzyskane dla ceramiki i kamieni naturalnych oraz wszystkich konkurencyjnych płyt z betonu architektonicznego. Beton architektoniczny proponowany przez Creative Concrete łączy parametry techniczne ceramiki, kamienia naturalnego oraz betonu co pozwala osiągnąć wyjątkowy, doskonały efekt.

Płyty betonowe Creative Concrete z oferty standardowej nie zawierają sztucznych włókien, dzięki czemu nie pylą, nie żółkną, są łatwe w obróbce i montażu.

Unikalna technologia betonu architektonicznego, dzięki której osiągamy przewagę jakościową i estetyczną, aby rezultat betonu architektonicznego był doskonały za każdym razem.

perfekcyjna, naturalna estetyka
największa wytrzymałość mechaniczna
najwyższa odporność na wodę
najniższa waga

Płyty z betonu architektonicznego Creative Concrete

odpornosc-na-ogien-i-mroz

Odporność na ogień i mróz
beton architektoniczny Creative Concrete jest niepalny – najwyższa klasa odporności na ogień A1
posiada odporność na mróz do -40 st. C

odpornosc-na-wilgoc

Odporność na wilgoć
płyty z “żywego” betonu architektonicznego Creative Concrete, w odróżnieniu od płyt ze sztucznego betonu GRC i innych imitacji, to prawdziwe, “oddychające” płyty betonowe po zaimpregnowaniu impregnatami Luxum, płyty betonowe mogą być stosowane w najtrudniejszych, mokrych warunkach

odpornosc-na-scieranie

Odporność na ścieranie
panele betonowe Creative Concrete posiadają IV najwyższą klasę ścieralności dla betonu – NIE PYLĄ – dlatego chętnie stosowane są również na posadzki

odpornosc-na-sciskanie

Odporność na ściskanie i zgniatanie

JAK ZAMAWIAĆ

creative maly

Jak zamówić beton architektoniczny?

Napisz do nas przez czat na dole strony, formularz kontaktowy, e-mail lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Doradzimy w wyborze, odpowiemy na pytania i przedstawimy dla Ciebie kompleksową ofertę.

INFOLINIA: (+48) 12 307 00 70

E-MAIL: BIURO@LUXUM.PL

Prześlij do nas: projekt z opisem zapotrzebowania, adresem dostawy i nr telefonu kontaktowego.

Jeśli nie dysponujesz projektem podaj: rodzaj płyt betonowych strukturę powierzchni (trawertyn premium, industrial, płyta gładka), kolor płyt oraz ich ilość i rozmiar.

Jeżeli planujesz montaż na klej – podaj rodzaj podłoża i ilość powierzchni przeznaczonej do montażu wyrażonej w m2, pozwoli to doradcy określić ilość potrzebnego kleju, ewentualnie dodatkowo gruntu do podłoża i rewersu płyty oraz impregnatu.

Termin dostaw i transport

W luxum doskonale rozumiemy, że prace wykończeniowe powinny być realizowane płynnie i bezproblemowo. Czas w tym przypadku, to nie tylko pieniądz, ale także obawy o terminowe ukończenie inwestycji. Wiemy, że możesz martwić się o termin i jakość dostawy. Zrobiliśmy wszystko, aby zamawiane przez ciebie płyty betonowe dotarły we wskazane miejsce szybko i bez stresujących kłopotów.

Gdzie teraz są twoje betonowe płyty?
– czekają na załatwienie formalności.

Twoje płyty betonowe i wszelkie dodatki montażowe, prawdopodobnie są już wyprodukowane. Beton architektoniczny luxum, dojrzewa i leżakuje w komfortowych warunkach, w ściśle kontrolowanej atmosferze. Komputerowa regulacja temperatury i wilgotności powietrza powoduje, że płyty przygotowane dla ciebie, są o wiele bardziej wytrzymałe i ładniejsze od innych dostępnych na rynku. Nie mają dziwnych plam i wykwitów. Nie będą pękały przy docinaniu i wierceniu otworów.

Jak płyty przygotowywane są do transportu?
– bezpiecznie i solidnie pakowane.

W momencie otrzymania zamówienia, płyty są kolejny raz kontrolowane i przygotowywane na paletach do transportu. Płyty układane są poziomo i przekładane formatkami miękkiego styropianu. Narożniki są zabezpieczane, a całość zawijana grubą folią i spinana taśmami transportowymi. Poziome pakowanie gwarantuje nam, że po odbezpieczeniu palety, płyty nie przewrócą się i nikomu nie zrobią krzywdy. Na paletach umieszczane są listy przewozowe oraz naklejana instrukcja postępowania przez spedytora oraz odbiorcę. Robimy tak od lat i to najlepsze, sprawdzone rozwiązanie. A dostaw zrealizowaliśmy już tysiące.

Jak otrzymam dostawę?
– szybko i zgodnie z zamówieniem.

Płyty z betonu architektonicznego luxum, dostarczane są na terenie całej polski oraz krajów europejskich, za pośrednictwem wiodących firm przewozowych. Ubezpieczone przewozy realizowane są samochodami ciężarowymi z rampą wyładowczą. Płyty dojadą wszędzie tam, gdzie to jest tylko technicznie możliwe i pozwalają na to przepisy. Kierowca wyposażony jest w wózek paletowy i pomoże przy rozładunku. Zawsze można umówić się na odbiór osobisty. Duże, hurtowe ilości dostarczane są transportem dedykowanym na indywidualnie ustalonych warunkach.

Kto odpowiada za transport?
– Luxum. Nie musisz się o nic martwić.

Twoje płyty betonowe są w odpowiedzialnych rękach i wierzymy, że dotrą szybko i bez jakichkolwiek uszkodzeń. Pomimo, że płyty z betonu architektonicznego luxum są wyjątkowo wytrzymałe, może się zdarzyć, że w trakcie przeładunku może dojść do sporadycznego uszkodzenia. Po otrzymaniu prawidłowo wypełnionego protokołu szkody i przesłaniu zdjęć, niezwłocznie na koszt luxum wysyłane są nowe egzemplarze.

Luxum pomaga w wyborze, transporcie i montażu płyt z betonu architektonicznego na terenie całej UE.

Dostawa zazwyczaj w 48 godzin*

Panele – płyty betonowe luxum cechuje wysoka jakość dzięki której ostateczny efekt dekoracyjny jest doskonały. Dodatkowy komfort przynosi świadomość, że beton architektoniczny użyty przy urządzaniu spełnia z dużym zapasem wszelkie przewidziane normatywy, jest bezpieczny i można będzie w pełni cieszyć się z nowoczesnych rozwiązań architektonicznych nawet przez kilkadziesiąt lat. Trzeba pamiętać, że beton kształtuje trendy w architekturze i dekoracji już od lat 20-stych xx wieku. W Polsce swoista moda na beton architektoniczny trwa zaledwie od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że jest to dopiero początek tego trendu. Pierwotna, nieprzystępna surowość betonu została okiełznana w płytach z betonu architektonicznego Luxum. Panele betonowe Luxum, są gładkie, przyjemne w dotyku, pozbawione szorstkości, a jednocześnie w wersji porowatej, z głębokimi rakami, które nadają niepowtarzalnego, nowoczesnego charakteru.

*w zależności od wielkości zamówienia

Prosto i bezpiecznie!

W Luxum zadbaliśmy o komfort składania zapytań i zamówień

Dowiedz się jak, kiedy i za ile otrzymasz swoje zamówienie.
Wyślij e-mailem, pocztą, przedstaw osobiście w naszym biurze lub za pośrednictwem mobilnego doradcy Luxum swój pomysł, projekt, rysunek, szkic, zdjęcie, opis z podaniem orientacyjnych wymiarów, kolorów, kształtów.

Jeśli Twoje zainteresowanie budzi wyposażenie sanitarne, meble, mała architektura, wyroby kompozytowe, blaty, wyposażenie wnętrz, beton architektoniczny – wyślij e-mail lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego.

Jeżeli inspiracją jest któraś z prezentacji na stronie Luxum, podaj w korespondencji numer zdjęcia z galerii.

Po przyjęciu zgłoszenia, skontaktujemy się z Tobą w celu doradzenia najkorzystniejszych rozwiązań, dokonania wyceny inwestycji, omówienia warunków i przyjęcia zamówienia. Zawsze też jesteśmy do dyspozycji telefonicznej.

WYPEŁNIJ FORMULARZ

BEZPŁATNA WYCENA

Informacje dodatkowe

Prosimy o podawanie w korespondencji miejscowości dostawy i nr telefonu kontaktowego, znacząco ułatwi to korespondencję oraz precyzyjnie wyliczyć cenę dostawy.

Wszelkie ceny podawane na stronie internetowej są cenami brutto i zawierają wszystkie podatki.

W przypadku zamawiających, będących jednocześnie konsumentami podawane w korespondencji ceny zawsze są cenami brutto. W przypadku przedsiębiorców oferta handlowa, może być wystawiona w cenie netto.

Wszelkie gwarancje udzielone przez firmę LUXUM, nie ograniczają praw konsumentów z tytułu niezgodności z umową.

Konsumentom firmy LUXUM, przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w ciagu 14 dni, o ile wyroby nie są przygotowywane na indywidualne zamówienie konsumenta. Zwracany towar winien być kompletny, nie nosić śladów użytkowania i posiadać oryginalne opakowanie.

Wszystkie zamówienia objęte są polisą OC gwarantowaną przez ALLIANZ z sumą ubezpieczenia 1.000.000 zł

Nad płynnością transakcji czuwa BIG INFOMONTOR

Informacje o prywatności

W LUXUM szanujemy prywatność naszych klientów. Wszelkie przekazane nam dane tele-adresowe, wykorzystywane są wyłącznie w celach realizacji zamówień. Nie przekazujemy danych osobom trzecim, jeżeli nie wymaga tego prawidłowe wykonanie zlecenia. Więcej informacji w “polityce prywatności”. Koniecznie przeczytaj  REGULAMIN dostępny poniżej.

*MOBILNI DORADCY LUXUM

dojeżdżają we wskazane miejsce na terenie całej UE oraz państw stowarzyszonych. Posiadają niezbędną wiedzę i kwalifikacje w zakresie problematyki realizacji budowy, remontu i adaptacji wnętrz. Wyposażeni są w sprzęt niezbędny do dokonania profesjonalnych pomiarów oraz posiadają przy sobie próbki materiałów. Zamówienie konsultacji z MOBILNYM DORADCĄ LUXUM może wiązać się z opłatą. Opłata związana z wizytą doradcy ustalana jest i podawana w pełnej wysokości, przed przyjazdem.

MONTAŻ I DOKUMENTACJA

creative maly

do pobrania

montaż

Płyty z betonu architektonicznego Creative Concrete

zostały zaprojektowane i wyprodukowane tak, aby mogły zostać bezproblemowo, szybko i ekonomicznie zamontowane. Innowacyjny na polskim rynku betonu architektonicznego skład mieszanki oraz specjalne warunki produkcji sprawiają, iż beton architektoniczny Creative Concrete Luxum może być skutecznie, szybko i relatywnie tanio zamontowany. Co więcej, nie ma konieczności stosowania specjalistycznych rozwiązań i zatrudniania specjalnie przeszkolonej ekipy. Dzięki rozwiązaniom Luxum oszczędza się czas i pieniądze.

Warto także wziąć pod uwagę fakt, że płyty betonowe od Luxum mogą być dostarczane na budowę w Polsce już w ciągu 24 godzin.

Płyty betonowe Creative Concrete są przycinane i obrabiane jak wielkoformatowe płytki ceramiczne, a w zdecydowanej większości przypadków montowane na klej.

Przed montażem zawsze prosimy zapoznać się i przestrzegać informacji i zaleceń zawartych w regulaminie i przekazać je montażyście.
Polecamy także autoryzowane ekipy montażowe Luxum, których doświadczenie i wiedza w montażu płyt betonowych pozwoli na bezbłędny montaż.

INSTRUKCJA MONTAŻU

Przed montażem skontaktuj się z infolinią techniczną

tel: 519-170-600
e-mail: biuro@luxum.pl

Płyty montować równo – trzymając poziom. Użyć poziomicy i nie równać płytki do płytki.

Trzeba mieć na uwadze efekt finalny, a nie odcinkowy. W momencie kiedy płyta do płyty nie przylega zgodnie z poziomem, można ją odpowiednio doszlifować. Nie jest to problem, ponieważ są to płyty betonowe. Dodatkowo powinno się przetrzeć krawędzie z ewentualnego pyłu i nierówności.

W ofercie Luxum znajdują się 2 rodzaje kleju do betonu architektonicznego. Zapytaj doradcę który klej będzie odpowiedni do planowanego montażu.

 

montaz na klej

Płyty betonowe montaż na klej jednoskładnikowy hybrydowy Luxum MS nantotechnology

Klej hybrydowy, bezwodny
Niewidoczny sposób montażu

Kartusz 290 ml – wydajność do 1,5 m².

Dekoracyjne płyty betonowe można kleić na:
Ściany wewnętrzne,
Fasady,
Posadzki,
Ogrodzenia,
Małą architekturę,
Tarasy.

Płyty z betonu architektonicznego Creative Concrete można kleić klejem jednoskładnikowym do grubości płyty 2 cm i rozmiaru 150×60 cm

Maksymalny ciężar mocowanego materiału na metr kwadratowy nie może wynosić więcej niż 35 kg.

Usunąć z podłoża oleje, tłuszcze, pył, kurz i słabo związane powłoki malarskie lub lakiernicze, jak również pozostałości po poprzednich kitach, klejach, farbach itp.
Przy połączeniach z silnie porowatymi i chłonnymi podłożami, np. Gazobeton, poleca się zastosować środek gruntujący pod kleje hybrydowe. W razie wątpliwości przeprowadzić test przyczepności.

Podłoże powinno być nośne, wysezonowane, pozbawione gładzi, słabych tynków, powłok malarskich i tapet.

W przypadku słabszego podłoża i tynków gipsowych zaleca się wyrównanie ścian płytą GK lub nielakierowaną płytą OSB.

Płyty betonowe i kamienne przykleić do podłoża w ciągu maksymalnie 8 minut.

Ustalić wielkość fugi krzyżykami i montowaną płytę równomiernie docisnąć. Dla optymalnej wytrzymałości, płyty z naniesionym klejem przycisnąć do podłoża tak, by między nimi powstała 2 mm szczelina wentylacyjna. Odstęp zapewni, że spoina klejowa będzie w stanie dobrze przenosić odkształcenia.

Montaż płyt betonowych na podłogach – klej silver Luxum i klej Sika Bond-T8

Niewidoczny sposób montażu

Płyty betonowe przed montażem zaimpregnować impregnatem do betonu architektonicznego Luxum dwukrotnie metodą „mokro na mokro”, równomiernie wałkiem gąbkowym lub z krótkim włosiem. Impregnować awers i boki płyty, oraz miejsca po docięciu.

Podłoże powinno być wyłożone matą kompensacyjną.

Worek 25 kg – wydajność do 5 m² Podłoże gruntować gruntem do betonu architektonicznego Luxum, nanosić klej pacą z zębami na całej powierzchni, zgodnie z instrukcją producenta kleju Luxum.

Ustalić wielkość fugi krzyżykami i montowaną płytę równomiernie docisnąć.

 

W ofercie Luxum znajdują się dwa rodzaje kleju do betonu architektonicznego. Zapytaj doradcę który klej będzie odpowiedni do planowanego montażu.

nakladki-na-sruby

 

Montaż płyt betonowych na śruby

Widoczny, dekoracyjny sposób montażu

Montaż płyt na śrubach, to bardzo prosty, skuteczny sposób montażu z eleganckim efektem dekoracyjnym. Śruby pozwalają montować płyty z betonu Luxum w dowolnym rozmiarze i grubości.

Płytę betonową Creative Concrete od Luxum zaimpregnować przed montażem lub docięciem.
Nawiercić w narożnikach płyt otwory wiertłami do betonu bez użycia udaru.
Płytę przystawić do podłoża i zaznaczyć ołówkiem miejsca wiercenia otworów pod kołki. Wywiercić otwory pod kołki rozporowe w podłożu. Płyty przystawić i spasować do podłoża. Przykręcać śrubami nie dociskając zbytnio do podłoża. Z każdej strony płyty należy zastosować podkładkę elastyczną. Na łebki śrub nałożyć dekoracyjne nakładki ze stali nierdzewnej z oferty Luxum.

Montaż płyt betonowych na kotwy

montaz-plyt-na-na-kotwy-niewidoczne

Niewidoczny sposób montażu, elewacje wentylowane

Płyty z betonu architektonicznego Creative Concrete można kotwić na standardowe, ogólnie dostępne kotwy kamieniarskie. Ten sposób montażu płyt betonowych szczególnie polecany jest do montażu płyt wielkogabarytowych 120×60 cm i większych o grubości 3 cm.
Kotwienie najczęściej stosuje się w przypadku montażu płyt betonowych na wysokich fasadach i elewacjach wentylowanych z ociepleniem o grubości powyżej 15 cm.

Płytę betonową zaimpregnować przed montażem lub docinaniem.
Rozmierzyć i nawiercić otwory w fasadzie i boku płyt betonowych.
Umieścić kotwy w otworach montażowych, zabezpieczyć zaprawą i zakotwić w podłożu. W przypadku skomplikowanych fasad użyć do spasowania płyt stabilizatorów. Stosować wyłącznie kotwy atestowane.

Możliwy również montaż na widoczne kotwy ozdobne z nakładkami – wnętrza i elewacje.

kotwy

Montaż płyt betonowych do płyt OSB i GK

Beton architektoniczny Creative Concrete w okładzinach charakteryzuje się doskonałą jakością, trwałością i wytrzymałością, to jednak nie jest gwarancją, że nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie lub po montażu. W związku z tym montaż płyt z betonu architektonicznego musi być poprzedzony dokładną analizą podłoża, na którym będziemy przyklejać okładzinę.

Podłoże powinno być nośne i stabilne, tynki zwarte, wysezonowane i czyste
Nie można montować płyt betonowych na tynki słabe lub tynki gipsowe. Jeżeli mamy jako podłoże tynk gipsowy, to należy go skuć, powierzchnię wyrównać zaprawą cementowo-wapienną lub zamontować podłoże zastępcze z odpowiednich płyt GK lub OSB.
OSB płyty wiórowe, czy GK gipsowo-kartonowe są stosunkowo tanie i łatwo je obrabiać oraz montować. Przy klejeniu na nie płyt z betonu architektonicznego, należy przestrzegać pewnych zasad i używać odpowiednich wyrobów.

Płyta OSB

To materiał drewnopochodny powstały z wiórów o grubej gradacji, prasowany na tafle pod ciśnieniem w wysokiej temperaturze. Lepiszczem jest odpowiednia żywica, która zmniejsza przyczepność kleju. OSB ze względu na własności techniczne i warunki użytkowania, są w produkcji podzielone na klasy:
OSB 1 – płyta uniwersalna, nie przenosi obciążeń, może być stosowana wewnątrz obiektu, w pomieszczeniach suchych i przewiewnych. Nie nadaje się na podłoże dla betonu architektonicznego.
OSB 2 – płyta mogąca przenosić obciążenie. Stosować wyłącznie w pomieszczeniach suchych i przewiewnych.
OSB 3 – płyta przenosząca obciążenia, do montażu wewnątrz oraz zewnątrz budynku , w miejscach osłoniętych, nie narażonych bezpośrednio na wilgoć.
OSB 4 – płyta o wysokich parametrach, przenosi duże obciążenia. Stosowanie możliwe z trudniejszych warunkach, także w miejscach wilgotnych.

Przy montażu płyt z betonu architektonicznego Luxum, stosuje się płyty OSB 3 oraz OSB 4. Z powodzeniem stosuje się je jako podłoże zastępcze.

Odpowiednie gruntowanie gruntem do betonu architektonicznego Luxum powoduje że podłoże jest trwałe.

Okładziny ścienne z betonu architektonicznego na OSB może kleić wyłącznie posiadający odpowiednie kwalifikacje fachowiec. Przystępując do wykonywania okładzin, płyty OSB dokładnie oczyścić z warstw osłabiających przyczepność kleju:
Pyłu
Brudu
Kurzu
Tłuszczu
Resztek farb, lakierów.

Oczyszczone OSB należy przetrzeć dokładnie (przeszlifować) papierem ściernym i zastosować preparat gruntujący dla powiększenia zdolności do przyczepności. Po wyschnięciu gruntu przystępujemy do klejenia formatek betonowych. Duża odkształcalność płyt OSB ogranicza wykorzystanie klejów na bazie cementu. Dobrym wyborem jest klej jednoskładnikowy bezwonny do płyt betonowych Luxum. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i doskonałą przyczepnością. Klej jednoskładnikowy do betonu Luxum jest biały i nie powoduje przebarwień przy montażu płyt betonowych. Ważne aby podłoże, czyli punkt styczny płyty betonowej z klejem był zagruntowany.

Kiedy OSB montowane jest w łazienkach – na zagruntowane podłoże trzeba koniecznie nanosić wysokiej jakości folię elastyczną
Folię elastyczną nakładać najlepiej przy pomocy wałka lub pędzla, jednak nie wcześniej niż minimum 8 godzin po zastosowaniu gruntu. Folia wodoszczelnie zabezpieczy podłoże. Najlepiej nakładać folię dwukrotnie zgodnie z instrukcją producenta. Drugą warstwę należy nakładać po całkowitym wyschnięciu pierwszej, tj. Po około 3 godzinach. W dylatacjach ścian i podłóg zastosować taśmy uszczelniające – należy je wklejać w świeżą, drugą warstwę folii elastycznej. Po 24 godzinach można przystąpić do montażu płyt betonowych, przestrzegając procedur.

Płyta MFP

Płyty MFP tak jak płyty OSB należą do rodziny płyt drewnopochodnych i składają się z wiórów drzewnych, sprasowanych i zespolonych żywicami. Różnią się od OSB układem wiórów – w płycie budowlanej MFP wióry są ułożone w różnych kierunkach w całym przekroju płyty, co sprawia, że jej wytrzymałość na zginanie jest jednakowa wzdłuż obu osi.

Obecnie zamiast płyty OSB 3 polecamy płytę budowlaną MFP, która ma znacznie lepsze parametry techniczne i jest łatwiejsza w obróbce.

Płyta GK gipsowo-kartonowa
Jak nazwa wskazuje płyty powstają ze zmienianego gipsu sztukatorskiego, gdzie z dwóch stron okleja się slab gipsowy kartonem. Płyty GK produkuje się według rodzaju:
Płyty GKB (standardowe–zwykłe) – płyty ogólnego stosowania, wykorzystywane jako suche tynki do ścian i na sufity. Można stosować w pomieszczeniach, gdzie względna wilgotność powietrza nie przekroczą 70%.

Płyty GKBI (poddane impregnacji) – taka płyta wytwarzana jest jak GKB z dodatkowym zabezpieczeniem hydrofobowym gipsu, gdzie stosuje się dodatek silikatów. Płyty do zastosowania w pomieszczeniach z wilgotnością powietrza nie przekraczającą 85% – pod warunkiem, że powierzchnie zostaną całkowicie pokryte materiałami odpornymi na wystąpienie wilgoci i tylko w pomieszczeniach wentylowanych. Po wzmocnionym montażu płyty i odpowiednim przygotowaniu możne stanowić podłoże pod okładziny z betonu architektonicznego.

GKF (o ograniczonej palności – ogniochronne) – płyty kartonowo-gipsowe zawierające domieszkę włókna szklanego. Ich cechą charakterystyczną jest zwiększona odporność na ogień. Często znajdują swoje zastosowanie jako osłona przed ogniem, oraz przy zabudowie zimnej kominków. Używamy ich w pomieszczeniach gdzie wilgotność powietrza wynosi poniżej 70%. Po solidnym, wzmocnionym montażu, nadają się pod okładziny betonowe z betonu architektonicznego Creative Concrete od Luxum.

GKFI (o ograniczonej palności – ogniochronne, impregnowane) – płyta z zawartością włókna szklanego i substancji hydrofobowej (ograniczający nasiąkliwość środek hydrofobowy). Płyta ma znacząco zwiększoną odporność na ogień i znajduje zastosowanie w pomieszczeniach gdzie może wystąpić wilgoć – jak łazienki i poddasza. W łazienkach stosować z folią elastyczną. GKFI cieszy się świetnymi opiniami fachowców. Ten rodzaj płyty karton-gips można stosować po odpowiednim przygotowaniu jako podłoże pod płyty z betonu architektonicznego.

GKP (płyta podkładowa pod tynk) – płyta najczęściej montowana na konstrukcji nośnej budynków. To rodzaj płyty GK o dużej chłonności kartonu – co stanowi świetne podłoże pod tynki. Nie jest zalecana do montażu płyt betonowych.

Płyta zespolona – płyta wytwarzana z dodatkiem materiału izolacyjnego, takiego jak pianka polistyrenowa lub poliuretanowa. Można stosować w izolacjach wnętrz przy grubości warstw izolacyjnej od 20 do 60 mm.
Aby przygotować podłoże pod okładzinę z paneli z betonu architektonicznego z płyty gipsowo-kartonowej przygotowujemy powierzchnię podobnie jak przy OSB, tylko jej nie szlifujemy.
Tak jak w przypadku OSB, przeprowadzić inspekcję połączeń w miejscu styku płyt. Widoczne szczeliny wypełnić zaprawą szpachlową. Na powierzchni płyt GK nie mogą pozostać zgrubienia.

Montaż w strefie mokrej

Łazienki, spa, garaże, kuchnie, baseny itp. To pomieszczenia wilgotne. Stosujemy zielone płyty GK.
Zapamiętaj, że zielona płyta GK, jest bardziej odporna na dużą wilgoć w powietrzu i nie ulegnie degradacji przy bezpośrednim kontakcie z wodą. W pomieszczeniu „mokrym” koniecznie zabezpiecz podłoże poprzez aplikację podwójnych warstw folii elastycznej (folia w płynie). W ten sposób ochronisz zieloną płytę GK przed niszczącą penetracją wilgoci, wody i pary wodnej. Naroża zabezpieczyć przy pomocy taśmy uszczelniającej, bowiem sama folia nie podoła naprężeniom które powstaną w takim miejscu. Na tak przygotowanej powierzchni można przystąpić do klejenia przygotowanych, zaimpregnowanych płyt betonowych. Kleić z użyciem kleju wysokoelastycznego, zapewniającego dużą przyczepność płyt betonowych, z betonu Luxum do podłoża.

Przy wykończeniach płytami z betonu architektonicznego np. wanien lub ścian z płyty gips-karton:
Zastosować minimum podwójną warstwę płyt GK oraz zagęścić znacząco ilość zastosowanych profili.
Najlepiej zamiast standardowych profili do płyt kartonowo-gipsowych, zastosować wzmocnione profile drzwiowe. Wówczas podłoże wykaże większą stabilność.
Płyty OSB, są od płyt GK bardziej sztywne i stabilniejsze. Grubość płyty OSB nie może być niższa niż 22 mm, a w przypadku ścian z OSB, zastosować znacznie grubszą płytę i solidne profile.

Koniecznie zapamiętaj, że płyty GK i OSB, które są podłożem pod okładziny z płyt betonowych, absolutnie muszą być zamontowane profesjonalnie, co oznacza – solidnie i stabilnie. Powierzchnia płyt musi być dokładnie oczyszczona. Jeśli podłoże nie będzie przygotowane profesjonalnie, to zastosowanie nawet najlepszych klejów, a takim jest klej dwuskładnikowy do betonu architektonicznego Luxum, mający najlepsze opinie – może nie być całkowicie zadowalające.

fachowa-ekipa

Zachęcamy przy montażu do skorzystania z propozycji autoryzowanych ekip montażowych z możliwością przedłużenia gwarancji – 10 lat

Zapytaj doradcy o bezpłatną wycenę montażu wraz z dojazdem autoryzowanego serwisu montażowego z Krakowa lub Warszawy

*wszelkie zalecenia montażowe należy traktować wyłącznie informacyjnie. Bardziej szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie. Ostateczną decyzję w sprawie sposobu i przebiegu montażu podejmuje montażysta lub kierownik budowy.

ELEWACJE

creative maly
ciemny-beton-architektoniczny-elewacja

Beton architektoniczny na elewacje – nowoczesne rozwiązania

Beton architektoniczny CREATIVE – CONCRETE™ firmy LUXUM® to wyjątkowy materiał elewacyjny.

W ostatnich latach stały się modne elewacje wykonane z betonu architektonicznego. Dekoracyjny beton fasadowy zdobywa popularność w Polsce, dzięki wpływom nowoczesnej architektury europejskiej. Beton, używany nie tylko jako budulec, ale gotowe rozwiązanie estetyki powierzchni funkcjonuje w zachodniej sztuce architektonicznej od lat 20-tych ubiegłego wieku. Teraz powraca w nowoczesnym wydaniu, dzięki nowym technologiom i unikalnej metodzie produkcji, zgodnej z naturą. W oparciu o najwyższej jakości składniki, bez konieczności stosowania sztucznych włókien.

Płyty elewacyjne z betonu Luxum® – wybór profesjonalistów.

Płyty betonowe na elewacje od Luxum®, wybierane są przez inwestorów z doświadczeniem, profesjonalne firmy wykonawcze i dobrych architektów. Na fasady domów, biurowców, budynków użyteczności publicznej. Wybór betonu fasadowego w postaci prefabrykowanych płyt dekoracyjnych CREATIVE – CONCRETE™, podyktowany jest troską o finalny, doskonały efekt estetyczny. Utrzymuje się on na wysokim poziomie przez cały okres eksploatacji. Ma praktycznie dożywotnią trwałość, łatwość montażu, korzystną cenę, dopracowane systemy łatwego montażu i bezwzględne bezpieczeństwo.

Luksusowe elewacje z betonu. Solidna inwestycja i pewny zysk.

Doskonały do wnętrz i na elewacje beton architektoniczny CREATIVE – CONCRETE™ marki LUXUM®, wpływa na wizerunek całej inwestycji związanej z realizacją budynku. Elewacja z nowoczesnego betonu architektonicznego podnosi wartość rezydualną, czyniąc miejsce prestiżowym. Luksusowy format budynku z udziałem estetycznego, dopracowanego i eleganckiego betonu dekoracyjnego pozwala w razie odsprzedaży uzyskać znacząco wyższą cenę. To rozwiązanie, w które warto zainwestować.

Najlepsze płyty betonowe. Świetny efekt bez niespodzianek.

Dostarczany wprost na budowę surowy, naturalny beton architektoniczny fasadowy i do wnętrz od LUXUM® jest standaryzowany. W odróżnieniu od niemal każdej konkurencyjnej oferty, gwarantuje otrzymanie oczekiwanego efektu końcowego, bez niepotrzebnych niespodzianek.

Nie jest tajemnicą, że beton architektoniczny na elewacje został opracowany tak, aby zaspokoić potrzeby wizualne i użytkowe inwestorów. Ponad to, ma za zadanie maksymalnie zoptymalizować i ułatwić montaż, przy okazji eliminując wady, typowe dla elementów elewacyjnych z betonu.

Wieloletnie badania, doświadczenia, pasja, wiedza i determinacja oraz otwartość na najnowsze rozwiązania, zaowocowały powstaniem unikalnej receptury dla betonu architektonicznego. Materiał ten zachowuje wysoką estetykę i świetne parametry techniczne oraz eksploatacyjne, przewidziane na minimum 80 lat. W betonie na elewacje CREATIVE – CONCRETE™ marki Luxum® udało się wyeliminować szkodliwe dla środowiska, estetyki i procesów fizyko-chemicznych zachodzących w stosunkowo cienkich płytach – sztuczne włókna.

Bezpieczne elewacje z betonu architektonicznego.

Luxum® jako pierwsze w Polsce pozbyło się w produkcji płyt betonowych na elewacje z technologią zbrojenia sztucznymi włóknami oraz metody betonu GRC.  To okładziny ścienne, elewacyjne, ogrodzeniowe i posadzkowe, bezpieczne dla dzieci, osób z alergią i zwierząt. To także jedyny beton architektoniczny w płytach wielkoformatowych dostępnych na polskim rynku budowlanym, praktycznie wolny od LZO, w tym od wysoce szkodliwego formaldehydu.

Bezpieczeństwo zdrowotne potwierdza uzyskanie atestu PZH.

Płyty betonowe elewacyjne CREATIVE – CONCRETE spełniają najbardziej surowe normy branżowe. Co więcej, odważnie przesuwają granice, aby zapewnić oczekiwaną skuteczność, bezproblemowość, oraz bezpieczeństwo. Badania okładzin elewacyjnych z betonu architektonicznego wykazują najwyższą jakość, wspartą certyfikatem jakości CE.

Płyty betonowe na elewacje, tarasy i ogrodzenia, wolne od sztucznych włókien, są niezwykle wytrzymałe, odporne na szok termiczny, promieniowanie UV, opady atmosferyczne i mróz.

To jedyne panele betonowe na nowoczesne elewacje, które można przycinać pod dowolnym kątem, szlifować, wiercić otwory. A to wszystko bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu do obróbki betonu i kamienia.

Bardzo łatwe w montażu z systemem na klej lub kotwy dekoracyjne, albo kotwy niewidoczne w systemie elewacji wentylowanej.

Elewacja z betonu – nieograniczony wybór.

Beton na fasady, ogrodzenia i tarasy CREATIVE – CONCRETE™ marki Luxum® daje nieograniczone możliwości kreacji i aranżacji nowoczesnych elewacji. Także w połączeniu z innymi materiałami. Płyty z betonu na elewacjach i ogrodzeniach najczęściej łączy się jest z tynkiem w białym kolorze, drewnem, szkłem, stalą nierdzewną, czarną i kortenowską. Co ciekawe, beton architektoniczny na elewacji, dobrze komponuje się także z kamieniem naturalnym.

CREATIVE – CONCRETE™, płyty które występują w 11 kolorach, od bieli, poprzez gamę szarości typowych dla betonu, po antracyt i grafitową lub głęboką czerń. Dzięki innowacyjnej metodzie wytrawiania (nie malowania) powierzchni producent uzyskał beton architektoniczny w kolorze “zardzewiałej blachy” typu COR-TEN oraz w kolorze czerwonej cegły.

Od klasycznej, gładkiej płyty, przez średnio porowatą typu premium oraz płytę o mocnym charakterze powierzchni, bogato zdobionej kawernami (porami), zwanymi także “rakami” w klasie Industrial™.

Podobnie jak w kolorach płyt z betonu, także w przypadku struktur, marka Luxum® przygotowała prawdziwą gratkę dla chcących podążać własnym stylem. Dlatego można zamówić płyty elewacyjne z imitacjami kotew szalunkowych, o strukturze łupka lub często wybieranej strukturze lawy wulkanicznej. Niemniej jednak, najczęściej wybieranym i pożądanym betonem na elewacje oraz ogrodzenia są płyty o średniej i dużej ilości kawern (porów) , w kolorze jasnej lub ciemnej szarości cementowej w uniwersalnym rozmiarze – 120x60cm.

Pomimo, że płyty betonowe elewacyjne CREATIVE – CONCRETE® bardzo łatwo przycinać, to Luxum® proponuje duży wybór, najczęściej poszukiwanych formatów. Między innymi: 150×60, 120×60, 100×50, 90×55, 60×30 cm. A na tarasy firma dostarcza specjalne płyty o bardzo wysokiej wytrzymałości, z fazowanymi krawędziami, w formacie 80x80cm i grubości 3cm.

Dzięki szerokiemu wyborowi struktur, kolorów i rozmiarów, zaprojektowanie luksusowej elewacji z płytami betonowymi od Luxum® jest bezproblemowe.

Elewacje z betonu architektonicznego – montaż płyt na klej.

Beton architektoniczny CREATIVE – CONCRETE™ marki Luxum®, to nie tylko eleganckie, ale także uniwersalne rozwiązanie na nowoczesne elewacje, ogrodzenia i tarasy zewnętrzne.

Te płyty można montować bez obaw na większości stabilnych podłoży.

W Luxum® poważnie podchodzimy do kwestii odpowiedzialności za produkt i bezpieczeństwo. Dlatego wierzymy, że dzięki badaniom, eksperymentom i skutecznemu montażowi tysięcy metrów kwadratowych elewacji w betonie architektonicznym jesteśmy pewni, że przekazujemy sprawdzone i bardzo skuteczne oraz stosunkowo bardzo łatwe sposoby montażu.

Skuteczny i bezpieczny montaż ułatwia sam beton architektoniczny CREATIVE – CONCRETE™.  Płyty te są odporne UV, mrozoodporne do -40st. C, nie pylą, nie płowieją. Co więcej, są pozbawione wykwitu pylącego mleczka cementowego na rewersie płyty. Jest on charakterystyczny dla powszechnie oferowanych płyt betonowych podejrzanego pochodzenia. To jedyne płyty na polskim rynku budowlanym posiadające fabrycznie polimerowy mostek sczepny, ułatwiający montaż na klej, także płyt w dużych formatach i na dużych wysokościach.

beton_architektoniczny_na_elewacje
beton-montaz-na-klej

Montaż płyt na klej

Producent opracował wspólnie z wiodącym światowym koncernem specjalny, pierwszy w branży klej MS hybrydowy przeznaczony do montażu dużych płyt z betonu architektonicznego. Olbrzymia siła wiążąca i duża elastyczność oraz odporność na warunki atmosferyczne i procesy starzenia, pozwalają montować płyty betonowe tam, gdzie inne rozwiązania klejące nie mają szans powodzenia.

W zestawie z klejem, używany jest także specjalny grunt hybrydowy, przeznaczony do montażu paneli betonowych na elewacje i ogrodzenia. To jedyny grunt hybrydowy opracowany przez najlepszych specjalistów, łatwy do aplikacji i łączący funkcje gruntów wzmacniających – głęboko penetrujących, sczepnych i hydroizolacyjnych. Użycie gruntu CREATIVE-CONCRETE  IPX-8 contact surface zapewnia uzyskanie silnego mostka sczepnego nawet do niepewnych podłoży. Co więcej, tworzy izolację przed wodą, pozbawionych fug dylatacji pomiędzy płytami oraz wzmocni strukturę podłoże i powierzchnię płyty betonowej.

Do zestawu montażowego płyt betonowych na fasady należy także profesjonalny impregnat, przeznaczony specjalnie do impregnacji i skutecznego zabezpieczenia powierzchni nowoczesnego betonu dekoracyjnego. Ten impregnat nie przebarwia płyt, jest wysoce wydajny i skuteczny, do aplikacji wałkiem lub natryskowo. Najwygodniejszy sposób na impregnację elewacji z betonu, to użycie impregnatu do betonu architektonicznego Luxum® rozpylonego dwukrotnie po zakończeniu mocowania płyt do podłoża.

Zastosowanie fabrycznego zestawu montażowego, daje możliwość klejenia płyt betonowych na fasady z ociepleniem ze styropianu, XPS czy wełny mineralnej.

PODJAZDY, CHODNIKI, TARASY

creative-concrete-logo

płyty betonowe nr 1 w Polsce

piękne wnętrza • luksusowe elewacje

industrial-plyta-5-cm

Płyty z betonu architektonicznego na podjazdy, tarasy, chodniki

Luksusowe płyty z betonu architektonicznego Luxum z powłoką LAMIGUARD przeznaczone do montażu na tarasy, chodniki, podjazdy to doskonały wybór dla trwałych, bezpiecznych i nowoczesnych aranżacji w doskonałym wydaniu. Wielkoformatowe płyty 120×60 cm o grubości 5 cm, z piękną, prawdziwie industrialną strukturą, to unikalne osiągnięcie w dziedzinie aranżacji przestrzeni wokół domów, biurowców, hoteli czy restauracji.

Dotychczas niespotykane na polskim rynku wielkoformatowe płyty betonowe na chodniki, tarasy, podjazdy od Luxum stanowią produkt o wyjątkowej estetyce. Do produkcji płyt wykorzystywany jest beton architektoniczny, który łączy wytrzymałość z jednoczesną łatwością obróbki i montażu.

Bardzo wysokie parametry jakościowe sprawiają, że płyty są mrozoodporne, odporne na promieniowanie UV, mają najlepszą dla betonu klasę ścieralności, a dzięki fabrycznej impregnacji LAMIGUARD są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Płyty tarasowe i chodnikowe z powodzeniem wytrzymują nie tylko intensywny ruch pieszy, ale także kołowy do 3,5 t. Przy wyższych wymaganiach, warto zainwestować w płyty o dodatkowym zbrojeniu stalowym, przeznaczone są zarówno na podjazdy, jak i strefy rozładunku i parkowania.Pomimo tylko 5 cm grubości, można na nie wjeżdżać pojazdami o ciężarze nawet do 25 ton. Umożliwia to swobodny ruch technologiczny sprzętu budowanego czy też wozów asenizacyjnych.

Ultra wytrzymała płyta w strukturze INDUSTRIAL w najbardziej pożądanym rozmiarze 120 x 60 x 5 cm

· waga jednej płyty: od 80 kg

· unikalna struktura trawertynu o industrialnym charakterze

· prosty montaż: według schematu montażu kostki brukowej lub na klej elastyczny

Ultra wysoka wytrzymałość płyt, z możliwością docinania jak płytki gresowe oraz ich niewielka grubość przy równoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów estetycznych, czynią z nich doskonałą alternatywę dla kostki brukowej i płyt kamiennych.

Płyty wielkoformatowe na chodniki, tarasy i podjazdy produkcji Luxum, występują w wielu kolorach, od bieli, przez wiele charakterystycznych dla betonu architektonicznego odcieni szarości po wyrazisty antracyt. Unikalna fabryczna powłoka LAMIGUARD, zabezpiecza płyty przed najczęściej występującymi plamami pochodzenia organicznego, takimi jak: plamy olejowe, wykwity, mchy, porosty, odchody zwierząt domowych i ptactwa. Chodniki, tarasy czy podjazdy z płyt betonowych Luxum łatwo utrzymać w czystości – mają zdolności samooczyszczania przy opadach deszczu, a od czasu do czasu możemy je zmywać myjką ciśnieniową.

Podjazd do domu z płyt betonowych

Podjazd do domu jest jednym z pierwszych elementów, jakie dostrzegamy w jego otoczeniu. Pełni wiele funkcji – praktyczną, komunikacyjną oraz estetyczną, a jego wygląd to dla domu ważny akcent kompozycyjny. Wjazd na posesję stanowi jedną z najmocniej zużywających się powierzchni, a ruch samochodowy, trudne warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne są wyzwaniem dla jego trwałości. To dlatego płyty z betonu architektonicznego Luxum są doskonałym wyborem do aranżacji przestrzeni wokół Twojej inwestycji.

STRUKTURA

industrial_800x800

CENNIK

BETON ARCHITEKTONICZNY PURE

creative maly

NOWOŚĆ – beton architektoniczny na wymiar od Luxum

ultralekka alternatywa dla tradycyjnych płyt betonowych

Bez nazwy-1

Płyty betonowe Pure to nowe rozwiązanie w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Przygotowywane na indywidualny wymiar naturalne panele betonowe wytwarzane są z użyciem najwyższej klasy, bezpiecznej żywicy.

Płyty betonowe na wymiar są idealne do pokrycia:

 • ścian
 • frontów meblowych
 • małej architektury
 • elementów wyposażenia w kuchni i łazience

 

Beton architektoniczny Pure:

 • wytwarzane na dowolny wymiar
 • posiadają atest PZH
 • prosty montaż
 • nie zawiera szkodliwych sztucznych włókien
 • prosty do utrzymania w czystości
 • w 100% ekologiczne i trwałe rozwiązanie do pokrycia ścian i sufitów
 • doskonała izolacja termiczna
 • ciepło i mrozoodporny
 • materiał nie starzeje się
 • duża odporność na zarysowania
 • prosta obróbka
 • niska ścieralność
 • odporność na korozję

Kolorystyka płyt z betonu architektonicznego Pure

kolory

Struktury płyt z betonu architektonicznego Pure

Prosty montaż – bez konieczności wiercenia otworów montażowych lub używania skomplikowanych systemów montażowych

Dzięki unikalnym właściwościom płyt z polimerobetonu możemy montować go nawet na najbardziej wymagających powierzchniach, tam gdzie podłoże wymaga użycia najlżejszych okładzin ściennych. Nawet na sufitach i lekkich ściankach oraz tynkach maszynowych – w miejscach, gdzie montaż cięższych okładzin jest ryzykowny lub niemożliwy. Płyty betonowe Pure nie wymagają użycia skomplikowanych systemów montażowych, kotwienia, lub wiercenia otworów montażowych. Specjalnie opracowana formuła pozwala na prosty i szybki montaż z użyciem dedykowanego kleju do betonu architektonicznego Luxum.

Najniższa waga płyt betonowych – tylko 6,5 kg/1 m²

Płyty z betonu architektonicznego na zamówienie – od 790 zł brutto / m²

Pokrycie frontów meblowych (płyty meblowej) – od 590 zł brutto / m²

 

Płyty z betonu architektonicznego w strukturze Pure wykonywane są z użyciem najwyższej jakości materiałów: cementu oraz żywicy. W procesie produkcji, każdy z kolejnych etapów przebiega według ściśle określonych procedur.

 

 

 

 

W Luxum dbamy o środowisko. Kruszywa, których używamy w procesie produkcji pochodzą z surowców wtórnych.

 

 

 

 

 

W procesie produkcji płyt z betonu architektonicznego Pure używamy wyłącznie cementu oraz wysokiej klasy żywicy, bez zużycia cennego źródła energii – wody.

 

 

Beton architektoniczny Pure można montować w kuchniach i łazienkach – także w strefie mokrej (pod prysznicem)

Dopiero tam płyty pokazują swoje prawdziwe walory estetyczne i użytkowe. Co więcej, dzięki podwyższonej odporności na zanieczyszczenia chemiczne, nie musimy martwić się o plamy z soków owocowych, wina oraz mydła, kosmetyków i popularnej chemii występującej w łazience i kuchni.

Dzięki specjalnie opracowanej, gładkiej powierzchni paneli betonowych Pure, płyty nie wymagają dodatkowej impregnacji oraz wymagającej lub czasochłonnej konserwacji powierzchni. To dlatego beton ozdobny Pure przez lata użytkowania nie zmienia swoich właściwości estetycznych.

 

W 100% ekologiczne rozwiązania w Twoim domu

Ultralekkie płyty polimerobetonowe wytwarzane są z najwyższej jakości kruszyw – cementu oraz żywicy. W tradycyjnych płytach z betonu architektonicznego, do urobku betonowego wykorzystuje się mieszankę kruszyw oraz wody. W procesie produkcji płyt z betonu architektonicznego Pure zastąpiliśmy wodę żywicą, sprawiając, że produkt jest nie tylko lekki, ale także przyjazny dla środowiska i ekosystemu z zachowaniem najwyższych parametrów jakościowych.

Płyty z polimerobetonu od Luxum posiadają atest PZH – dzięki temu z powodzeniem odnajdują się w aranżacji wnętrz publicznych: restauracjach, kawiarniach, biurowcach, galeriach.

Maksymalny rozmiar płyty betonowej 2,5 m x 1 m

LITERY 3D z betonu architektonicznego

creative maly
litery-3d-love

Beton architektoniczny jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych materiałów na rynku dekoracji wnętrz. Występuje nie tylko w formie płyt przeznaczonych do pokrycia ścian, kominków, podłóg i elewacji ale także w formie unikalnych, spersonalizowanych dodatków i dekoracji.

Litery 3D z betonu architektonicznego to doskonały pomysł na oryginalny prezent – możesz skomponować dowolny napis, wykorzystując nieograniczone możliwości materiału, jakim jest beton dekoracyjny.

Elementy (litery 3D) ozdobne z betonu architektonicznego najczęściej aranżuje się jako :

– napis LOVE;

– napis HOME;

– inicjały;

– imię dziecka;

– numeracja frontów domów;

Betonowe litery ozdobne można montować także w warunkach zewnętrznych, jako oznakowanie (numeracja) domów, lub inne elementy ozdobne.

Dekoracyjne elementy z betonu doskonale odnajdują się w połączeniu z innymi modnymi materiałami: szkłem, drewnem, metalem, cegłą i elementach w bieli oraz czerni. Co więcej, podkreślą także aranżacje przestrzeni w stylu: glamour, skandynawskim, klasycznym, industrialnym i loftowym.

Jak zamówić litery z betonu architektonicznego?

– wybierz litery, cyfry, znaki specjalne, lub symbole

– wybierz wielkość liter;

– wybierz font;

– wybierz kolor;

– wybierz strukturę (gładka, porowata)

– wybierz przeznaczenie betonowych elementów (montaż na ścianie, montaż na elewacji, litery wolno stojące)

Kolorystyka liter 3D z betonu architektonicznego

kolory i struktury literki betonowe

Akcesoria betonowe wykonywane są w 100% ręcznie z najlepszej jakości ekologicznych surowców polskiego pochodzenia.

Na zamówienie dostarczamy także litery z podstawką stabilizującą lub prętami przygotowanymi do montażu elementów betonowych.

Litery z betonu architektonicznego są dostępne w 3 wyselekcjonowanych kolorach naturalnych szarości.

Waga jednej literki – od 0,5 do 1,5 kg – w zależności od wybranej wielkości

Grubość literek: 3 cm

Minimalna wysokość jednej literki: 16 cm

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

KONTAKT
close slider

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza

Skontaktuj się


Zadzwoń teraz
12 346 49 11 * 12 307 00 70
lub skorzystaj z formularza poniżej

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza