Luksusowa okrągła wanna

Wanny wolnostojące i do zabudowy; Solid Surface

Pomysł na firmę z wyposażeniem wnętrz dojrzewał latami. U podstaw była praktyka, która przerodziła się w pasję tworzenia i umiłowania pięknych rzeczy, potrzeba poszukiwania dobrego wzornictwa, wyrażonego w niebanalnych formach oraz niechęć do masowej produkcji. Luxum® ma ambicję oferowania awangardowego, dizajnerskiego wyposażenia łazienek i wnętrz. Firma nie stroni też od unikalnych, ale klasycznych wzorów. Osobiście od początku zajmuję się i opiekuję działem produkcji wanien oraz technologią wiodących, najlepszych materiałów stosowanych do ich produkcji.

Wanny są nieodłącznym elementem dobrze urządzonej, luksusowej łazienki. Dlatego Luxum® tworzy wanny nowoczesne, niepowtarzalne, ponadczasowe, o harmonijnych proporcjach lub nietypowych formach, ostrych, minimalistycznych, kubistycznych i zdecydowanych liniach, wyrażających abstrakcyjne myślenie o pięknie sztuki użytkowej. Zawsze jednak wanny takie, o których ludzie pamiętają i korzystają z nich z przyjemnością.

To jedyne w Polsce nowoczesne wanny wolnostojące i do zabudowy

projektowane i kreowane na uniwersalnej zasadzie współtworzenia. W Luxum® wanny najczęściej buduje się w pojedynczych, niepowtarzalnych egzemplarzach, na indywidualne zamówienie. Projektanci Luxum® współtworzą wanny bezpośrednio z inwestorem lub wskazanym przez niego architektem. Daje to pewność idealnej zgodności formy z rzeczywistymi potrzebami użytkowników.

Pomimo że manufaktura w ciągu już niemal 20 lat rozwoju stale ewoluowała, to nadal nie zatraciła ducha artystycznego rzemiosła. Najnowocześniejsze sterowane cyfrowo centra obróbki 3D, doskonale wspomagają najlepszych w kraju fachowców, którzy każdy egzemplarz wanny formują i wykańczają ręcznie. Najmłodszym pokoleniom pasjonatów nowoczesnego rzemiosła, przekazuję zdobytą wiedzę, ale wciąż staram się osobiście nadzorować wszystkie etapy powstawania każdej wanny. Wówczas jesteśmy pewni, że wanna trafiając do Twojej łazienki, jest dokładnym odzwierciedleniem potrzeb, oczekiwań i spełnieniem marzeń o idealnej łazience.

Unikalne wzornictwo

Poszukując kształtów i form wanny, projektanci wzornictwa Luxum® doradzają takie rozwiązania, które podkreślą status i będą spójnym uzupełnieniem wyposażenia łazienki. Co więcej, pokażą także szlachetność surowca Solid Surface.

Odkrywamy to, co najpiękniejsze w kompozytowych materiałach Solid Surface, z których powstają nowoczesne wanny wolnostojące, do zabudowy czy wpuszczane w podłogę. A także te stanowiące element luksusowej zabudowy łazienkowej i pokoju kąpielowego z domowym SPA. Od nieskazitelnej czystości bieli po szeroki wybór jednorodnych kolorów pastelowych niemal w pełnej gamie, po różnego rodzaju fantazyjne wzory naturalnego kamienia i abstrakcje. Unikalna możliwość wykończenia w tradycyjnym połysku lub w wykończeniu w stylu nowoczesny mat (satyna matowa).

Wielką zaletą nowoczesnych materiałów kompozytowych Solid Surface jest ich unikalna możliwość wytworzenia luksusowej wanny, wyposażenia sanitarnego oraz wielu elementów wykończeniowych w łazience, o 100% higienicznej, perfekcyjnie gładkiej i niezwykle trwałej powierzchni.

Wanny Solid Surface

są unikatowe i pożądane ze względu na swoje właściwości utrzymania ciepłoty wody. A także możliwości wielokrotnej, właściwie dożywotniej regeneracji i szlachetności dotyku. Dzięki tej niezwykłej właściwości nie trzeba się przejmować trwałością wanny. Jest ona zachowana na zawsze. Wanny kompozytowe z Solid Surface: Corian, Staron, Krion, Kerrock, Cristalplant, Cristalstone, GFK Luxum spisują się świetnie w nowoczesnych, jak i typowo klasycznych łazienkach prywatnych oraz luksusowych łazienkach hotelowych i gabinetowych. Nie tylko moje osobiste poręczenie, ale także wieloletnia gwarancja przekonuje, że wanny z kompozytu Solid Surface to najlepszy wybór. Żaden inny materiał nie jest tak dobry do produkcji wyposażenia sanitarnego. Wanny akrylowe, stalowe, żeliwne, z kamienia czy konglomeratu ustępują estetyką i własnościami użytkowymi oraz możliwościami kreacji wannom Solid Surface.

Konsultanci i projektanci Luxum®, są otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie. Dokładają wszelkich starań, aby wanny, które opuszczą manufakturę, spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i architektów.

Wanny wolnostojące, wanny do zabudowy, czy wanny wpuszczane w podłogę lub wanny nietypowe dzięki kompozytom Solid Surface uzyskują dowolny i zadany kształt.

Wanny powstają nawet w jednym, całkowicie niepowtarzalnym egzemplarzu. Dlatego każdy, kto jest człowiekiem ceniącym światowe trendy, uniwersalną modę, ponadprzeciętność, prawdziwy luksus, nieograniczony komfort i wzorową elegancję otrzyma w Luxum® wannę i pozostałe wyposażenie łazienki, jakich oczekuje.

Wystarczy skontaktować się z konsultantami Luxum®.

Zapraszam do salonu firmowego – Galeria Wnętrz Kreatywnych  oraz skorzystania z formularza zapytań lub infolinii telefonicznej 12 307-00-70

Zamawiając wannę, sprawdź możliwość skompletowania lub uzupełnienia wyposażenia łazienki w umywalki z blatem, blaty, szafki pod umywalkę oraz okładziny ścienne bez fugi.

Przydatne informacje:

Podział wanien ze względu na formę:

• wanny prostokątne

• wanny kwadratowe

• wanny okrągłe

• wanny asymetryczne

• wanny eliptyczne

• wanny owalne

• wanny nietypowe

Podział wanien ze względu na materiał:

• wanny akrylowe

popularne, tanie wanny, ciepłe w dotyku, o różnych kształtach, mogą być wyposażone w systemy hydromasażu, bardzo lekkie, niestety nietrwałe, podatne na szarzenie, zarysowania i pęknięcia. Występują jako wanny wolnostojące i do zabudowy, także w dużych rozmiarach i jako dwuosobowe. Specjaliści nie polecają wpuszczania ich w podłogę.

• wanny stalowe i żeliwne

dostępne w różnym przedziale cenowym, wyjątkowo odporne na zarysowania i zabrudzenia, bardzo trwałe,  łatwe do utrzymania w czystości, mają ograniczone kształty, są zimne i niezbyt przyjemne w dotyku. Wanny stalowe raczej nie występują jako wanny wolnostojące, lecz do zabudowy lub jako wpuszczane w podłogę. Wanny żeliwne są bardzo odporne na uszkodzenia i ewentualne przebarwienia czy plamy, jednak dodatkowo są bardzo ciężkie i obecnie trudno dostępne.

• wanny kamienne

wykonane z kamieni o niskiej chłonności jak marmur czy granit, rzadziej z innego kamienia. Mają ograniczone kształty, są bardzo zimne i ciężkie. Często trudne do utrzymania w czystości. Wrażliwe na błędy montażowe i eksploatacyjne.

• wanny z konglomeratu

wanny o wysokim stopniu higieny, eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości. Mogą przybierać różne formy, ale są ograniczone przez grubość ścianki i duży ciężar. Rzadko występują jako wanny duże lub wanny dwuosobowe albo wieloosobowe. Niewiele wanien z konglomeratu występuje w wersji z hydromasażem i o strukturze matowej. Mogą za to występować w innym kolorze niż standardowa biel. Ich wadą jest podatność na pęknięcia i ubytki spowodowane uderzeniem twardego przedmiotu (np. spadającą z blatu czy półki butelką perfum). Zabierają wodzie ciepłotę, powodując konieczność dolewki gorącej wody. Mogą występować jako matowe, jednak tylko u najlepszych producentów, którzy opanowali technologię uzyskiwania estetycznych powierzchni matowych.

• wanny plastikowe i akrylitowe

tanie wanny ekonomiczne. Ich zaletą jest to, że są tanie i bardzo lekkie, lżejsze od akrylowych. Nadają się do kempingów, przyczep turystycznych itp. Na tym zalety się kończą. Mają dyskusyjne opinie o trwałości. Właściwie trudno je naprawić, nawet prowizorycznie. Występują w połyskliwej strukturze.

• wanny szklane

nowoczesne, luksusowe wanny szklane wytwarzane przez niewielką ilość manufaktur lub duże fabryki, ale w ograniczonych seriach. Wanny szklane to wyjątkowa estetyka i głębia koloru oraz możliwość uzyskania ciekawych kształtów. Wanny szklane mają ograniczone rozmiary oraz są chłodne w dotyku, słabo utrzymują ciepłotę wody. Mają doskonałe walory estetyczne, ale są bardzo trudne do utrzymania w czystości i niekoniecznie odporne na zarysowania i drobne ubicia. Występują najczęściej jako wanny wolnostojące.

• wanny drewniane

w większości wanny luksusowe. Mogą mieć różne kształty, choć najczęściej występują jako wanny wolnostojące, owalne. Wykonane przez dobrych producentów są eleganckie i trwałe. Ich ciężar jest akceptowalny. Wymagają dużej uwagi przy pielęgnacji, czyszczeniu i konserwacji. Uszkodzenie czy zarysowanie powierzchni wanny, która nie jest wykonana w 100% z drewna wodoodpornego, może spowodować poważne szkody, a nawet zniszczenie wanny. Usłojenie i kolorystyka determinuje resztę aranżacji łazienki. Wanny drewniane są ciepłe i przyjemne w dotyku. Zdaniem specjalistów z branży nowoczesnego wyposażenia łazienek, obok wanien z Solid Surface, to właśnie wanny z drewna, są tymi najbardziej luksusowymi i godnymi uwagi, z wyjątkiem tam gdzie wanna jest używana codziennie lub występuje twarda woda. Są producenci wanien drewnianych, którzy oferują przygotowanie egzemplarza na indywidualne zamówienie. Wanny drewniane występują zarówno w wersji w wysokim połysku, jak i nowoczesnym macie. Matowe wanny drewniane uchodzą za nietrwałe, ze względu na specyfikę matowych lakierów i żywic zabezpieczających.

• wanny z betonu architektonicznego 

wanny betonowe to awangarda i nowość wśród wanien o luksusowym charakterze. Te wanny posiadają liczne grono zwolenników, którzy preferują surowy styl industrialny i minimalizm. Wanny betonowe w technologii tradycyjnej betonu polerowanego poza ciekawą estetyką, charakterystyczną dla betonu architektonicznego, mają bardzo wysoki ciężar i ograniczoną formę. Występują jako wanny wolnostojące lub wanny w posadzce. Alternatywą dla typowych, tradycyjnych wanien z betonu, są wanny z lekkiego betonu architektonicznego Luxum®. Wanny betonowe Luxum® są lekkie, estetyczne i trwałe. W dowolnym kształcie, rozmiarze i wielu dostępnych odcieniach oraz kolorach betonu. Także wanny z cienkim rantem!

Wanny betonowe z lekkiego betonu architektonicznego Luxum® powstają w pojedynczych egzemplarzach na indywidualne zamówienie. Wanny z lekkiego betonu to opatentowana przez Luxum® metoda produkcji tego rodzaju wanien. Rdzeń z włókna szklanego (bardziej wytrzymałego niż akryl, ale tak samo lekkiego) pokrywa się mikrocementem dekoracyjnym, importowanym z Włoch. Cienka warstwa betonu architektonicznego jest wodoodporna i ma wszystkie, wyjątkowe cechy estetyczne występujące w betonie dekoracyjnym. Wanny betonowe Luxum® występują standardowo w kolorze naturalnym, typowym dla betonu, w wersji matowej. Na życzenie dostępnych jest wiele kolorów oraz możliwość wykonania powierzchni w połysku. Możliwy jest montaż hydromasażu według zindywidualizowanego zapotrzebowania.

• wanny Solid Surface,

czyli wanny kompozytowe. To zdecydowanie najlepszy wybór do każdego rodzaju łazienki. Różnorodność struktur, wzorów i kolorów jest oszałamiająca. Wanny Solid Surface są ciepłe w dotyku, zatrzymują ciepło wody, skutecznie przedłużając relaksującą kąpiel. Wanny Solid Surface powstają wyłącznie w firmach oferujących wyposażenie łazienek, wyposażenie sanitarne najwyższej klasy. Z kompozytów Solid Surface: Krion, Corian, Cristalstone, Cristalplant, Montelli, Kerrock, Hi-Macs, Pral, GFK Luxum, powstają wanny o wyjątkowych walorach eksploatacyjnych i estetycznych, z gwarancją trwałości na dziesięciolecia. Tylko wanny z Solid Surface mogą być całkowicie poddane regeneracji. Co ciekawe, przy dużych wannach, wannach dwuosobowych i wieloosobowych, które nie mieszczą się w otworach drzwiowych i okiennych, technologia Luxum® pozwala na dostarczenie w miejsce montażu wanny w kilku elementach i połączenia ich w monolit bez widocznych łączeń. Tylko kompozyty Solid Surface zapewniają takie możliwości.

Warto podkreślić, że wanny te mają niższą wagę niż w przypadku wanien z konglomeratu (dolomitu), czy wanien z kamienia naturalnego. Ma to duże znaczenie przy transporcie, montażu i możliwości eksploatacji uwzględniającym nacisk na podłoże.

Z kompozytów Solid Surface, specjaliści Luxum® uzyskują wanny wolnostojące i do zabudowy w dowolnym rozmiarze i kształcie.

Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania wanien z cienkim rantem i odpływami szczelinowymi. W Luxum® można także zamówić dopasowane stylem do wanny umywalki, blaty, brodziki prysznicowe, a nawet szafki, meble i monolityczne okładziny ścienne bez fug (bez widocznych łączeń). Wanny Solid Surface mogą z powodzeniem być projektowane i montowane jako wpuszczane w podłogę. Na życzenie nowoczesne wanny Solid Surface Luxum®, są wyposażane w systemy hydromasażu o różnym przeznaczeniu i konfiguracji, całkowicie dopasowanym do indywidualnych potrzeb inwestora.

Dodatkowo nowoczesne wanny wolnostojące i do zabudowy z Corianu, Krionu czy GFK Luxum mogą być wyposażone w oświetlenie, w tym oświetlenie o funkcjach relaksujących i odprężających (koloroterapia). W manufakturze powstają wanny z Solid Surface każdego rodzaju i przeznaczenia. W tym wanny projektowane całkowicie indywidualnie lub powstające z inspiracji innymi projektami, w tym najbardziej znanymi kreacjami wanien XX i XXI wieku.

• wanny z włókna węglowego (Carbon)

wytwarzane zaledwie w kilku firmach na świecie, w tym w zakładach Luxum®. Wanny o wyjątkowej estetyce, wysokiej trwałości i lekkości. Wanny z Carbonu (włókna węglowego) często są budowane jako nietypowe wanny wiszące lub wanny dla pasjonatów wyczynowej motoryzacji oraz luksusowych jachtów. Carbon – włókno węglowe to materiał HI-TECH. Zakład Luxum® jest także w posiadaniu wiodącej na świecie technologii przetwórczej włókna węglowego, w tym możliwości przetwarzania włókna węglowego w prepregach, dzięki zastosowaniu autoklawów i pomp ciśnieniowych oraz specjalnych pras i komór wygrzewających.

To właśnie w polskiej manufakturze Luxum®, powstają wanny z włókna węglowego na potrzeby różnych, w tym wiodących marek włoskich. W Luxum® można zamówić wannę z włókna węglowego i inne wyposażenie sanitarne z tego kompozytu w pojedynczym egzemplarzu, zaprojektowanym indywidualnie. Wanny z włókna węglowego (Carbonu) najczęściej projektuje się w wersji wiszącej i wolnostojącej. Wykończenia w wysokim połysku lub matowe. Na życzenie wanny z Carbonu mogą być wyposażone w systemy hydromasażu i oświetlenia relaksującego konfigurowanego indywidualnie.

 

Podział wanien ze względu na rodzaj zabudowy

• wanny wolnostojące

• wanny do zabudowy

• wanny wpuszczane w podłogę

• wanny w zabudowie meblowej (wanny z regałem lub wanny z szafkami, czy wanny z szufladami)

• monolityczne zabudowy wannowe, stanowiące centralny zespół sanitarny jako połączenie w jednej bryle (zabudowie) wanny, umywalek, szafek łazienkowych i prysznica. Często w połączeniu z wbudowanym lub wiszącym lustrem. Także w wersji z donicą na roślinność, akwarium, barkiem czy biblioteczką, chłodziarką na wino, wbudowanym tabletem czy TV.

• wanny w zabudowie szklanej lub z materiału Solid Surface, łączonego z innymi materiałami, w tym ze szkłem, włóknem węglowym czy betonem architektonicznym.

Podział wanien ze względu na przeznaczenie (dostępne w Luxum®).

• wanny do użytku domowego

• wanny do hoteli

• wanny SPA do użytku domowego i profesjonalnego

• wanny kąpielowe

• wanny lecznicze

• wanny dla osób o ograniczonej sprawności

• wanny balie

• wanny flotacyjne, w tym wanny do flotacji z pokrywą

• wanny specjalnego przeznaczenia

• wanny pojedyncze

• wanny dwuosobowe

• wanny wieloosobowe

Wszystkie wanny budowane w Luxum® są bezpieczne, wykonuje się je wyłącznie z atestowanych materiałów z przeznaczeniem także do wody pitnej.

Luxum® daje nieograniczone możliwości w łazience.

Na życzenie transport i montaż na terenie UE oraz USA.

Dla firm możliwość produkcji nowoczesnych wanien wolnostojących i do zabudowy każdego rodzaju pod marką własną. Zarówno w pojedynczych egzemplarzach lub seriach limitowanych oraz ze względu na ręczny charakter wykończeń, jak i specyfikę materiałów w seriach ograniczonych.

Udostępnij

Rozpocznij wyszukiwanie przyciskiem Enter

Koszyk

Brak produktów w koszyku.