Materiały

/
Materiały

Solidne wyroby wymagają najlepszych materiałów

Poznaj najlepsze materiały dla Twojej inwestycji

Luxum® dysponuje wiedzą i zaawansowanymi możliwościami technologicznymi. Potrafimy sprostać praktycznie każdej, nawet najbardziej skomplikowanej realizacji z zakresu wyposażenia wnętrz. Solidnie urzeczywistniamy najpiękniejsze projekty XXI wieku z materiałów tradycyjnych, będących najbliżej natury. Dzięki zastosowaniu takich materiałów możemy żyć w zgodzie z otaczającą nas naturą. Dla pragnących odmiany, czegoś nowego, niespotykanego, Luxum® przygotowuje wyposażenie wyznaczające nowe trendy, korzystając z ultranowoczesnych, innowacyjnych i wiodących na światowym rynku materiałów kompozytowych. To dzięki tym materiałom tworzy się niespotykane projekty i ponadczasowe wnętrza.

Poniżej znajdziesz więcej szczegółów o wybranych materiałach, z których – z pomocą Luxum® – zrealizujesz to, czego pragniesz! Mowa o kompozytach i konglomeratach do produkcji ekskluzywnego wyposażenia z GFK Luxum®, Cristalstone® oraz Solid Surface: Corian®, Hi-Macs®, Kerrock®, Staron®.

Ciekawym rozwiązaniem jest także innowacyjny beton architektoniczny Luxum® w płytach Creative-Concrete® do dekoracji ścian, elewacji, podłóg, ogrodzeń i kominków oraz  wodoodporny polimerowy beton architektoniczny do odlewu blatów i wyposażenia sanitarnego, takiego jak umywalki, wanny, brodziki.

Zapewne intrygującym materiałem dla architektów i fanów technologii hi-tech jest włókno węglowe (carbon), które do produkcji wyposażenia wnętrz, małej architektury i wyposażenia sanitarnego Luxum® wprowadziło na polski rynek jako pierwsze. Do chwili obecnej jesteśmy jedyną polską firmą, która posiada technologię przetwarzania i formowania włókna węglowego do potrzeb produkcji elementów wyposażenia wnętrz i łazienek.

Okładzina Corian w aranżacji

Beton architektoniczny

Element na zamówienie z włókna węglowego

CORIAN® i inne kompozyty Solid Surface

Staron®, Hi-Macs®, Kerrock®, Montelli®, Krion®, Hanex®, Akrilika®

Wynaleziony przez firmę DuPont kompozyt Corian® był pierwszym materiałem Solid Surface na rynku. Później, wraz z rozwojem rynku wyposażenia wnętrz o niezwykłych możliwościach, dołączyły inne marki, takie jak: Staron®, Kerrock®, Rausolid, Hi-Macs®, Hanex®, Montelli, AB-Laminati. Solid Surface to płyty mineralno-akrylowe wykonane z wypełniacza mineralnego oraz z polimetakrylanu metylu (PMMA) – czyli żywicy akrylowej. Corian® i inne Solid Surface stosowane są w sektorach: prywatnych, komercyjnych oraz publicznych. Między innymi w hotelach (np. wykonywane są recepcje z Corianu), centrach handlowych, portach, na statkach czy w instytucjach medycznych. Są to solidne powierzchnie, oferujące nadzwyczajne możliwości aranżacji i służące swoim użytkownikom przez długie lata. Równoważąc piękno i wytrzymałość, materiał kompozytowy Solid Surface znakomicie nadaje się do innowacyjnych oraz wymyślnych kreacji architektonicznych. Między innymi: blatów kompozytowych, różnorodnych form meblowych i wyrobów sanitarnych, a zwłaszcza umywalek, wanien, brodzików oraz aplikacji mających służyć przez wiele lat.

Corian® firmy DuPont to kompozyt Solid Surface, który dotychczas był wiodącym na rynku. Umywalki z Corianu® zachwycają swoim pięknem i właściwościami użytkowymi. Blaty z tego materiału to prestiż w prawdziwym, europejskim stylu. Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom, blat z Corianu® podobnie jak ten wykonany ze Staronu, można w procesie produkcyjnym poddać procesowi gięcia i formowania 3D, dzięki czemu uzyskujemy najbardziej kreatywne formy z materiału kamiennego. Umywalki blaty, meble i inne wyroby z Corianu® można poddać prostej renowacji, co sprawia, że zawsze będą wyglądały jak nowe! To właśnie z Corianu® wytwarzamy nietypowe umywalki dla najlepszych zachodnich marek.

Corian® i inne podobne kompozyty Solid Surface, wykorzystywane są do wytwarzania najbardziej ekskluzywnego wyposażenia sanitarnego przez najlepsze światowe firmy. W Luxum® tworzymy z kompozytów Solid Surface wyposażenie sanitarne – wanny, umywalki, brodziki, blaty, zabudowy i meble .

COKOLWIEK SOBIE WYOBRAZISZ, ISTNIEJE OGROMNE PRAWDOPODOBIEŃSTWO ŻE LUXUM DA RADĘ STWORZYĆ TO DLA CIEBIE PRZY POMOCY MATERIAŁU SOLID SURFACE.

Kompozyt Solid Surface może być:

Możliwości wykorzystania kompozytu Solid Surface

Jednorodne, nieposiadające widocznych łączeń kompozyty Solid Surface są dostępne są w Luxum® w ponad 500 kolorach gładkich, marmurkach i innych kolorach kamieni naturalnych, modyfikowanych oraz fantazyjnych i metalicznych.  Mogą być stosowane także do tworzenia wielkich obiektów architektonicznych. Corian®, Staron®, Krion®, Rausolid®, Kerrock®, Hi-Macs® bardzo dobrze łączą się również z innymi materiałami, takimi jak glazura i terakota, stal nierdzewna a także beton architektoniczny, drewno, granit i szkło. Nadają się zarówno na aplikacje pionowe, jak i na powierzchnie poziome.

Pozwalają tworzyć wyjątkowe meble, wyroby sanitarne, małą architekturę oraz obiekty oświetleniowe. Lista możliwych zastosowań ciągle się wydłuża i ewoluuje.

Materiał Solid Surface Staron® firmy Samsung, jest odpowiednikiem Corianu® to doskonałej jakości kompozyt typu Solid Surface, zwany także “kamieniem syntetycznym”. Umywalki na wymiar ze Staronu® charakteryzują się doskonałą estetyką oraz ciekawą kolorystyką. Staron® doceniany jest  za niezwykłą trwałość i szeroką możliwość wyboru kolorów. Co więcej, umywalki i blaty ze Staronu® można po długim czasie użytkowania regenerować, a tym samym przywracać ich pierwotne piękno.

Jednym z najbardziej popularnych kompozytów Solid Surface jest Krion® hiszpańskiej firmy Porcelanosa. To jeden z najmłodszych przedstawicieli z gatunku luksusowych materiałów Solid Surface. Renoma firmy Porcelanosa i doświadczenie w produkcji ekskluzywnego wyposażenia sanitarnego zaowocowało dostarczeniem na rynek kompozytu Solid Surface o doskonałych walorach jakościowych i bardzo ciekawym wzornictwie kolorystycznym. Obecnie Krion®, dzięki także nieco niższej cenie jak Corian® oraz ciekawej, nowoczesnej gamie kolorystycznej bardzo zyskuje na popularności i chętnie jest wybierany przez inwestorów, architektów i projektantów wnętrz.

Wymienione wyżej inne kompozyty Solid Surface, takie jak Kerrock®, AB Laminati®, Hi-Macs®, Montelli®, Rausolid®, Acrea®, Akrilika® itp, mają praktycznie identyczne właściwości jak opisywane Krion®, Corian® i Staron®

W Galerii Wnętrz Kreatywnych Luxum® w Krakowie, dostępne są wykonane z Solid Surface przykładowe wyroby i aranżacje. Na miejscu można także obejrzeć próbki wszystkich wymienionych kompozytów Solid Surface.

GFK Luxum® – innowacyjny lekki kompozyt wysokiej jakości.

GFK Luxum® jest jednym z największych osiągnięć technologicznych z zakresu tworzyw kompozytowych w branży sanitarnej i wyposażenia wnętrz. Ten lekki materiał jest wytwarzany wyłącznie przez markę Luxum®. Jest to nowoczesny materiał kompozytowy, który łączący w sobie wyjątkową lekkość i wytrzymałość. Lekki kompozyt GFK Luxum® to synergia nowoczesnego rzemiosła artystycznego z innowacyjnymi technologiami formowania i odlewnictwa. Pozwala na wytworzenie ekskluzywnego wyposażenia o najwyższych walorach estetycznych i użytkowych, nawet w pojedynczych, niepowtarzalnych egzemplarzach, które powstaje na wymiar, pod indywidualne zamówienie.

Materiał jest wręcz idealny do wytwarzania wanien o dużych gabarytach, wolnostojących, nietypowych, także z przelewem liniowym i wyposażonych na zamówienie w systemy hydromasażu. Dzięki unikalnym właściwościom GFK Luxum®, mogą powstawać nietypowe, długie, niczym nieograniczone w formie umywalki łazienkowe, także podwójne i wielostanowiskowe. To jedyny materiał ,który pozwala wyprodukować  duże i długie umywalki wiszące, jako wyroby samonośne bez dodatkowej podkonstrukcji. Co ważne, takie umywalki z blatem mogą być w większości montowane na lekkich ściankach. Z GFK Luxum® powstają także brodziki, powierzchnie prysznicowe i unikalne w formie architektonicznej zabudowy i blaty łazienkowe.

Wyposażenie wyprodukowane z kompozytu GFK Luxum® jest znacząco lżejsze od odpowiedników które powstały ze zwykłych, popularnych materiałów, takich jak lany konglomerat (lany marmur – sztuczny kamień), ceramika, pochodne ceramiki pod różnymi nazwami handlowymi, a nawet Solid Surface. Jednocześnie zauważalnie przewyższają konkurencję trwałością i wygodą użytkowania. Kompozyt jest ciepły i miły w dotyku. Idealnie gładki i łatwy do utrzymania w czystości. Pomaga bez wysiłku utrzymać higienę na  wysokim poziomie. Sekretem materiału jest struktura wewnętrzna z włókna szklanego, szlachetne wypełnienie i twarda, zewnętrzna warstwa żelkotu. W odróżnieniu od wielu materiałów konkurencyjnych, GFK Luxum® jest odporne UV i nie żółknie nawet po wielu latach eksploatacji. Powierzchnię wyrobów z kompozytu GFK Luxum® można naprawiać i regenerować, co sprawia, że wyroby właściwie mogą być wieczne. Ważnym aspektem przy wyborze GFK Luxum® jest jego właściwość termo-izolacyjna. Wanny z tego kompozytu utrzymują temperatura wody przez dłuższy czas.

Wyroby sanitarne, blaty łazienkowe, blaty meblowe, lady recepcyjne i wyroby małej architektury z GFK Luxum® to najbardziej ekskluzywne produkty, cechujące się doskonałą estetyką i niezwykłą trwałością. Z GFK Luxum® dzięki swoim niezwykłym właściwościom, często przewyższającym Solid Surface, można realizować marzenia o niezwykłych, designerskich wnętrzach, które również odznaczają się się indywidualnym charakterem i rewelacyjnymi właściwościami użytkowymi.

Kompozyt GFK Luxum® występuje w kilku odmianach, różniących się od siebie cechami fizyko-chemicznymi i ceną. Najwyższej jakości materiał GFK Luxum®, stosowany jest przy realizacji wyrobów sanitarnych na wymiar: wanien, brodzików, umywalek, blatów i mebli łazienkowych, oraz wszędzie tam, gdzie występuje kontakt z wodą pitną i skórą. GFK Luxum® stosowany jest w tworzeniu wyrobów o niespotykanych kształtach. Służy nie tylko do realizacji różnorodnych projektów wyposażenia sanitarnego, ale także niepowtarzalnych form architektonicznych, wielkogabarytowych dekoracji i małej architektury takiej jak:

GFK Luxum® to doskonały wybór

Na życzenie klientów GFK Luxum może zawierać dodatek polimerowy microban z nanocząsteczkami srebra, o silnych właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych. Dzięki temu wyroby sanitarne mogą być przeznaczone dla osób z alergią i klientów szczególnie wymagających czystości mikrobiologicznej.

Cristalstone

Cristalstone to opracowany przez specjalistów, wysokiej jakości nowoczesny konglomerat. Materiał łączący cechy ceramiki i kompozytów sanitarnych. Cristalstone wygląda i zachowuje się w dotyku jak ceramika, jednak jest od niej bardziej wytrzymały mechanicznie. Dzięki właściwościom Cristalstone umywalki, wanny, brodziki czy blaty łazienkowe mogą mieć wyraziste, nowoczesne formy, nieosiągalne w przypadku zwykłej ceramiki. Ważne jest też to, że wyroby sanitarne z Cristalstone, mogą być dopasowane na nietypowy wymiar.

Najczęściej z materiału Cristalstone zamawiane są umywalki hotelowe i brodziki, bowiem w przypadku “lanego marmuru” jakim jest konglomerat Cristalstone, wymagana jest skomplikowana forma odlewnicza. Jej koszt rozłożony jest na ilość wytworzonych egzemplarzy wyrobów sanitarnych. Umywalki hotelowe i brodziki z Cristalstone cechuje świetna estetyka i duża odporność na intensywne warunki użytkowania. Wyróżnia się także bardzo korzystną ceną w przypadku zamówienia minimum kilku sztuk takiego samego wyrobu.

Unikalna stal Corten o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne

Stal kortenowska, to rodzaj stali niskostopowej, na powierzchni której pod wpływem wilgoci z powietrza, tworzy się dekoracyjna rdzawa patyna. Rdza tworzy się na powierzchni blachy, nie ingerując w głąb. Ponadto „Zardzewiała” stal Cor-ten® wymaga specjalistycznej obróbki. Źle przygotowana potrafi korodować jak zwykła stal. Początkowo wygląda jak zwykła blacha, dlatego bardzo często jest fałszowana i podrabiana. Skutki takich działań potrafią być fatalne. Dlatego bardzo ważny jest właściwy wybór wykonawcy. Stal kortenowska występuje w dwóch odmianach i jest produkowana jako blacha, tylko w dwóch hutach stali na terenie Europy.

W Luxum zardzewiała blacha kortenowska wykorzystywana jest do produkcji awangardowych, designerskich paneli ściennych, elewacji oraz małej architektury.

CARBON® włókno węglowe + żywica

Carbon® (ang. carbon fiber reinforced plastic – cfrp) CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) powstaje przez połączenie włókien węglowych czyli zbrojenia i żywicy epoksydowej, która stanowi spoiwo. Najważniejszą cechą każdego rodzaju kompozytu węglowego są jego znakomite własności mechaniczne przy niskiej wadze. W zależności od rodzaju włókna węglowego i spoiwa własności mechaniczne CFRP zmieniają się. Kompozyt ma średnio sześciokrotnie wyższą wytrzymałość na rozciąganie i średnio trzykrotnie wyższy współczynnik sprężystości podłużnej niż stal, przy czterokrotnie niższym ciężarze, (średnia wytrzymałość charakterystyczna na rozciąganie 2,5 GPa, średni współczynnik sprężystości podłużnej 450 GPa, gęstość 1.75g/cm3).Ponadto włókno węglowe charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na zmęczenie materiału. Włókna węglowe mają niski współczynnik rozszerzalności cieplnej i cechuje je wysoka stabilność wymiarów. Ich korzystne własności mechaniczne nie zmieniają się nawet pod działaniem wysokiej temperatury.

Dlaczego Carbon®?

Z włókna węglowego najczęściej powstają nie tylko blaty kompozytowe, ale również najnowocześniejsze pojazdy kosmiczne, samoloty, samochody rajdowe (w tym bolidy F1, samochody Ferrari, Lamborghini), najdroższe na świecie jachty i konstrukcje wymagające niezwykłej wytrzymałości mechanicznej przy zachowaniu niskiej wagi. Włókno węglowe popularnie zwane „Carbonem” jest kompozytem bardzo drogim, ale pożądanym i wielce cenionym przez wielu klientów i światowej klasy designerów. Od pewnego czasu powstają z Carbonu® ekskluzywne towary, takie jak: meble, wanny, umywalki, brodziki, dekoracje architektoniczne. Wytworzone z Carbonu® meble, z widoczną, charakterystyczną strukturą tego kompozytu biją rekordy cenowe.

Podsumowując, supernowoczesne technologie i doświadczenie Luxum® pozwalają dostarczać wyroby sanitarne, blaty i meble z Carbonu® oraz kreacje architektoniczne z tego kompozytu, w perfekcyjnej jakości. Co więcej, Luxum® dostarcza meble z Carbonu® na zlecenie klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Największym zainteresowaniem cieszą się blaty, stoły i ławy wykonane z różnych splotów tkaniny węglowej. Klienci instytucjonalni zamawiają również meble reprezentacyjne i dekory. Oddział przemysłowy Luxum® www.carbonc14.pl wytwarza z Carbonu® także rurki, rurki stożkowe, płyty, kształtki, profile, osłony, obudowy, części karoseryjne i inne.

KEVLAR® włókno aramidowe

Aramidy – grupa polimerów, rodzaj poliamidów włóknotwórczych. Ich cechą charakterystyczną jest występowanie w ich łańcuchach głównych ugrupowań aromatycznych. Niektóre aramidy zawierają między wiązaniami amidowymi tylko grupy aromatyczne, inne zaś zawierają też ugrupowania alifatyczne. Im więcej w jego strukturze ugrupowań aromatycznych, tym większa odporność mechaniczna, termiczna i pożarowa, ale spada też rozpuszczalność, co powoduje wzrost trudności przy przetwarzaniu. To właśnie dlatego wymaga wyjątkowego doświadczenia w jego przetwarzaniu.

Kevlar® jest materiałem znanym ze swoich niekonwencjonalnych właściwości wytrzymałościowych. Jest pożądany przez koneserów niezwykłych materiałów. Z włókien aramidowych produkuje się kamizelki kuloodporne, warstwy zabezpieczające w ubraniach dla strażaków, lotników, kierowców rajdowych i astronautów. Oprócz tego z aramidów produkuje się pręty, z których konstruuje się maszty jachtów, kije narciarskie i inne elementy wymagające dużej odporności mechanicznej. Wreszcie stosuje się te polimery w formie cienkich folii – które następnie wprasowuje się między inne materiały, tworząc laminaty o wysokiej odporności mechanicznej i eleganckie blaty.

Aramid został wynaleziony w 1965 roku przez Stephanie Kwolek w firmie DuPont. Luxum® proponuje wykorzystanie Kevlaru® w produkcji ultralekkich i wytrzymałych form architektonicznych oraz mebli specjalistycznych. Dział przemysłowy Luxum® wytwarza między innymi różnego rodzaju osłony, obudowy, płyty podłogowe samochodów rajdowych, części karoseryjne karoseryjne samochodów i śmigłowców, detale i kształtki o niepowtarzalnych właściwościach fizyko-chemicznych.

HPL

HPL pochodzi od słów high pressure laminates czyli laminat wysokociśnieniowy. To warstwowe tworzywo termoutwardzalne, powstałe w warunkach wysokiego ciśnienia 7-9 MPa i temperatury ok. 150 stopni. Składa się z kilku warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową oraz papieru dekoracyjnego impregnowanego żywicą melaminową. Istnieje możliwość pokrycia dodatkową warstwą chroniącą przed wpływem warunków atmosferycznych.

Laminat HPL wykazuje się:

 • Wysoką odpornością na uderzenia
 • Wysoką odpornością na temperaturę
 • Wytrzymałością na zginanie i rozrywanie
 • Odpornością chemiczną odpornością na promieniowanie UV
 • Trwałością kolorów
 • Właściwościami elektrostatycznymi

Laminaty HPL stosuje się z powodzeniem zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Dla przemysłu meblarskiego największe zastosowanie mają laminaty o grubości od 0,5 do 1,5 mm. Powstałe w wyniku okleinowania płyty HPL obrabia się jak twarde drewno lub płytę melaminową.

Zastosowanie na zewnątrz:

 • Płyty elewacyjne
 • Podbitki dachowe
 • Zabudowa balkonów
 • Zastosowanie wewnątrz
 • Blaty kompozytowe
 • Parapety
 • Ścianki działowe
 • Drzwi
 • Tory w kręgielniach
 • Meble basenowe medyczne i inne

Wszelkie materiały oznaczone nazwą HPL muszą się charakteryzować odpowiednimi właściwościami oraz spełniać wymagania techniczne ściśle określane przez PN i EN. Luxum® zapewnia najwyższej jakości wyroby z użyciem HPL.

DZIAŁ PRZEMYSŁOWY
www.carbonc14.pl

FORNIRY NATURALNE

Esencja natury, uwypuklone słoje drzewa z jakiego wykonuje się dany fornir, nadają meblom niepowtarzalny charakter ekskluzywności. Ważna jest jakość samego forniru i umiejętność jego położenia. Warto o tym pamiętać, ponieważ fornir naturalny jest materiałem wymagającym doświadczonych stolarzy.

LUXUM® DOSTARCZA MEBLE FORNIROWANE NAJWYŻSZEJ KLASY!

Fornir to cienkie płaty drewna uzyskiwane przez skrawanie płaskie (styczne – w kierunku prostopadłym do włókien) lub obwodowe (łuszczenie). Płaty te mają grubość od 0,1 do 8,0 mm. Forniry dzielą się ze względu na zastosowanie na okleiny i obłogi. Fornir w zależności od efektywności rysunku (różne gatunki drzew – różne rysunki) może być przeznaczony na sklejkę, okleinę – fornirowanie, lub drewno warstwowe – prasowane. Na fornir przeznacza się drewno okrągłe o dużych średnicach. Ponadto przygotowanie surowca na fornir obejmuje: podział dłużyc i kłód na odpowiednią długość i uplastycznienie wyrzynków.

Uplastycznienie przeprowadza się przez gotowanie surowca w wodzie lub naparowywanie parą nasyconą. Szybsze uplastycznienie następuje przy parowaniu. Ogólnie przyjmuje się 1,5-2 godziny na każdy centymetr promienia wyrzynka przy parowaniu i 2-3 godziny przy gotowaniu. Suszenie forniru do wilgotności 15-18% odbywa się za pomocą suszarek rolkowych lub suszarek taśmowych. Fornir przeznaczony na okleiny układa się w paczki z zachowaniem kolejności skrawania poszczególnych arkuszy z wyrzynek.

W Luxum® używamy fornirów produkcji polskiej i amerykańskiej o grubości minimum 0,55 mm, to dlatego, aby zapewnić najwyższą jakość i trwałość naszych mebli fornirowanych.

MDF

Drewnopochodny materiał produkowany metodą przemysłową. Stosowany w firmie Luxum wysokiej jakości MDF gwarantuje powtarzalność kształtów i utrzymywanie się promieni wygięcia. Stosowane przez nas MDF o różnych gęstościach i sprężystości dobierany do odpowiednich profili gięcia gwarantuje możliwość głębokich frezowań bez ryzyka rozwarstwiania się czy odkształcania po wyfrezowaniu. Luxum specjalizuje się w profesjonalnym zabezpieczaniu płyt MDF przed chłonięciem wilgoci. Lakierujemy MDF na dowolne kolory, najwyższej jakości lakierami poliuretanowymi, akrylowymi i ceramicznymi. Od połysku fortepianowego po mat. Nowoczesna, bezpyłowa lakiernia Luxum, gwarantuje doskonałą jakość lakierniczą.

Wysokiej jakości MDF jest w Luxum podstawowym materiałem do budowy mebli na wymiar, a w dziale przemysłowym do pozyskiwania prototypów i modeli z użyciem frezowania CNC w 5 osiach. Szczególną uwagę zwracają wyroby z MDF giętego, jak i panele ścienne z MDF 3D.

BETON ARCHITEKTONICZNY

Creative Concrete® – najnowocześniejszy beton architektoniczny na polskim rynku, w postaci płyt dekoracyjnych na ściany, fasady, podłogi, kominki, ogrodzenia, małą architekturę. Beton architektoniczny Creative Concrete® w płytach, to pierwszy tego rodzaju, prawdziwy, naturalny beton bez zawartości szkodliwych włókien. Brak sztucznych włókien w betonie architektonicznym Luxum®, to zasługa najwyższej jakości betonu o wysokiej wytrzymałości i unikalnej, niespotykanej w Polsce metodzie produkcji i dojrzewania. Mieszanka betonowa oraz metody produkcji betonu architektonicznego Luxum® sprawiają, że w rezultacie płyty są stosunkowo lekkie, bardzo wytrzymałe, miłe w dotyku, łatwe w obróbce, przycinaniu, wierceniu otworów, z możliwością szybkiego montażu na klej. Płyty betonowe Luxum® Creative Concrete® występują w wersji gładkiej, jednak najczęściej wybierana jest struktura porowata, z głębokimi porami (rakami), charakterystyczna dla włoskiego trawertynu. Beton architektoniczny Luxum® występuje w 8 kolorach i różnych rozmiarach (także jako płyty wielkogabarytowe).

Gwarantujemy kompleksową obsługę klienta i dostarczamy zamówienie w gwarantowanej jakości.

Luxum® zapewnia także obróbkę i dostawę elementów, gdzie zastosowane mogą być:

i inne sklejki różnego rodzaju i wiele innych . . .

Rozpocznij wyszukiwanie przyciskiem Enter

Koszyk

Brak produktów w koszyku.